#مهسا_امینی

همکاری جرج کلونی و بن افلک برای ساخت فیلم The Tender Bar

خواسته‌ای که سرانجام عملی شد

همکاری جرج کلونی و بن افلک

وب سایت Deadline با انتشار یک گزارشی اختصاصی از همکاری جرج کلونی و بن افلک برای ساخت اقتباس سینمایی The Tender Bar خبر داده است.

بسیاری از علاقه‌مندان به سینما و تلویزیون، جرج کلونی (George Clooney) را به عنوان بازیگر می‌شناسند اما طی سال‌های گذشته فعالیت‌هایش در این زمینه را کاهش داده و تمرکز خود را روی تهیه‌کنندگی و کارگردانی فیلم قرار داده است. او اخیرا The Midnight Sky را جلوی دوربین برد که ساختش چندی پیش به پایان رسید و از فردا به صورت محدود اکران می‌شود. حدودا دو هفته‌ی بعد هم روی نتفلیکس در دسترس قرار خواهد گرفت. کلونی قرار بود به عنوان پروژه‌ی بعدی‌اش به سراغ The Boys in the Boat رفته و آن را به فیلم سینمایی تبدیل کند.

رمان The Boys in the Boat درباره‌ی گروهی از دانشجویان دانشگاه واشنگتن است که به عنوان نماینده‌ی آمریکا در رشته‌ی روئینگ مسابقات المپیک سال ۱۹۳۶ شرکت کرده و با شکست ایتالیا و آلمان موفق به کسب مدال طلا می‌شوند. این کتاب تنها به تمرینات ورزشی نپرداخته و مشکلات اقتصادی و اجتماعی طبقه‌ی متوسط آمریکا در آن زمان را هم به تصویر می‌کشد. در حالی که صحبت‌های اولیه برای ساخت این فیلم انجام شده بود، استودیوهای دخیل در پروژه تصمیم گرفتند ساختش را  تا به بود شرایط متوقف کنند؛ زیرا تولید اثری با محوریت المپیک در شرایطی که همه‌گیری ویروس کرونا ادامه دارد منطقی نیست.

Deadline با انتشار یک گزارش اختصاصی از همکاری جرج کلونی و بن افلک (Ben Affleck) خبر داده است. این دو قرار است روی اقتباس سینمایی رمان The Tender Bar نوشته‌ی جی. آر مورینجر (J.R. Moehringer) کار کنند. کلونی نه تنها یکی از تهیه‌کنندگان خواهد بود، بلکه وظیفه‌ی کارگردانی را هم به دوش می‌کشد. افلک همچنین یکی از نقش‌های اصلی را جلوی دوربین بر عهده دارد. نویسنده در مطلب خود مدعی شد این دو از سال‌ها قبل خواستار همکاری مستقیم با یکدیگر بوده‌اند اما هرگز فرصتش پیش نیامد. البته کلونی و افلک یکبار به صورت غیرمستقیم در ساخت یک اثر مشارکت داشته‌اند که به فیلم Fargo مربوط می‌شود.

جی. آر مورینجر، The Tender Bar را بر اساس دوران نوجوانی خودش نوشت. شخصیت اصلی داستان، یک پسربچه است که در میان مشتریان کافه‌ی عموی خود، به دنبال پدرش می‌گردد. بن افلک نقش عمو را بر عهده گرفته اما اینکه جرج کنونی هم جلوی دوربین می‎‌رود یا خیر، در حال حاضر مشخص نیست. از دیگر دست‌اندرکاران این پروژه می‌توان ویلیام مونهن (William Monahan) را نام برد که رمان را به فیلمنامه تبدیل می‌کند. در پرونده‌ی هنری او دریافت جایزه‌ی اسکار به خاطر The Departed دیده می‌شود. در ضمن، این اثر با همکاری استودیوی آمازون ساخته شده و از سرویس استریم پرایم ویدیو پخش خواهد شد.

سونی در یک برهه‌ی زمانی قصد داشت با همکاری تئودور ملفی (Theodore Melfi) اقتباس سینمایی را The Tender Bar بسازد اما بنا به دلایلی موفق نشد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا