گیر 5 لوفی

چرا گیر 5 لوفی داستان آرک را به اتمام می‌رساند؟

پایان آرک نزدیک است!

با فعال شدن گیر 5 لوفی،‌ مبارزه او و دولت جهانی (World Government) به نظر خیلی نزدیک می‌رسد و زمینه را برای پایان بندی آرک فراهم می‌کند. برای مدت‌ها بعد از اولین نمایش آرک Wano Country در سال ۲۰۱۹،‌ به نظر می‌رسد به پایان بندی این آرک نزدیک می‌شویم. حمله به اونیگاشیما سرزمین وانو را ویران کرده است، اما به لطف تلاش‌های دزدان دریایی کلاه حصیری (Straw Hat Pirates) و متحدان آن‌ها، سرانجام حکومت وحشت کوروزمی اوروچی (Kurozumi Orochi) و دزدان دریایی جانور (Beasts Pirates) از بین می‌رود. در مرکز این انقلاب لوفی (Monkey D. Luffy) قرار دارد که نبرد او با Kaido باعث شده است که قهرمان سریال نه تنها کاربرد پیشرفته هاکی Conqueror را بیاموزد، بلکه یک تحول کاملاً جدید یا گیر 5 را پیدا کند. 

بعد از دخالت سی پی زیرو (CP0) در مبارزه کایدو و لوفی، به نظر می‌رسد لوفی توسط کاپیتان دزدان دریایی جانور صدمه خیلی محکمی خورده و با این حال، همانطور که در پایان اپیزود ۱۰۷۰ مشاهده شد، کایدو به جای شکست دادن دزدان دریایی کلاه حصیری با حمله خود، حریف خود را تشویق کرد تا به درجات بالاتری از قدرت برسد و در نهایت قدرت‌های میوه شیطانی خود را بیدار کند.

 سال‌ها قبل از وقایع One Piece، دولت جهانی بخش‌های عظیمی از تاریخ را در تلاش برای پنهان کردن قرن تهی (Void Century) پاک کرد. در این فرآیند، آنها همچنین نام میوه Human-Human Fruit, Model: Nika را به Gum-Gum Fruit تغییر دادند. با این حال، برخلاف دستکاری دولت جهانی در قرن تهی دلیل این تصمیم هنوز تقریباً ناشناخته است. در طول مبارزه بین Who’s Who و Jinbe در قسمت ۱۰۴۰، Who’s Who (یکی از اعضای سابق CP9) نام واقعی میوه شیطانی لوفی را فاش می‌کند و اولین شباهت واضح بین قهرمان One Piece و شخصیت افسانه ای معروف به خدای خورشید یا نیکا را مشخص می‌کند. 

نیکا که به عنوان قهرمان آزادی و رهایی معرفی بود قبل از حذف شدن از تاریخ، به عنوان یک چراغ امید برای بردگان و شهروندان تحت ستم در سراسر جهان عمل کرد – اتفاقا لوفی تأثیر مشابهی را در طول سفرهای خود اعمال می‌کند. شباهت بین لوفی و نیکا به سرعت بیشتر و مهمتر می‌شود، اما دزدان دریایی کلاه حصیری برای مدت طولانی تری با چهره دیگری مقایسه می شوند : جوی بوی (Joy Boy). این شخصیت تاریخی همچنین در طول یا قبل از قرن تهی زندگی می‌کرد و مانند خدای خورشید و لوفی، عمیقاً با انقلاب و آزادی مرتبط است. 

همانطور که در طول آرک Fish-Man Island مشاهده شد، جوی بوی هر کاری که در توان داشت انجام داد تا به فیش-من و مرفولک (دو نژاد اصلی ساکن دریا) کمک کند تا به تساوی در بالای سطح دریا دست یابند و پس از ناکامی در انجام این کار، یک یادداشت عذرخواهی برای مردم زیر آب باقی گذاشت. با توجه به قول لوفی برای نشان دادن سطح به پرنسس شیراهوشی، و همچنین فاش شدن این موضوع که جوی بوی نیز کلاه حصیری تقریباً مشابه کلاه لوفی به سر داشته است، بدیهی است که دزدان دریایی کلاه حصیری روح این شخصیت افسانه ای را به همراه دارد.

 با فرض اینکه شخصیت اصلی One Piece همچنان اراده موروثی خدای خورشید نیکا و جوی بوی را تجسم می‌بخشد – عملاً تضمینی پس از دستیابی به دگرگونی جدید گیر 5 و راه‌اندازی در Drums of Liberation – درگیری بین دولت جهانی، لوفی و امپراطوران دریا در آینده ای نزدیک رخ خواهند داد. از زمان شکست شارلوت کاتاکوری (Charlotte Katakuri) و فرار از Big Mom Pirates، لوفی به عنوان امپراطور دریا قهرمان شناخته شده است، اما همانطور که با شکست‌های کوبنده او دربرابر کایدو مشهود است، دزدان دریایی کلاه حصیری همچنان به قدرت قابل توجهی نیاز داشت تا بتواند به قدرت برسد. 

حتی پس از اینکه لوفی یاد گرفت چگونه ضربات خود را با هاکی Conqueror آغشته کند، نمی‌تواند قوی‌ترین موجود جهان را در موقعیت سختی یگذارد. با این حال، به دنبال پیشرفت او و تحول اولیه گیر ‌5، قرار است این دینامیک بلافاصله تغییر کند. اگرچه پتانسیل کامل Human-Human Fruit، Model: Nika همچنان یک راز باقی مانده است، اما بدون شک قهرمان One Piece را به ارتفاعات جدیدی سوق خواهد داد که از قدرت نه تنها Kaido بلکه از دولت جهانی و برجسته ترین رهبران آنها نیز فراتر می‌رود. اگر لوفی در تلاش خود برای شکست دادن Kaido موفق باشد، در نهایت در لیست کوتاه نامزدهای رسیدن به پایان Grand Line، یافتن One Piece و قدرت‌های زیادی قرار خواهد گرفت بدون این پیشرفت، تصور اینکه لوفی در برابر شخصیت هایی مانند شانکس، ریش سیاه، و رده بالای نیروی نظامی تفنگداران دریایی – حتی با کمک متحدانش و کنترل فوق العاده اش بر هاکی – شانسی خواهد داشت.

علاوه بر این، وابستگی روزافزون او به مفاهیمی مانند رهایی و آزادی و شخصیت‌هایی مانند جوی بوی و خدای خورشید نیکا، او را به جنگی همه جانبه علیه دولت جهانی نزدیک‌تر و نزدیک‌تر می‌کند و حماسه نهایی این انیمه شونن را رقم می‌زند. تعداد کمی از پیشرفت‌ها در تاریخ انیمه/مانگا به اندازه اولین فرم گیر 5 لوفی مورد انتظار بوده است، بنابراین احتمالا این تحول پیامدهای عظیمی برای روایت و داستان انیمه One Piece داشته باشد. دزدان دریایی کلاه حصیری و میوه شیطان بیدار او جزیره وانو را با پیروزی در مقابل کایدو و دزدان دریایی وحشی آزاد خواهند کرد و آنها را هرچه بیشتر به تثبیت جایگاه واقعی خود به عنوان قوی ترین خدمه دزدان دریایی در گرند لاین نزدیک می‌کند.

به نظر می رسد رقابت برای یافتن One Piece در حال رسیدن به اوج خود است و با توجه به اینکه لوفی، ترافالگار دی لاو و یوستاس کید اکنون از میوه های شیطانی بیدار استفاده می کنند، واضح است که بدترین نسل (Worst Generation) آماده است تا به عنوان خود عمل کند. پاک کردن شخصیت‌های تاریخی مانند خدای خورشید نیکا و پسر جوی توسط دولت جهانی ممکن است امری اجتناب‌ناپذیر را به تعویق بیندازد، اما این امر مانع از رسیدن عصر جدید دزدی دریایی به پایان گرند لاین و طوفان درست کردن در جهان نخواهد شد.

4.1 14 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

6 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا