گلکسی اس ۲۴ در کشورهای مختلف با کدام پردازنده عرضه می‌شود؟

اسنپدراگون ۸ نسل ۳ یا اگزینوس ۲۴۰۰؟

گلکسی اس ۲۴ پردازنده

اگر مشتاق هستید بدانید سامسونگ سری گلکسی اس ۲۴ را با پردازنده اگزینوس ۲۴۰۰ عرضه می‌کند یا اسنپدراگون ۸ نسل ۳ ادامه‌ی مطلب را از دست ندهید.

از آن جایی که سامسونگ تصمیم گرفته سری گلکسی اس ۲۴ را مثل سیاست چند سال قبل خود با دو پردازنده با توجه به بازار عرضه، به دست مشتریان برساند، باز هم با پرسش‌های تکراری کاربران مواجه شده‌ایم مبنی بر اینکه آیا پرچم‌داران سامسونگ با پردازنده‌ی اسنپدراگون به دستشان خواهد رسید یا اگزینوس؟ آیا مدل اسنپدراگون وارد بازارهای دیگر هم می‌شود یا خیر؟ کدام پردازنده بهتر است؟ و سوال‌های دیگر که در این مطلب به مهم‌ترین آن‌ها پاسخ خواهیم داد.

سال آینده سری گلکسی اس ۲۴ با پردازنده اگزینوس ۲۴۰۰ در بازارهای اروپایی و اسنپدراگون ۸ نسل ۳ در یک سری بازار محدود از جمله آمریکا در دسترس قرار می‌گیرند. البته جز گلکسی اس ۲۴ اولترا که در تمام بازارها به اسنپدراگون ۸ نسل ۳ مجهز خواهد شد چون سامسونگ نمی‌خواهد پرچم‌دار اصلی‌اش جلوه‌ی بدی در ذهن کاربران داشته باشد.

خود همین حرکت از سوی سامسونگ اگرچه در درجه‌ی اول خیرخواهی این شرکت به نظر می‌رسد برای کسانی که مبلغ زیادی را برای خرید گلکسی اس ۲۴ اولترا می‌پردازند اما در واقع یک نوع بی‌احترامی به خریداران گلکسی اس ۲۴ و اس ۲۴ پلاس است چرا که با پرداخت همان مبلغ قرار است محصول با پردازنده‌ای را دریافت کنند که خود شرکت سازنده هم به آن کمتر از پردازنده‌ی شرکت رقیب اعتماد دارد.

با این حال گفته می‌شود شرکت کره‌ای در ساخت اگزینوس ۲۴۰۰ تمام تلاش خود را به کار گرفته تا نتیجه مثل قبل نباشد. هرچند از این بابت مطمئن نیستیم و احتمالا باز هم در تست‌های مختلف، این تراشه ضعیف‌تر از اسنپدراگون ۸ نسل ۳ خواهد بود. اما چه کشورهایی سری گلکسی اس ۲۴ را با پردازنده اگزینوس ۲۴۰۰ و چه کشورهایی با اسنپدراگون ۸ نسل ۳ دریافت می‌کنند؟

  • آمریکا
  • کانادا
  • کره‌ی جنوبی
  • چین
  • ژاپن

از جمله کشورهایی هستند که گلکسی اس ۲۴ را با پردازنده‌ی اسنپدراگون ۸ نسل ۳ دریافت می‌کنند. سایر کشورها هم این گوشی‌ها را با اگزینوس ۲۴۰۰ تجربه خواهند کرد.

آیا اگزینوس ۲۴۰۰ پردازنده‌ی خوبی است؟

این پرسش سختی است که تا قبل از عرضه‌ی رسمی اگزینوس ۲۴۰۰ به همراه سری گلکسی اس ۲۴ نمی‌توانیم به آن پاسخ دهیم. انتظار داریم این تراشه بهتر از رقبا ظاهر شود چون سامسونگ دو سال وقت برای ساخت آن صرف کرده و اگر خوب از آب در نیاید، سامسونگ باید ساخت تراشه را کاملا متوقف کند چون آبروریزی بزرگی برای آن خواهد بود.

آیا در کشورهای دیگر هم مدل اسنپدراگون عرضه خواهد شد؟

این اتفاق به صورت رسمی رخ نمی‌دهد اما برخی از فروشگاه‌ها بنا به سفارش مشتریان چنین کاری را انجام داده و مدل‌های مجهز به اسنپدراگون را به فروش می‌رسانند. حال این مدل‌ها برای رجیستر و گارانتی شدن مشکل خواهند داشت یا خیر مشخص نیست. به صورت کلی باید منتظر ماند و دید آیا اگزینوس ۲۴۰۰ یک ناامیدی دیگر به همراه خواهد داشت یا غافلگیری بزرگ بعد از این همه سال انتظار.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا