1%
  • 0/10

باورنکردنی؛ دوربین زوم گلکسی اس ۲۴ اولترا مثل یک دوربین عکاسی قدرتمند است

امیدواریم این خبر درست باشد!

باورنکردنی؛ دوربین زوم گلکسی اس ۲۴ اولترا مثل یک دوربین عکاسی قدرتمند است ۰ ۲۱ آذر ۱۴۰۲ اخبار فناوری کپی لینک
دوربین زوم گلکسی اس ۲۴ اولترا

اینطور که از خبرها پیداست، ظاهرا دوربین زوم گلکسی اس ۲۴ اولترا آنقدر باکیفیت است که نیاز کاربران را به دوربین عکاسی هم برطرف می‌کند.

اگر این خبر درست باشد، یکی از بزرگ‌ترین اتفاقات تاریخ گوشی‌های هوشمند رقم خواهد خورد؛ گلکسی اس ۲۴ اولترا قرار است به دوربین زوم مجهز شود که یکی ۱۰ مگاپیکسلی و دیگری ۵۰ مگاپیکسلی است. این را از قبل هم می‌دانستیم اما گفته می‌شود نمونه‌ی ۱۰ مگاپیکسلی زوم ۳ برابری اپتیکال و نمونه‌ی ۵۰ مگاپیکسلی هم زوم ۵ برابری اپتیکال خواهد داشت تا بعد از دو سه نسل، خبری از دوربین ۱۰ مگاپیکسلی با زوم ۱۰ برابری اپتیکال نباشد.

اما حالا خبری منتشر شده مبنی بر اینکه دوربین تله‌فوتوی ۱۰ مگاپیکسلی حذف شده، در واقع همانی است که فقط می‌توانسته تا ۳ برابر زوم کند. این یعنی گلکسی اس ۲۴ اولترا همچنان قادر خوهد بود تا ۱۰ برابر به صورت اپتیکال روی سوژه‌ها زوم کند و این بهترین خبری بود که طرفداران این گوشی می‌توانستند بشنوند.

اما آنچه که بیشتر از همه باعث هیجان‌زده شده کاربران شده این است که گلکسی اس ۲۴ اولترا با این دوربین زوم جدید خود قادر است فیلم‌هایی ضبط کند که نیاز کاربران به دوربین عکاسی را هم برطرف می‌کند. البته می‌دانیم اغراق می‌کنیم اما مگر غیر این است که این روزها بسیاری از فیلم‌های کوتاه، حتی رویدادهای رونمایی از محصولات مختلف و محتواهای تولید شده در اینستاگرام توسط گوشی‌ها فیلم‌برداری می‌شوند؟

چه خبری بهتر از اینکه بدانید دوربین زوم جدید گلکسی اس ۲۴ اولترا یعنی همان سنسور ۵۰ مگاپیکسلی با زوم اپتیکال ۵ برابری قادر است در وضوح خیره‌کننده‌ی 8K با سرعت ۳۰ فریم بر ثانیه فیلم‌برداری کند؟ گلکسی اس ۲۳ اولترا هم می‌تواند در میزان زوم ۵ برابری ویدیوهایی با کیفیت مشابه ضبط کند اما تماما این ویدیو با زوم دیجیتال ضبط می‌شود ولی در اس ۲۴ اولترا صحبت از زوم اپتیکال است یعنی بدون افت کیفیت.

گلکسی اس ۲۴ اولترا همچنین امکان ثبت تصاویر پرتره با زوم ۵ برابری را هم خواهد داشت تا بدین ترتیب کاربران بتوانند پرتره‌های زیبایی از فواصل دور داشته باشند. به لطف بزرگ‌تر شدن سنسور مورد نظر، امکان عکاسی در نور شب هم وجود خواهد داشت و این یعنی باید انتظار داشته باشیم نماینده‌ی قدرتمند سامسونگ در زمینه‌ی عکاسی زوم، یک هیولای بی‌رقیب باشد. خصوصا اینکه هوش مصنوعی هم با آن ادغام شده و قطعا نتیجه‌ی محشری را رقم خواهد زد.

جز این دو مورد، سایر دوربین‌های گلکسی اس ۲۴ اولترا قرار است از لحاظ وضوح سنسور، مشابه نسل گذشته باشند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments