1%
  • 0/10

سامسونگ از گلکسی S20 حدود ۵۰ درصد کمتر از S10 فروخت

تاثیر ویروس کرونا روی فروش گوشی پرچمدار جدید سامسونگ

سامسونگ از گلکسی S20 حدود ۵۰ درصد کمتر از S10 فروخت ۰ ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ موبایل کپی لینک
گلکسی اس ۲۰

گلکسی اس ۲۰ جدیدترین محصول سامسونگ، به تازگی معرفی و راهی بازار شده است، اما میزان فروش این گوشی در روز اول عرضه نسبت به اس ۱۰ تقریبا نصف بوده است.

حالا که خط تولید گوشی‌های هوشمند در چین دوباره راه‌افتاده و تولیدکنندگان پس از تعطیلی موقت، ساخت محصولات را از سرگرفته‌اند، اما انتشار ویروس کرونا هم به زنجیره تامین قطعات آسیب زده و هم باعث کاهش میزان فروش می‌شود و در نتیجه احتمال می‌رود که فروش گوشی کمتر از حد انتظار باشد.

این بیماری اکنون همه قاره‌ها به‌جز قطب جنوب را تحت تأثیر قرار داده و حتی به سامسونگ در کره جنوبی نیز رسیده است. رسانه‌های محلی معتقدند یکی از دلایلی که باعث کاهش فروش گلکسی S20 نسبت به نسخه قبلی خود شده همین انتشار ویروس مهلت کرونا است.

براساس برآوردها، فروش گلکسی اس 20 در روز اول خود ۵۰ درصد کمتر از نسخه قبلی یعنی گلکسی اس ۱۰ بوده است. گزارش‌ها حاکی است سامسونگ روز پنجشنبه ۷۰ هزار و ۸۰۰ دستگاه فروخته است که نسبت به روز اول فروش سری گلکسی S10 و سری گلکسی نوت  10 که به ترتیب ۱۴۰ هزار و ۲۲۰ هزار دستگاه بوده، بسیار ناچیز است. عملکرد نسبتاً ضعیف گوشی جدید شرکت کره‌ای اگرچه از یک سو به دلیل ویروس کرونا بوده، اما دلایلی دیگری هم باعث شده تا سامسونگ نتواند فروشی مثل گذشته را تجربه کند؛ بر این اساس کارشناسان معتقدند مهم‌ترین دلیل کاهش فروش گلکسی اس ۲۰، قیمت بالای این دستگاه است.

قیمت پایه گلکسی S20 از هزار دلار شروع می‌شود، بهای نسخه پایه گلکسی اس ۲۰ پلاس ۱۲۰۰ دلار است و قیمت گلکسی اس ۲۰ اولترا از ۱۴۰۰ دلار شروع می‌شود. به این‌ واقعیت باید همچنین اضافه کنیم که امسال تخفیف‌ها و یارانه‌ها برای گوشی‌های جدید سامسونگ در مقایسه با محصولات سال قبل پایین‌تر است.

با این وجود پیش‌بینی می‌شود با ورود این گوشی به ایالات متحده آمریکا، میزان فروش این محصول جدید سامسونگ افزایش یابد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments