کنترلر جدید ایکس باکس با قابلیت‌های تازه در راه است

تقلید از دوال سنس

کنترلر جدید ایکس باکس

شواهد امر گویای این موضوع است که مایکروسافت کنترلر جدید ایکس باکس را اوایل سال آینده میلادی عرضه خواهد کرد.

در حالی که کمیسیون تجارت فدرال آمریکا (FTC) نتوانست از تکمیل معامله خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت جلوگیری کند، اما به تازگی اسناد مهمی از سوی این سازمان لو رفته که بر اساس آن‌ها، به نظر می‌رسد ردموندی‌ها به‌زودی کنترلر نسل بعدی ایکس باکس با قابلیت‌های مهیج را روانه بازار می‌کنند.

با استناد بر اسناد فاش شده، گویا مایکروسافت جدا از عرضه مدل بعدی ایکس باکس سری ایکس که فاقد درایو نوری است، به دنبال عرضه یک دسته جدید با ویژگی‌های جدید و کاربردی است که این کنترلر احتمالا تا پایان سال جاری میلادی معرفی و در اوایل سال ۲۰۲۴ میلادی در دسترس کاربرها قرار خواهد گرفت.

کنترلر جدید Xbox با نام رمزی پروژه سیبل شناخته می‌شود که از نظر ظاهری تفاوت زیادی با مدل‌های فعلی ندارد. با این وجود، این دسته قصد دارد بیشترین احساس غوطه‌وری در بازی‌ها را به بازیکن القا کند که برای تحقق این هدف، از قابلیت‌های جدیدی بهره می‌برد.

به عنوان مثال، این کنترلر از ویژگی بازخورد لمسی دقیق که به نوعی برگرفته از قابلیت دوال سنس پلی استیشن 5 است، استفاده می‌کند. به علاوه، دسته مزبور دارای پد دو رنگ و VCA لمسی که به عنوان اسپیکر نیز عمل می‌کند، است. از ویژگی‌های مهم این دسته می‌توان به جفت سازی و سوییچ شدن سریع، باتری قابل شارژ و قابل تعویض، بلوتوث نسخه ۵.۲ و قابلیت اتصال مستقیم به کلاود اشاره کرد.

آن‌طور که به نظر می‌رسد، این کنترلر با تمام دستگاه‌هایی که بازی‌های ایکس باکس را اجرا می‌کند، سازگار است. از طرفی، ظاهرا این مدل بادوام‌تر و ماندگارتر از تمام کنترلرهای قبلی ایکس باکس خواهد بود. در آخر، شایعه شده مدل بعدی ایکس باکس سری ایکس نیز سال آینده از راه می‌رسد که این کنترلر تازه نیز در داخل جعبه آن تعبیه شده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا