1%
  • 0/10

تماشا کنید: قسمت دوم بازی Frostpunk معرفی شد

ویدیو بیش از یک دقیقه زمان دارد

تماشا کنید: قسمت دوم بازی Frostpunk معرفی شد ۰ ۲۲ مرداد ۱۴۰۰ تریلر بازی کپی لینک

استودیو Eleven Bit Studios ساعاتی قبل یک تریلر در کانال یوتیوب خود قرار داد و به واسطه آن، قسمت دوم بازی Frostpunk را معرفی کرده است.

در حالی که چهار سال از عرضه This War of Mine می‌گذشت، Eleven Bit Studios محصول جدید خود را تحت عنوان Frostpunk به بازارهای جهانی فرستاد. این بازی در ژانر شهرسازی ساخته شده و المان‌های زیرژانر بقا را در خود جای داده است. اتفاقات در نسخه تخیلی قرن ۱۹ میلادی رخ می‌دهد، زمانی که یک یخبندان سراسری رخ داده و نسل بشر را در آستانه انقراض قرار داده است. در چنین شرایطی، کاربر وظیفه رهبری گروهی از بازماندگان را بر عهده می‌گیرد که شامل مهندس، کارگر و کودک می‌شود. او باید به واسطه افراد و امکاناتی که در اختیار دارد، منابع مختلف مانند چوب، فلز و زغال سنگ را جمع‌آوری کرده و از آن برای گسترش پناهگاه خود بهره ببرد.

ایجاد ساختمان‌های جدید یا آپگرید موارد قدیمی، تنها کاری نیست که کاربر در Frostpunk انجام می‌دهد. او می‌تواند قوانین مختلفی را وضع کند؛ برای مثال، کودکان را مجبور به کار کرده یا مدت زمان شیفت‌ها را به ۲۴ ساعت تغییر دهد. طبیعتا، تصمیمات این چنینی تبعاتی را به همراه دارد. محصول Eleven Bit Studios به محض انتشار بازخوردهای را مثبتی را دریافت کرد و طی سال‌هایی هم که از عرضه‌اش می‌گذرد، بیش از ۳ میلیون نسخه در سراسر جهان فروخته است. با در نظر گرفتن این موفقیت‌ها و همچنین توییت‌های اخیر اکانت استودیو، گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر ساخت قسمت دوم به وجود آمد؛ گمانه‌زنی‌هایی که حالا با اطمینان می‌توان گفت حقیقت داشته‌اند.

Eleven Bit Studios با انتشار یک تریلر جدید در کانال یوتیوب خود از قسمت دوم بازی Frostpunk پرده برداشته است. اتفاقات ۳۰ سال بعد از اتمام قصه پیشین روایت می‌شود. انسان‌ها با وجود کولاک مهلکی که سراسر جهان را در بر گرفت، جان سالم به در برده و حتی پیشرفت‌هایی در زمینه‌های مختلف داشته‌اند. از همه مهم‌تر، بشر در آستانه شروع «عصر نفت» قرار دارد؛ سوختی که می‌تواند ورق را برگردانده و شرایط را برای بهبود قابل‌توجه سطح کیفی زندگی انسان‌ها مهیا کند.

جکوب استوکالسکی (Jakub Stokalski) یکی از دو کارگردان بازی Frostpunk 2 است. او هیچ گونه توضیحاتی را درباره گیم پلی ارائه نداد. در نتیجه، نمی‌دانیم مکانیک‌های موجود چه تغییراتی داشته یا چه موارد جدیدی به گیم پلی اضافه شده‌اند. با این حال، استوکالسکی تاکید داشت داستان قسمت دوم تمرکز ویژه‌ای روی بزرگترین دشمن انسان‌ها دارد: ذات بشر! به هر حال، انسان‌ها در یک دوران پساآخرالزمانی حاضر هستند دست به هر کاری بزنند تا خود و اطرافیانشان را نجات دهند.

Frostpunk 2 در حال حاضر در فاز ابتدایی توسعه قرار داشته و نمی‌توان امیدوار بود در آینده نزدیک از راه برسد. سازندگان حتی یک پنجره انتشار هم مشخص نکرده‌اند. با این حال، کاربران می‌توانند به استیم رفته و بازی جدید Frostpunk 2 را به Wishlist خود اضافه کنند. آن دسته از افرادی هم که نسخه اول را تجربه نکرده‌اند، فرصت دارند در برهه زمانی ۲۱ الی ۲۵ مرداد سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۱۲ الی ۱۶ آگوست) آن را به صورت رایگان تجربه کنند.

تا به این لحظه صحبتی از انتشار بازی Frostpunk 2 برای کنسول‌ها به میان نیامده است. با این حال، نسخه اول با فاصله زمانی حدودا یک ساله در دسترس دارندگان کنسول‌ها قرار گرفت. احتمالا اتفاق مشابهی برای محصول جدید رخ خواهد داد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments