1%
  • 0/10

سود فاکسکان در پی شیوع ویروس کرونا ۹۰ درصد کاهش یافت

تاخیر در عرضه آیفون به کاهش درآمد فاکسکان منجر می‌شود

سود فاکسکان در پی شیوع ویروس کرونا ۹۰ درصد کاهش یافت ۰ ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ اخبار فناوری کپی لینک
فاکسکان

سود فاکسکان در طول سه ماهه‌ی ابتدایی سال جاری میلادی با افت ۹۰ درصدی همراه شده که این موضوع در پی همه‌گیری ویروس کرونا اتفاق افتاده است.

با پایان یافتن فصل اول سال‌ ۲۰۲۰، تقریبا همه‌ی شرکت در پی شیوع و همه‌گیری ویروس کرونا از میزان ضرر و زیان خود خبر داده‌اند؛ بر این اساس شرکت تایوانی فاکسکان نیز جزو آن دسته از کمپانی‌هایی است که این بیماری تاثیر بسیار بدی روی فعالیت‌ها و سود و درآمدش داشته تا جایی که حالا میزان افت سودش را ۹۰ درصد در سه‌ماهه‌ی گذشته اعلام کرده است.

فاکسکان پیش از این تلاش کرده بود تا این اخبار بد را در ماه مارس (اسفندماه) به سرمایه‌گذاران اطلاع دهد. در آن زمان، این شرکت به دلیل عدم اطمینان از سرنوشت ویروس، دست نگه‌داشت و اعلام کرد که جلوگیری از شیوع بیماری، از سرگیری کار و تولید اولویت اصلی فاکسکان است.

حالا با گذشت دو ماه از فصل دوم سال جاری میلادی، این کمپانی اعلام کرده است که چشم‌انداز ما برای کل سال محدود است و در حال حاضر پیش‌بینی دقیقی برای نیمه‌ی دوم امسال نداریم.

با این حال مدیر اجرایی فاکسکان اعلام کرده که این شرکت انتظار دارد كاهش درآمد طی سه ماه آینده به مراتب كمتر شود؛ چرا که کارخانه‌های چینی خیلی زودتر از سایر کشورها فعالیت خود را از سر گرفتند. این کشور حدود سه چهارم ظرفیت تولید فاکسکان را شامل می‌شود. با این حال همچنان خیلی به افزایش سود و درآمد در ادامه‌ی سال امیدوار نیست، زیرا انتظار می‌رود که فروش گوشی‌های هوشمند برای بسیاری از شرکت‌ها همچنان با روند نزولی یا رکود همراه باشد و در پی این موضوع میزان تقاضای تولید از شرکت فاکسکان هم کاهش می‌یابد.

یکی از این موارد، اپل است که احتمال می‌رود عرضه‌ی پرچمداران بعدی خود را به تاخیر بیاندازد و از آنجا که اپل یکی از مشتریان اصلی فاکسکان به شمار می‌ٰرود، همین تعویق در عرضه به کاهش سود و درآمد فاکسکان خواهد انجامید.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments