تماشا کنید: نمایش سیستم شخصی‌سازی کاراکتر Forza Horizon 5 در ویدیو جدید

این ویدیو نزدیک به یک ساعت است

شخصی‌سازی کاراکتر Forza Horizon 5

استودیو پلی گراند گیمز به تازگی ویدیویی یک ساعته را منتشر کرده که سیستم شخصی‌سازی کاراکتر Forza Horizon 5 را به نمایش می‌گذارد.

تیم ایکس باکس در جریان E3 2021 از جدیدترین عنوان فورتزا هورایزن رونمایی کرد که Forza Horizon 5 نام دارد. قبل از اینکه چنین اتفاقی بیافتد، شایعه‌های زیادی پیرامون محصول جدید پلی گراند گیمز در رسانه‌های حوزه ویدیو گیم منتشر شده بود. یکی از منابع غیررسمی تاکید داشت بازی مزبور به دور از سر و صدای رسانه‌ای در دست ساخت بوده و قرار در سال ۲۰۲۱ میلادی عرضه می‌شود؛ ادعاهایی که حالا می‌دانیم حقیقت داشته‌اند.

Forza Horizon 5 دوازدهمین نسخه از مجموعه فورتزا بوده و رقابت‌هایش در نقشه‌ای بزرگ جریان دارد؛ نقشه‌ای که با الهام از مکزیک طراحی شده‌ است. این کشور تنوع بسیار زیادی از لحاظ پوشش گیاهی و مناطق چشم‌نواز دارد. همین موضوع به سازندگان کمک کرده تا نقشه‌ای را طراحی کنند که دارای تنوع بالایی است. به این مورد باید آب و هوای پویا را اضافه کرد. این سیستم به گونه‌ای طراحی شده که تاثیرات متفاوتی روی بخش‌های مختلف می‌گذارد؛ برای مثال، در حالی که یک بخش از نقشه درگیر طوفان‌های گرمسیری است، بخش دیگر احتمالا با وارش برف دست و پنجه نرم می‌کند.

پلی گراند گیمز چند ماه پیش تصمیم گرفت مجموعه ویدیو Let’s Go را در وب سایت یوتیوب منتشر کرده و به واسطه آن، جدیدترین نسخه فورتزا هورایزن را به نمایش بگذارد. اخیرا قسمت نهم آن در دسترس قرار گرفته که تماشایش نزدیک به یک ساعت می‌برد. این ویدیو در ابتدا تعدادی از رقابت‌ها را به نمایش گذاشته و سپس به سراغ سیستم شخصی‌سازی کاراکتر Forza Horizon 5 می‌رود. طبیعتا در اینجا خبری از تغییر ظاهر خودرو نیست و تمرکز روی آواتار کاربر قرار دارد. تیم توسعه قبلا گفته بود سیستم شخصی‌سازی عمیق‌تر از قبل شده اما به لطف ویدیو حالا می‌توان به درک بهتری از صحبت‌های سازندگان رسید.

با توجه به قسمت نهم مجموعه ویدیوهای Let’s Go، سیستم شخصی‌سازی کاراکتر همیشه در دسترس قرار دارد. به بیان دیگر، کاربر هر زمان که بخواهد می‌تواند به یکی از خانه‌های خود در نقاط مختلف نقشه رفته و در آنجا، وارد بخش شخصی‌سازی کاراکتر شود. او می‌تواند از میان چهره‌هایی که از قبل آماده شده، یک مورد را انتخاب کرده و سپس باقی موارد را تغییر دهد. بد نیست بدانید تمامی چهره‌های آماده به انسان‌های واقعی تعلق داشته که صورتشان سه بعدی شده و سپس به بازی انتقال یافته است. بعد از انتخاب صورت، نوبت به مدل مو می‌رسد که تنوع زیادی را در خود جای داده تا کاربران با سلیقه‌های مختلف چالشی در انتخاب نداشته باشند.

موارد قابل‌‌شخصی‌سازی در آواتار کاربر به چهره و مو خلاصه نمی‌شود. او می‌تواند رنگ مو را تغییر داده و از اندام‌های مصنوعی به جای دست یا پای خود استفاده کند. نکته جالب اینجا است که برای اندام‌های مصنوعی هم طرح‌های متنوعی در نظر گرفته شده است. به این موارد باید قابلیت تغییر لباس (تی‌شرت، شلوار، شلوارک، ماسک، ساعت، دستبند) و تن صدا را افزود. در ضمن، اضافه شدن اندام مصنوعی را باید به پای سیاست‌های جدید مایکروسافت نوشت. ردموندی‌ها قصد دارند از این پس احترام بیشتری برای افراد دارای معلولیت‌های جسمی قائل شده و قابلیت‌هایی را در محصولاتشان قرار دهند که به راحتی بیشتر آن‌ها منجر شود.

قسمت نهم Let’s Go غیر از سیستم شخصی‌سازی کاراکتر Forza Horizon 5 به Festival Playlist و Horizon Stories هم پرداختهه است. اگر می‌خواهید آن را به صورت کامل تماشا کنید، توصیه می‌کنیم به این لینک بروید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا