بازی Fortnite در سال ۲۰۱۹ مبلغ ۱.۸ میلیارد دلار درآمد داشته است

درآمد صنعت بازی نسبت سال گذشته ۴ درصد افزایش داشت

درآمد بازی Fortnite

بازی Fortnite در سال ۲۰۱۹ میلادی مبلغ ۱.۸ میلیارد دلار برای شرکت سازنده‌ی این عنوان درآمد داشته و از طرفی درآمد کلی بازی‌های رایانه‌ای در سال گذشته با ۴ درصد افزایش همراه بوده است.

بدون شک بازی Fortnite را می‌توان یکی از پر سر و صداترین بازی‌های ساخته شده نامید. این بازی که توسط Epic Games تولید و عرضه شده، اولین بار در سال ۲۰۱۷ با عنوان Fortnite: Save the World روانه‌ی بازار شد. جالب است بدانید این بازی در اصل یک بازی Co-op چند نفره بوده که سازندگان آن بعد از دیدن موفقیت‌های PlayerUnknown’s Battlegrounds در مارچ ۲۰۱۷ که نزدیک به ۵ میلیون نسخه فروش داشته، تصمیم گرفتند یک نسخه‌ی Battle Royale را در کنار بازی اصلی خود منتشر کنند. بر خلاف PUBG نسخه‌ی بتل رویال این بازی به صورت رایگان عرضه شد ولی شامل پرداخت درون برنامه‌ای می‌شد. سلسله اتفاقاتی که بعد انتشار حالت بتل رویال رخ داد، موج جدیدی را در عرصه‌ی بازی‌های ویدیویی به‌وجود آورد. در واقع می‌توان گفت که سبک بتل رویال را Fortnite به همه آشنا کرد و حمایت خوب اپیک گیمز از این بازی باعث شد که Fortnite یک اثر جهانی تبدیل شود.

حال با گذشت چند سال، این عنوان رایگان هنوز سود بسیار خوبی برای سازندگانش به همراه دارد. اگر به یاد داشته باشید سال ۲۰۱۸ این بازی توانست درآمدی نزدیک به ۳ میلیارد دلار کسب کند و در سال ۲۰۱۹ این رقم به ۱.۸ میلیارد دلار رسید. هر چند که درآمد این بازی نسبت به سال گذشته، بسیار کمتر است ولی همچنان یکی از پر سودترین بازی‌های سال ۲۰۱۹ محسوب می‌شود. سازندگان این درآمد را مدیون آیتم‌های مختلف از جمله لباس، سلاح، انیمیشن‌های رقص و همچنین اشتراک ماهیانه که در قالب بتل پس منتشر می‌شوند، هستند. اشتراک ماهانه‌ی Fortnite تنها با ماهی ۱۰ دلار قابل خرید است که همچنان استقبال‌های زیادی از آن می‌شود.

قابل توجه است که این بازی رویداد‌هایی از جمله Star Wars ،Avengers ،Chapter 2 و برگزاری رویداد‌های بزرگ eSport را در برنامه‌ی کاری خود قرار داده بود که همین هم باعث جذب بیشتر مخاطب شده است. بر اساس گزارش‌ها Fortnite حدود ۱۲۵ میلیون بازیکن فعال داشته و به لطف برنامه‌های جذاب Fortnite این تعداد بازیکن همچنان به تجربه‌ی بازی بپردازند.

از طرفی صنعت بازی‌های ویدیویی هم در سال ۲۰۱۹ بسیار موفق عمل کرده و توانسته 120 میلیارد دلار درآمد داشته باشد. این رقم از سال ۲۰۱۸ میلادی، ۴ درصد افزایش داشته است. در این میان سهم درآمد بازی‌های موبایل از این بازار تقریبا ۶۴.۴ میلیارد دلار بوده است. از طرفی بازی‌های پلتفرم رایانه‎‌های شخصی ۲۹.۴ میلیارد دلار و کنسول‌ها ۱۵.۴ میلیارد درآمد‌زایی کرده‌اند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا