#مهسا_امینی

تماشا کنید: رقابت‌های فصل پنجم Fortnite Chapter 2 آغاز شده است

رونمایی از هفت اسکین جدید

شرکت اپیک گیمز ضمن اعلام جزئیات به‌روزرسانی ۱۵.۰۰، فصل پنجم Fortnite Chapter 2 را با انتشار یک تریلر ۷۶ ثانیه‌ای رونمایی کرده است.

طی سال‌های گذشته که شاهد افزایش تعداد بازی‌های چندنفره و رایگان بوده‌ایم، مفهومی تحت عنوان فصل (Season) شکل گرفته است. هر فصل از رقابت‌ها حول محور یک موضوع بوده و بتل پس کاملا متفاوتی را شامل می‌شود. چنین چیزی را در Fortnite هم شاهد هستیم و اپیک گیمز معمولا هر ۱۰ هفته از فصل جدید رونمایی می‌کند. البته برخی اوقات شرایط مطابق برنامه‌ریزی‌ها پیش نرفته و برگزاری یک فصل بیش از این طول کشیده است؛ برای مثال، فصل دوم Chapter 2 پس از ۱۷ هفته به پایان رسید.

اپیک گیمز دقایقی قبل فصل پنجم Fortnite Chapter 2 را به صورت رسمی معرفی کرد. در جریان فصل جدید، لوکیشن Zero Point لو رفته و لوپ هم ثبات خود را از دست داده است. در نتیجه، همه چیز در آستانه‌ی نابودی قرار دارد. در چنین شرایطی، مامور جونز وظیفه می‌یابد خودش را به پوینت زیرو برساند، روند تثبیت سازی لوپ را آغاز کند و نهایتا پل ارتباطی را ببندد. او همچنین باید مراقب باشد هیچ فردی از لوپ بیرون نیاید. روند تثبیت سازی شروع می‌شود اما لوپ جونز را به داخل خودش می‌بلعد. او که وارد جزیره شده، تصمیم می‌گیرد بهترین شکارچیان از دنیاهای مختلف را دور هم جمع کرده تا بتواند به کمک آن‌ها، جلوی خروج اشخاص مختلف از لوپ را بگیرد. از شاخص‌ترین شکارچی‌هایی که به جزیره آمده‌اند می‌توان به مندلورین اشاره کرد. نکته‌ی جالب اینجا است که بیبی یودا هم او را در جریان ماموریت‌ها همراهی خواهد کرد.

با آغاز فصل پنجم Fortnite Chapter 2 بخش‌های مختلف جزیره تغییراتی را تجربه کرده‌اند. یکی از نقاط جدید، محل قرار گیری لوپ است که تقریبا وسط نقشه قرار دارد. این منطقه وسیع و بیابانی بوده و در بخش‌های مختلف آن شاهد کریستال‌هایی هستیم. دومین نقطه‌ی جدید، Colossal Colosseum است. همان‌طور که از اسمش می‌توان حدس زد، یک سازه‌ی عظیم به شمار می‌رود که به منظور مبارزه‌ی گلادیاتورها طراحی و ساخته شده بود. سومین و آخرین نقطه‌ی جدید هم یک جنگل است. المان‌های جدیدی که به نقشه اضافه شده‌اند همین موارد نیستند. طبق آنچه در تریلر معرفی به نمایش گذاشته شده، کاربران در هنگام گشت و گذار در محیط‌های مختلف ممکن است با فضاپیمای مندلورین، یک کشتی چوبی و محلی که یادآور غرب وحشی است مواجه شوند. کشتی مزبور با میو ارتباط دارد که در واقع یک بربر است.

خانه‌های چوبی که بر اساس غرب وحشی طراحی شده‌اند، به خاطر من‌کیک به نقشه‌ی فورتنایت اضافه شده‌اند. او یکی از بهترین هفت‌تیرکشان دوران خود به شمار می‌رود. جدا از این، کاربران می‌توانند خود را برای استفاده از سلاح‌های جدید آماده کنند که برای مثال می‌توان به سلاح تک‌تیرانداز مندلورین و شاتگان درگنز بریث اشاره کرد. اپیک گیمز در بیانیه‌ی خود وعده داده در جریان فصل نه تنها شکارچیان جدیدی، بلکه سلاح‌های تازه‌ای را به بازی خواهد آورد. حال این شکارچیان جدید مانند مندولورین به صورت لایسنس‌شده یا مانند من‌کیک یک شخصیت منحصر به فرد خواهند بود مشخص نیست. در ضمن، ماموریت‌های تازه‌ای هم افزوده شده‌اند که کاربر می‌تواند آن‌ها را به همراه شکارچیان انجام دهد. البته استخدام شکارچیان کار ساده‌ای نیست؛ زیرا تنها شمش طلا قبول می‌کنند.

طبق اطلاعاتی که اپیک گیمز به اشتراک گذاشته، کاربران برای به دست آوردن شمش طلا باید ماموریت‌های خواسته‌شده را به سرانجام برسانند، افراد تحت تعقیب را بیابند یا تعداد مشخصی از دشمنان را در جریان رقابت‌ها بکشند. آن‌ها همچنین می‌توانند در گوشه و کنار نقشه دنبال شمش‌های طلا بگردند؛ شمش‌هایی که پنهان شده‌اند. در ضمن، اشتراک ماهانه با آغاز فصل پنجم فعال شده است. اگر کاربری اشتراک را خریداری کند، به بتل پس پریمیوم دسترسی داشته و هزار وی-باک و یک پوسته به صورت رایگان دریافت می‌کند.

در انتها، لازم به ذکر است فورتنایت روی پلتفرم‌های نسل هشتمی، نهمی و رایانه‌های شخصی در دسترس است.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا