نخستین تصویر فیلم Uncharted تام هالند را با گریم و لباس نیتن دریک نشان می‌دهد

انتشار نخستین جزئیات از فیلمنامه

نخستین تصویر فیلم Uncharted

تام هالند ساعاتی قبل نخستین تصویر فیلم Uncharted را از طریق اینستاگرام به اشتراک گذاشت؛ تصویری که او را با گریم و لباس نیتن دریک نشان می‌دهد.

در پی موفقیت‌های Uncharted: Drake’s Fortune، سونی تصمیم گرفت اقتباس سینمایی یکی از انحصاری تحسین‌شده‌ی خود را ساخته و روی پرده‌ی نقره‌ای ببرد. دو سال بعد از اینکه تولید چنین محصولی رسما در دستور کار قرار گرفت، دیوید او. راسل (David O. Russell) به تیم تولید پیوست تا وظیفه‌ی آماده‌سازی فیلمنامه‌ی نهایی و همچنین کارگردانی را بر عهده بگیرد. مدتی بعد هم مارک والبرگ (Mark Wahlberg) به عنوان بازیگر نقش اصلی انتخاب شد. شرایط مطابق انتظار پیش نرفت و راسل بنا به دلایلی پروژه را ترک کرد. این اتفاق چند بار تکرار شد و فیلمسازان مختلف به تیم پیوسته و با گذشت مدت کوتاهی، آن را ترک ‌کردند. در همین بین، والبرگ به دلیل افزایش سن تصمیم گرفت نقش اصلی را رها کند.

سونی پیکچرز رلیسینگ که برای ساخت اقتباس سینمایی آنچارتد مصمم بود، به دنبال اشخاص مورد نظر گشت تا بتواند جاهای خالی را پر کند. مدیران استودیو نهایتا روبن فیشر (Ruben Fleischer) و تام هالند (Tom Holland) را انتخاب کرده و وظیفه‌ی کارگردانی و ایفای نقش اصلی را روی دوششان قرار دادند. مارک والبرگ هم به تیم بازیگری بازگشت و به عنوان ویکتور سالیوان جلوی دوربین ظاهر خواهد شد. طبق برنامه‌ریزی‌های اولیه، قرار بود فیلم Uncharted نیمه‌ی نخست سال جاری میلادی وارد فاز تولید شود اما همه‌گیری ویروس کرونا چنین اجازه‌ای را نداد. حال و با بهبود یافتن شرایط، فیلمبرداری یکی از آثار مورد انتظار سینما سرانجام آغاز شده است.

تام هالند ساعاتی قبل نخستین تصویر فیلم Uncharted را از طریق اکانت اینستاگرامش منتشر کرد؛ تصویری که او را با گریم و لباس نیتن دریک نشان می‌دهد. اگرچه عکس مورد بحث هیچ گونه اطلاعات داستانی‌ای را با علاقه‌مندان به اشتراک نمی‌گذارد اما وفاداری سازندگان به مجموعه بازی‌های آنچارتد را ثابت می‌کند. اگر از طرفدارانش باشید، با همان نگاه اول متوجه‌ی شباهت لباس هالند به لباس نیتن در قسمت‌های اول الی سوم می‌شوید. حتی حلقه‌ای که این شخصیت در جریان بازی‌ها به دور گردنش می‌اندازد، در نسخه‌ی لایو اکشن قابل‌مشاهده است. در ادامه می‌توانید تصویر مورد بحث را ببینید:

نخستین تصویر فیلم Uncharted

با گذشت مدت کوتاهی از انتشار نخستین تصویر فیلم Uncharted توسط تام هالند، نولان نورث (Nolan North) صداپیشه‌ی نیتن دریک در بازی‌ها سه عکسی که از پشت صحنه تهیه شده بود را از طریق اکانت توییتری‌اش به اشتراک گذاشت. اولین تصویر، او را کنار هالند نشان می‌دهد. اینطور که به نظر می‌رسد، او سر صحنه حاضر شده تا به بازیگر نقش نیتن توصیه‌هایی ارائه دهد. تصویر دوم، یک دخمه را به تصویر می‌کشد. با توجه به آن، می‌توان مطمئن بود مانند آنچه در بازی‌ها شاهد بودیم، بخشی از ماجراجویی‌های شخصیت اصلی در اماکن باستانی جریان دارد. تصویر سوم و پایانی هم از یک کتاب به ظاهر باستانی تهیه شده است. عکس واضح نبوده و تنها تعدادی از کلماتش قابل‌خواندن هستند که در میانشان Charles V دیده می‌شود.

کارل پنجم در ابتدا پادشاه اسپانیا بود اما سه سال بعد امپراتوری مقدس روم (مجموعه‌ای از قلمروهای چند ملیتی) هم زیر سلطه‌ی‌اش قرار گرفت. او در سال ۱۵۰۰ متولد شد و نهایتا در سال ۱۵۵۸ از دنیا رفت. با در نظر گرفتن این موارد، می‌توان گفت شی یا گنجی که نیتن دریک در جریان فیلم Uncharted به دنبالش می‌گردد، به این بازه‌ی تاریخی مربوط می‌شود.

در انتها، لازم به ذکر است اقتباس سینمایی آنچارتد از تاریخ ۲۵ تیر سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۱۶ جولای سال ۲۰۲۱ میلادی) روی پرده‌ی نقره‌ای خواهد رفت.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا