آتش‌سوزی در استودیو سازنده بازی Stalker 2

دردسری دیگر برای سازندگان

آتش‌سوزی در استودیو سازنده بازی Stalker 2 حمید توحیدلو ۰ ۱۹ شهریور ۱۴۰۲ اخبار بازی
سازنده بازی Stalker 2

بر اساس گزارش‌های محلی، بخش‌های قابل توجهی از ساختمان استودیوی جی اس سی گیم ورلد، سازنده بازی Stalker 2 در آتش سوخت.

دنباله سری پرطرفدار استالکر تا به امروز با فراز و نشیب‌های گوناگونی روبه‌رو و پروسه توسعه آن چند باری متوقف شده است. با این حال، استودیوی اوکراینی جی اس سی گیم ورلد علی‌رغم تمام مشکلات، نهایت تلاش خود را به کار گرفته تا روند ساخت این بازی را هرچه سریع‌تر به پایان برساند.

با این حال، متاسفانه ساختمان این استودیو ساعاتی پیش بنا به دلایل نامشخص آتش گرفت. بر اساس گزارش‌ها، این سانحه هیچ خسارت جانی به دنبال نداشته و تمام کارمندها در سلامت کامل هستند. با این وجود، این اتفاق ضرر ۱.۵ میلیون کرونی به جی اس سی گیم ورلد تحمیل کرده است.

با استناد بر گزارش‌های محلی، گویا یکی از طبقات ساختمان این استودیو به کلی در آتش سوخته و بخش‌هایی از سایر طبقات نیز درگیر آتش بودند. لازم به ذکر است که ساعاتی بعد از این سانحه، با ورود آتش‌نشانان به محل، آتش افسارگسیخته به طور کامل مهار شد. در حال حاضر هیچ بیانیه رسمی از سوی استودیو GSC Game World مبنی بر تاثیر این حادثه در روند ساخت استالکر ۲ منتشر نشده است.

بازی مورد انتظار Stalker 2 پیش‌تر برای عرضه در سال جاری میلادی برنامه‌ریزی شده بود که در پی بروز حوادث غیرمنتظره از جمله حمله نظامی روسیه به اوکراین و همچنین نقل مکان استودیو به شهر پراگ، روند ساخت بازی مطابق با برنامه‌ریزی‌ها پیش نرفت و به همین خاطر انتشار آن تا سال آینده میلادی عقب افتاد.

بر اساس آخرین بیانیه استودیو جی اس سی گیم ورلد، استالکر ۲ در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۴ میلادی به طور انحصاری برای کنسول ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس و همچنین پلتفرم رایانه شخصی عرضه خواهد شد. این بازی از همان روز نخست به سرویس اشتراکی گیم پس راه می‌یابد.

5 1 رأی
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا