وزیر ارتباطات: ثبت ۱.۲۰۰ میلیون شکایت در یک هفته

ثبت رکورد شکایات مردمی در یک هفته

وزیر ارتباطات آذری جهرمی

محمدجواد آذری جهرمی اعلام کرد که در طول یک هفته یک میلیون و ۲۰۰ هزار شکایت از خدمات ارزش افزوده از طریق سامانه پیامکی ۸۰۰۷ وزارت ارتباطات ثبت شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات قبلا اعلام کرده بود که در پی رسیدگی و پایان دادن به کلاهبرداری‌های ارزش افزوده، مردم با شماره‌گیری کد دستوری #۶*۸۰۰* می‌توانند از رقم کسب شده در زمینه‌ی خدمات ارزش افزوده مطلع شوند و از این رو می‌توانند شکایت خود را به‌صورت رایگان از طریق پیامک به شماره‌ی ۸۰۰۷ ارسال کنند.

بر این اساس وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پستی در صفحه‌ی شخصی خودش در اینستاگرام منتشر و جزییات نامه به ریاست فرهنگ و رسانه تهران را ارایه کرد.

در متن نامه آمده است:

ریاست محترم فرهنگ و رسانه تهران

با سلام و احترام

نظر به ماده‌ی ۷۲ قانون آیین دادرسی کیفری و در راستای جلوگیری از تضییع حقوق عامه و حمایت از حقوق استفاده‌کنندگان خدمات مخابراتی و فناوری اطلاعات به استحضار می‌رساند:

با عنایت به اطلاع‌رسانی انجام شده از سوی وزارت متبوع و راه‌اندازی کد دستوری #۶*۸۰۰* جهت آگاهی مشترکین از مبالغ کسر شده بابت خدمات ارزش افزوده پیامکی طی سه سال اخیر، در بازه‌ی زمانی ۱۲ الی ۱۸ آبان ماه سال جاری بالغ بر یک میلیون و دویست هزار شکایت در سامانه‌ی پیامکی ۸۰۰۷ ثبت شده است که نارضایتی خود را بیان کرده‌اند.

اطلاعات استخراج‌شده از سامانه‌ی مذکور و نارضایتی مشترکین (مندرج در همین سامانه‌ها به‌صورت پیامکی) و همچنین بررسی‌های انجام شده و سوابق قبلی حاکی از آن است که بسیاری از معترضین به سرویس یاد شده با روش‌های متقلبانه از جمله بدافزار و تبلیغات گمراه‌کننده، عضو خدمات ارزش افزوده پیامکی شرکت‌های فعال دراین‌زمینه شده و شرکت‌های مذکور وجوه متنابهی از این دسته از مشترکین دریافت کرده‌اند.

ضمن ارسال اطلاعات موجود در قالب لوح فشرده به پیوست، خواهشمند است برابر قوانین و مقررات مربوطه، دستور اقدامات لازم برای کشف جرم، رسیدگی و تعقیب متهمان را صادر فرمایید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا