#مهسا_امینی

تغییرات در خوشحالی پس از گل فیفا 22 دیگر اجازه نمی‌دهد روی مخ حریف خود بروید!

ویژگی ساده ولی پرکاربردی که پس از سال‌ها افزوده شد

خوشحالی پس از گل فیفا ۲۲

شاید یکی از منزجر کننده ترین اتفاقات دنیای فوتبال تماشای خوشحالی تیم حریف پس از گل زدن به شما باشد. فیفا پس از سال‌ها از نو قابلیت رد کردن خوشحالی پس از گل حریف را به فیفا ۲۲ اضافه می‌کند.

تنظیمات جدید دوربین در بازی فیفا ۲۰۲۲ به کاربران اجازه می‌دهد تا خوشحالی پس از گل رقیب را رد کنند. شبیه ساز فوتبال جدید شرکت الکترونیک آرتز که هر ساله منتشر می‌شود، تغییراتی بزرگ نسبت به فیفا ۲۱ در اختیار شما قرار می‌دهد. مانند هر عنوان ورزشی دیگر که به‌طور سالانه منتشر می‌شود، فیفا نیز هر ساله منتشر شده، ولی بازی فیفا ۲۲ قصد دارد بیش از پیش پیشرفت کند. پیش‌تر و در ماه جولای برخی از ویژگی‌های فیفا ۲۲ را در تریلر گیم‌پلی آن مشاهده کردیم و دیدیم که پیشرفت‌هایی عظیم در امر انیمیشن تکنیک بازیکنان رخ داده است.

نسخه پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس/سری اس این بازی با استفاده از تکنولوژی‌های نسل جدید این بازی را هرچه بیشتر به واقعیت نزدیک می‌کنند. تکنولوژی HyperMotion در این بازی تلفیقی از Motion Capture و یادگیری هوش مصنوعی بوده که بازیکنان را به ذهنیت واقعی آن‌ها بسیار نزدیک می‌کند. علاوه بر آن هوش مصنوعی پیشرفته‌تر بازیکنان باعث شده با رقبایی به مراتب سخت کوش‌تر از پیش برخورده و فیزیک واقعی‌تر توپ فوتبال حس بازی کردن در زمین فوتبال حقیقی را به شما منتقل می‌کند. گرچه درباره پیشرفت این بازی نظرات ضد و نقیضی وجود داشته، ولی اینگونه به‌نظر می‌رسد که تغییراتی عظیم در بخش Ultimate Team این بازی نیز مشاهده خواهد شد.

طی روز سه‌شنبه شرکت الکترونیک آرتز اطلاعاتی جدید از بازی فوتبال پیش‌روی خود به اشتراک گذاشت که مربوط به دوربین خوشحالی پس از گل رقبا می‌شود. شما در نسخه‌های پیشین فیفا، اگر گلی دریافت می‌کردید موظف به تماشای خوشحالی پس از آن بودید، ولی این رویه در فیفا ۲۲ تغییر کرده و شما قادر به رد کردن صحنه خوشحالی هستید. از این پس نیاز نیست به تماشای خوشحالی پس از گل خورده نشسته و خیلی ساده از آن گذر می‌کنید. البته ناگفته نماند که بازی به‌طور پیش فرض روی خوشحالی تمرکز می‌کند، ولی تغییر تنظیمات به شما اجازه خواهد داد تا از این صحنه‌ها عبور کرده، روی تیم خود تمرکز کنید و به ادامه بازی خود بپردازید.

انتشار هر ساله سری بازی فیفا سبب نارضایتی بسیاری از کاربران از نظر فقدان نوآوری در این بازی شده است. بااین حال بررسی‌های متفاوت از این بازی نشان داده که با عنوانی مملو از نوآوری در سال ۲۰۲۱ روبه‌رو خواهیم بود. وجود تکنولوژی HyperMotion بدون شک مهم‌ترین مسئله در این میان بوده که تجربه شبیه ساز فوتبال را در اختیار ما قرار می‌دهد. درکنار آن فوتبال بازی کردن در برابر هوش مصنوعی تقویت شده چالشی حقیقی خواهد بود.

بازی فیفا ۲۲ به‌طور کلی انبوهی از مکانیسم‌های جدید را وارد بازی کرده که تجربه این بازی توسط بازیکنان را بیش از پیش سرگرم کننده می‌کند. وجود گرافیک و انیمیشن‌های نزدیک به واقعیت همیشه خوش‌آیند بوده و نسخه جدید فیفا قصد دارد این ویژگی را به نحو احسن در اختیار ما قرار دهد. در راستای تجربه بهتر از بازی فیفا ۲۲، رد کردن خوشحالی پس از گل تیم حریف و تمرکز روی تیم خود نیز نکته‌ای بسیار مهم بوده که بدون شک باعث وجود آرامش بیشتر در میان کاربران می‌شود. بازی فیفا ۲۲ در تاریخ ۱ اکتبر سال ۲۰۲۱، برابر با ۹ مهرماه سال جاری برای کنسول‌های پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس/سری اس، رایانه‌های شخصی و گوگل استادیا منتشر خواهد شد. نظر شما درباره ویژگی جدید فیفا ۲۲ چیست؟ شما نیز منتظر این ویژگی بودید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.


guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا