تماشا کنید: تریلر جدید FIFA 21 با محوریت کریر مود

بالاخره الکترونیک آرتز، تغییرات اساسی در این بخش اعمال کرد!

الکترونیک آرتز، با انتشار یک تریلر از تغییرات بخش کریر مود FIFA 21 رونمایی کرد.

بدون هیچ شکی، کریر مود (Career Mode) یکی از آن دست بخش‌های محبوب مجموعه‌ی FIFA است که در طی چند سال اخیر به طور کلی توسط شرکت الکترونیک آرتز (Electronic Arts) به دست فراموشی سپرده شده است. با این حال، به نظر می‌رسد که این شرکت امسال تصمیم گرفته تا توجه ویژه‌ای به کریر مود داشته باشد و با اضافه کردن امکانات و بهبود برخی از قسمت‌های این حالت، به جذابیت هر چه تمام‌تر آن کمک کند.

با توجه به تریلر منتشر شده از بخش کریر مود FIFA 21، در نسخه‌ی جدید فیفا شاهد تغییرات زیادی در این حالت هستیم. در وهله‌ی اول، می‌خواهیم به تغییر جدید حالت شبیه ساز یا همان Simulate در بازی اشاره کنیم که حالا با تغییرات زیادی همراه شده است؛ این حالت از این پس «شبیه‌ساز تعاملی مسابقه» یا Interactive Match Simulation نام خواهد داشت. از این پس، شما می‌توانید مثل یک مربی کاملا واقعی، ترکیب و تاکتیک خودتان را برای هر مسابقه انتخاب کرده و بازیکنان خودتان را روانه‌ی مسابقه کنید؛ با این تفاوت که در نسخه‌های قبلی، شما تنها در چینش و تاکتیک‌ها اختیاراتی داشتید اما حالا می‌توانید در هر لحظه، دست به تغییراتی بزنید و لحظه به لحظه اتفاقات بازی را مشاهده کنید. حتی در صورت تمایل می‌توانید با انتخاب گزینه‌ی  Jump In، به بازی کردن با تیم خودتان بپردازید. لازم به ذکر است که اگر به هر دلیلی تمایل به مشاهده‌ی عملکرد تیم خودتان ندارید و می‌خواهید مسابقه‌ی بعدی را رد کنید، می‌توانید از گزینه‌ی Quick Sim کنید.

نمایی از حالت Interactive Match Simulation

قسمت توسعه‌ی بازیکن و کمک به روند رشد آن هم دستخوش تغییرات زیادی شده است. قبل از هر چیز بگوییم که در کریر مود FIFA 21 شما می‌توانید به تمرینات گروهی بپردازید؛ همچنین، چندین و چند تمرین فردی در سطوح مختلف برای توسعه‌ی بازیکنانتان به بازی اضافه شده است. یکی از قابلیت‌های جدید در این زمینه، امکان تغییر پست بازیکن است. به عنوان مثال، شما می‌خواهید، کیلیان امباپه که یک وینگر راست است را تبدیل به یک مهاجم هدف کنید؛ در این مورد، قابلیتی به بخش کریر مود اضافه شده که شما می‌توانید با ارائه‌ی یک سری تمرینات، بازیکن خودتان را برای بازی در پست جدید آماده کنید. یکی دیگر از مواردی که به تازگی به کریر مود «فیفا ۲۱» اضافه شده، برنامه ریزی برای تمرینات است؛ شما می‌توانید در طول هفته به صورت دلخواه تعیین کنید که در چه روزهایی و به چه میزان بازیکنان‌های تیم خودتان به تمرین بپردازند و انجام تمرینات دیگر مثل نسخه‌های قبلی به صورت پیش فرض نخواهد بود.

در بخش نقل و انتقالات هم یک سری تغییرات جدید اعمال شده است. از این پس مثل دنیای واقعی شما می‌توانید یک سری بندها مثل گزینه‌ی بازخرید بازیکن پس از فروش، قرض دادن بازیکن همراه با بند خرید در پایان فصل و یک سری گزینه‌های دیگر را هنگام مذاکرات در قرارداد بازیکن‌های خودتان قرار دهید. الگوریتم نقل و انتقالات هم هوشمندتر شده است؛ این بدین معنی است که از این پس باشگاه‌های رقیب پیشنهادهای زیادی برای بازیکن‌های تیم شما ارسال نخواهند کرد، بازیکنان بزرگ تمایلی به انتقال به باشگاه‌های کوچک نخواهند داشت، بازیکنانی که ویژگی تک باشگاهی را دارند، تمایلی به ترک تیم نخواهند داشت و همچنین شما نمی‌توانید یک بازیکن را برای کمتر از یک فصل جذب باشگاه خودتان کنید. علاوه بر تمامی این موارد، بازیکنان بزرگ تا سن ۴۰ سال می‌توانند به فوتبال خود ادامه دهند و پس از آن بازنشسته شوند.

بدون شک تغییرات بخش کریر مود FIFA 21، می‌تواند کمک زیادی به موفقیت بازی جدید فیفا کند. بازی FIFA 21 در تاریخ ۶ اکتبر ۲۰۲۰ (۱۵ مهرماه ۱۳۹۹) به صورت رسمی برای پلتفرم‌های، پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان، نینتندو سوییچ و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد. همچنین، این بازی برای کنسول‌های پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس سری ایکس هم منتشر می‌شود اما تاریخ عرضه‌ی آنها هنوز مشخص نیست.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا