برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 10/10

حق امتیاز ساخت بازی‌های فیفا در اختیار توکی گیمز قرار گرفت

معرفی در آینده نزدیک

حق امتیاز ساخت بازی‌های فیفا در اختیار توکی گیمز قرار گرفت ۰ ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ اخبار بازی کپی لینک

گزارش‌ها نشان می‌دهد که شرکت توکی گیمز حق امتیاز ساخت بازی های جدید سری فیفا را به دست آورده است.

اگر اخبار بازی‌ها را در رسانه سرگرمی دنبال کرده باشید، احتمالا اطلاع دارید که بعد از دو دهه همکاری شرکت الکترونیک آرتز با فدراسیون بین‌المللی فوتبال به پایان رسیده و در پی آن، این کمپانی از این پس مجاز به استفاده از نام فیفا در بازی‌های شبیه‌ساز فوتبال خود نیست.

در همین حین، فدراسیون بین‌المللی فوتبال قصد ترک صنعت بازی‌ها را ندارد و با همکاری یک شرکت ناشر دیگر به دنبال ساخت بازی ویدیویی فوتبال است. حال در تازه‌ترین خبرها، به نظر می‌رسد که این فدراسیون با شرکت توکی گیمز به توافق رسیده و کمپانی مزبور هم اکنون امتیاز ساخت بازی های سری فیفا را در اختیار دارد.

ماجرا از این قرار است که جانی اینفانتینو، رئیس کل فیفا، به تازگی اعلام کرده که با یک شریک تازه در حال ساخت شبیه‌ساز فوتبال است. مدتی بعد از انتشار این خبر، یکی از اینسایدرهای حوزه ویدیو گیم به نام MohPlay Inc در گزارشی خاطرنشان کرده که این شریک جدید فدراسیون بین‌المللی فوتبال، توکی گیمز است.

به گفته این منبع آگاه، شرکت توکی گیمز حق امتیاز ساخت بازی های سری FIFA را به دست آورده و در حال حاضر روی توسعه بازی جدید این فرنچایز فعالیت می‌کند. ظاهرا این عنوان FIFA 2K25 نام دارد و طی ماه‌های آینده به طور رسمی معرفی شده و چه بسا تا پایان سال جاری میلادی روانه بازار خواهد شد.

جانی اینفانتینو پیش‌تر اعلام کرده بود که بازی جدید فوتبال این فدراسیون تنها اثری است که نام و اعتبار برند فیفا را یدک خواهد کشید. به گفته این فدراسیون، فیفا یک برند ماندگار و رسمی برای بازی‌های فوتبال است. اینفانتینو مدعی است که بازی‌های جدید سری با نام‌های فیفا ۲۵ و فیفا ۲۶  روانه بازار می‌شوند و این فرنچایز تا ابد بهترین بازی شبیه‌ساز فوتبال خواهد بود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments