فروش فیلم Fast X به نقطه سودآوری رسید

بالاخره هزینه‌های بالای تولید این اثر جبران شدند

فروش فیلم Fast X به نقطه سودآوری رسید عرفان بدری ۰ ۲۷ مرداد ۱۴۰۲ سینمای جهان

در جدیدترین آمار منتشر شده از فروش فیلم Fast X که جدیدترین قسمت از مجموعه Fast & Furious است آمده که این توانسته تا با رد کردن فروش ۷۱۹ میلیون دلاری به سودآوری برسد. قسمت جدید سریع و خشن هم اکنون چهارمین فیلم پرفروش سال ۲۰۲۳ است.

فیلم Fast X که یکی از مورد انتظارترین آثار بلاک‌باستر سال ۲۰۲۳ بود، پس از تلاش‌های بسیار توانست تا به فروش ۷۱۹ میلیون دلاری برسد تا حداقل از این که نامش به عنوان یک اثر ضررده ثبت شود، فرار کند و به سودآوری هرچند کمی برسد. این اثر که پرهزینه‌ترین قسمت از سری Fast & Furious است و با بودجه ۳۴۰ میلیون دلاری ساخته شده، هم اکنون ششمین فیلم از این مجموعه است و ممکن است بتواند بیشتر از F9 و Fast & Furious 6 فروش داشته باشد.

رسانه ورایتی (Variety) در گزارش خود درباره فروش فیلم Fast X می‌نویسد که چهارمین فیلم پرفروش سال ۲۰۲۳ با وجود ثبت درآمد ۷۱۹ میلیون دلار باکس آفیس جهانی، حاشیه سود کمی خواهد داشت که بزرگترین دلیل آن بودجه تولید ۳۴۰ میلیون دلاری آن است. بنابراین این اثر موفق نخواهد شد تا به درآمد بالایی که شرکت یونیورسال (Universal) از آن انتظار داشت، برسد.

حاشیه سود پایین فیلم Fast X ممکن است نه تنها برای شرکت یونیورسال، بلکه برای کل این مجموعه خبر ناامید کننده‌ای باشد. در سال ۲۰۲۳ شاهد تعداد زیادی بلاک‌باستر پرهزینه مثل Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One، Indiana Jones and the Dial of Destiny و The Flash بودیم که در کنار Fast X عملکرد ضعیفی در باکس آفیس داشتند و نتوانستند حتی هزینه تولید خود را جبران کنند تا به سودآوری برسند. یکی از مهم‌ترین دلایل شکست این آثار در گیشه، بودجه بالای تولیدشان بوده که به خاطر همه‌گیری ویروس کووید-۱۹ افزایش چشمگیری داشته است.

هم اکنون قسمت دهم و یازدهم مجموعه Fast & Furious به عنوان دو قسمت پایانی این سری به همراه یک اسپین‌آف با بازی دواین جانسون (Dwayne Johnson) در دست ساخت قرار دارند.

5 1 رأی
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا