آیا شاهد بازگشت هابز و شاو در قسمت دهم Fast and Furious خواهیم بود؟

کارگردان قسمت جدید پاسخ می‌دهد

آیا شاهد بازگشت هابز و شاو در قسمت دهم Fast and Furious خواهیم بود؟ سورنا رضایی ۰ ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ سینمای جهان
هابز و شاو در قسمت دهم Fast and Furious

با توجه به صحبت‌های جاستین لین، کارگردان تایوانی-آمریکایی، بازگشت هابز و شاو در قسمت دهم Fast and Furious محتمل به نظر می‌رسد.

سریع و خشن، یک فرنچایز جهانی و پرطرفدار بوده که با اکران The Fast and the Furious در سال ۲۰۰۱ میلادی شکل گرفت. طی دو دهه اخیر شخصیت‌های پرتعدادی به داستان اضافه شده‌اند که از جدیدترین‌ها می‌توان به لوک هابز و دکارد شاو اشاره کرد. از آن‌جایی که شخصیت‌های مزبور طی مدت زمان کوتاهی توانستند به محبوبیت بالایی دست یابند، مدیران یونیورسال پیکچرز یک اسپین‌آف با محوریتشان ساخته و تحت عنوان Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw روی پرده نقره‌ای برده‌اند. فیلم مزبور عملکرد بسیار خوبی در زمینه مالی داشت و حالا هم دنباله‌اش در دست ساخت قرار دارد.

لوک هابز با نقش‌آفرینی دواین جانسون (Dwayne Johnson) نخستین بار در Fast Five حضور یافت و شهرت جهانی فرنچایز سریع و خشن را به میزان قابل‌توجهی افزایش داد. او مجموعا در پنج فیلم حاضر شده و در حال حاضر هم متحدی برای دامینیک تورتو به شمار می‌رود. دکارد شاو با نقش‌آفرینی جیسون استاتهام (Jason Statham) اولین بار در Furious 7 رونمایی شد و در این فیلم، نقش منفی را ایفا کرد. او در انتهای قسمت هشتم به خانواده تورتو پیوست و به یکی از شخصیت‌های اصلی تبدیل شد. در حال حاضر، بسیاری از علاقه‌مندان به فرنچایز می‌خواهند بدانند چه سرنوشتی در انتظار آن دو قرار دارد؛ زیرا غیبتشان در Fast & Furious 9 قطعی است.

جاستین لین چندی پیش مصاحبه‌ای را با وب سایت Deadline انجام داد و پیرامون آینده فرنچایز سریع و خشن صحبت کرد. مطابق انتظار، یکی از سوال‌ها به بازگشت هابز و شاو در قسمت دهم Fast and Furious اختصاص داشت. لین، بازگشت آن‌ها را تایید نکرده اما گفته احتمال چنین اتفاقی در دو قسمت باقی مانده وجود دارد؛ زیرا هابز و شاو بخشی از خانواده تورتو هستند:

از دید من، لوک هابز و دکارد شاو همچنان یکی از اعضای خانواده تورتو و بخشی از فرنچایز هستند. هیچ محدودیتی در قبال فیلم‌های بعدی نداشته و هر کاری بخواهم می‌توانم انجام دهم.

حالا که به انتهای خط داستانی نزدیک می‌شویم، هیجان زیادی دارم و فکر می‌کنم تجدید دیدار با هر کدام از شخصیت‌های فرنچایز قابل‌بحث باشد.

در صورتی که اخبار سینمایی را دنبال نکرده‌اید، باید بگوییم خط داستانی سریع و خشن با قسمت‌های دهم و یازدهم به پایان می‌رسد. جاستین لین وظیفه نویسندگی و کارگردانی هر دو فیلم را بر عهده دارد. از همین رو، اتخاذ هر گونه تصمیمی پیرامون شخصیت‌ها روی دوش‌ اوست. با در نظر گرفتن صحبت‌هایش در مصاحبه اخیر می‌توان گفت فیلمساز تایوانی-آمریکایی به بازگشت هابز و شاو علاقه دارد اما باید این دید این اتفاق امکانپذیر خواهد یا خیر. به هر حال، دواین جانسون و جیسون استاتهام چهره‌های مشهوری بوده و به صورت مداوم در حال فیلمبرداری هستند. از همین رو، ممکن است برنامه‌ریزی‌ها تداخل داشته باشد.

در انتها، لازم به ذکر است Fast & Furious 9 از تاریخ ۴ تیر سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۲۵ ژوئن) به سینماها خواهد آمد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا