#مهسا_امینی

بازی سال ۲۰۲۰ از دیدگاه بازی‌سازان و هنرمندان توسط فامیتسو اعلام شد!

Ghost of Tsushima رتبه‌ی نخست را به دست آورد

بازی سال ۲۰۲۰ از دیدگاه نشریه‌ی فامیتسو

Ghost of Tsushima جدیدترین محصول استودیوی ساکر پانچ پروداکشنز موفق شد بازی سال ۲۰۲۰ از دیدگاه نشریه‌ی فامیتسو لقب بگیرد.

با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، وب سایت‌ها و نشریه‌های مختلف بازی‌هایی که طی ۱۲ ماه گذشته عرضه شده را مرور کرده و نهایتا لیستی از بهترین‌ها و بدترین‌های سال را آماده می‌کنند. Famitsu که یکی از مشهورترین نام‌های رسانه‌ای در ژاپن محسوب می‌شود از این قاعده مستثنا نبوده و هر سال لیست بهترین‌های خود را به اشتراک می‌گذارد. در ضمن، داوران انتخابی به هیچ وجه روی عناوین ژاپنی تعصب ندارند. اگرچه سال گذشته‌ی میلادی Death Stranding موفق شد لقب بهترین بازی سال را از آن خود کند اما سال قبلش Marvel’s Spider-Man به چنین موفقیتی دست یافته بود.

نشریه‌ی فامیتسو با انتشار یک مطلب، از لیست بهترین بازی‌های ویدیویی در سال ۲۰۲۰ میلادی رونمایی کرده است. بر این اساس، Ghost of Tsushima موفق شد رتبه‌ی نخست را از آن خود کند. در رتبه‌های دوم، سوم، چهارم و پنجم هم نام‌های Sakuna: Of Rice and Ruin ،Final Fantasy VII Remake ،Animal Crossing: New Horizons و Fall Guys: Ultimate Knockout دیده می‌شود. مشهورترین نام رسانه‌ای ژاپن برای تهیه‌ی لیست خود از ۱۳۱ توسعه‌دهنده‌ و سلبریتی مرتبط با صنعت ویدیو گیم نظرخواهی کرده که نامشان در انتهای مطلب قابل‌مشاهده است. در میان اسامی، تعدادی از کارکنان شرکت‌های مشهور مانند اسکوئر انیکس قرار دارد.

Ghost of Tsushima در ژانر اکشن-ماجراجویی ساخته شده و داستانش ژاپن اواخر قرن سیزدهم میلادی را به تصویر می‌کشد. مغول‌ها رویای تصرف کامل این سرزمین را در سر می‌پرورانند. از همین رو، به سمت جزیره‌ی تسوشیما حمله‌ور شده‌اند. ارتشی از سامورایی‌ها سعی می‌کند جلوی حمله‌ی مغول‌ها را بگیرد اما قتل عام می‌شود. در این میان، تنها جین ساکای زنده می‌ماند. او پس از بازیابی سلامتی به سمت قلعه‌ی مغول‌ها می‌رود تا فرماندهشان را شکست دهد اما موفق نمی‌شود. در پی این اتفاق، متوجه می‌شود به تنهایی نمی‌تواند مغول‌ها را شکست دهد. علاوه بر این، روش‌های سنتی سامورایی‌ها برای کشتن فرمانده مغول‌ها مناسب نیستند.

باقی بخش‌های داستان حول محور تلاش‌های جین ساکای برای ایجاد یک اتحاد قوی و یادگیری سبک‌های مختلف مبارزه می‌چرخد. Ghost of Tsushima از دوربین سوم شخص بهره برده و به کاربر اجازه می‌دهد مراحل را با استفاده از درگیری مستقیم و راه انداختن حمام خون یا مخفی‌کاری پشت سر بگذارد. از دیگر ویژگی‌های شاخص بازی می‌توان به محیط‌های آن اشاره کرد که به صورت جهان‌باز طراحی شده و هیچ گونه راهنما یا نشانگری را شامل نمی‌شود. از همین رو، کاربر مجبور است از عوامل محیطی مانند دود برای یافتن مقصد خود استفاده کند. در ضمن، یک درجه‌ی سختی به نام Lethal وجود دارد که تجربه‌ای واقع‌گرایانه را انتقال می‌دهد. در این حالت، دشمنان با یک الی دو ضربه کشته می‌شوند. این موضوع برای پروتاگونیست هم صدق می‌کند.

Ghost of Tsushima به صورت انحصاری برای پلی‌استیشن 4 و پلی‌استیشن 5 در دسترس قرار دارد.


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا