برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

نویسندگان سریال Fallout از چالش سخت اقتباس آن می‌گویند

چالش اقتباس از دنیایی بسیار وسیع

نویسندگان سریال Fallout از چالش سخت اقتباس آن می‌گویند ۰ ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ اخبار جهان (تلویزیون) کپی لینک
نویسندگان سریال Fallout

نویسندگان سریال Fallout هنگام اقتباس از دنیای بزرگ بازی‌های ویدئویی این مجموعه با چالش‌ها و موانع قابل ملاحظه‌ای مواجه شدند.

سریال تلویزیونی Fallout یکی از مورد انتظارترین سریال‌های سال جاری به شمار می‌رود و طرفداران مشتاقانه منتظر هستند تا ببینند محصول شبکه آمازون (Amazon) چگونه می‌تواند این مجموعه بازی محبوب را تبدیل به یک سریال کند. تیم تولید این سریال هنگام ساخت آن با چالش‌ها و موانع مختلفی روبه‌رو شدند. از سوی دیگر، نویسندگان این مجموعه، بار سنگینی را روی دوش خود احساس می‌کردند در این خصوص که تصمیم بگیرند کدام جزئیات از بازی را درون سریال به نمایش درآورده و به باقی موارد نپردازند. اکنون در جریان مصاحبه جدید انجام شده، نویسندگان سریال Fallout از چالش‌های خود برای تبدیل جهان وسیع و گسترده این مجموعه بازی به درون فرمت سریال هشت قسمتی می‌گویند.

ژنو رابرتسون – دورت (Geneva Robertson-Dworet) که نویسندگی فیلم Captain Marvel و فیلم Tomb Raider 2018 را برعهده داشته و گراهام ویگنر (Graham Wagner) که در کارنامه کاری او، نویسندگی سریال Silicon Valley و سریال The Office به چشم می‌خورد وظیفه نگارش سریال مورد بحث را برعهده دارند. نویسندگان سریال Fallout در گفتگو با نشریه Comicbook به این موضوع اشاره داشتند که فراوانی متریال این مجموعه به حدی گسترده است که نمی‌توان آن را درون یک فصل سریال جا داد.

با این حال، آن‌ها به هر قاب و فریم از این سریال اشارات و ادای احترام دنیای عظیم فال‌اوت را تزریق کردند. ویگنر در این خصوص اظهار داشت: “من فکر می‌کنم این اقتباس، یک فیلتر بزرگ برای 25 سال از یک مجموعه بازی بود و اگر شما از افرادی باشید که تمام جوانب یک بازی را تکمیل می‌کنید، هر بازی بیش از هزار ساعت دارای تجربه است. هر ترمینال، در هر گوشه و کنار آن دارای جوانب داستانی فراوانی بوده و با این حال، ما تنها هشت قسمت در یک فصل در اختیار داریم. در این لحظه شما متوجه می‌شوید که چه میزان اندکی از این محتوا را باید در سریال قرار داده و باید آن را به شکل موثری انجام دهید. ما گروه بزرگی از نویسندگان در تیم تولید داشته و هر گوشه و کنار از قاب‌های سریال با جزئیات بخصوصی پر شده است.”

ویگنر هم‌چنین به این موضوع اشاره داشت که فصل اول سریال، تنها سطح اندکی از دنیای گسترده Fallout را به نمایش می‌گذارد. باید به این نکته توجه داشته باشیم که برای سال‌های طولانی، این تصور وجود داشت که اقتباس از این مجموعه برای یک سریال تلویزیونی، امری ناممکن به شمار می‌رود. با این حال استودیو آمازون، تیمی به مدیریت لیسا جوی (Lisa Joy) و جاناتان نولان (Jonathan Nolan) را تشکیل داد تا این مجموعه را به صفحه کوچک تلویزیون‌ها بیاورند. چندین قسمت از این مجموعه نیز توسط خود شخص جاناتان نولان کارگردانی شده و در مصاحبه ‌های خود به این موضوع اظهار داشته که از مشارکت برای اقتباس از بازی‌های ویدئویی لذت می‌برد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments