موشکافی نکات تریلر و بهبود گرافیک بازی Death Stranding 2
1%
  • 10/10

موشکافی نکات تریلر و بهبود گرافیک بازی Death Stranding 2

آقای خاص باز می‌گردد

موشکافی نکات تریلر و بهبود گرافیک بازی Death Stranding 2 ۸ ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ اخبار بازی کپی لینک

در آخرین مراسم State Of Play پس از مدت‌ها انتظار، تریلر دوم بازی Death Stranding: On The Beach منتشر و با استقبال پرشور طرفداران مواجه شد. در این مقاله به برسی موشکافانه تریلر و اطلاعاتی که از بهبود گرافیک بازی Death Stranding 2 در دسترس هست می‌پردازیم.

درست است که گرافیک بازی Death Stranding 2 و نسخه قبلی مثال زدنی بودند ولی بعضی مشکات مثل ساختار خاص پسند نسخه اول بازی مرگ رشته‌ای باعث شد که این عنوان نتواند در دل همه پلیر‌ها جا باز کند و کم و بیش هم مورد حمله برخی منتقدان و دوستداران آثار قبلی کوجیما (KOJIMA) قرار گرفت؛ اما با چیز‌هایی که در تریلر دیدیم، می‌توانیم بگوییم که Death Stranding الان عامه پسند‌تر شده، المان‌های آشنای موجود در سایر بازی‌های هیدئو کوجیما از جمله صحنه‌های سینمایی هالیوودی، کارگردانی خاص، داستان درگیر کننده، شخصیت پردازی آشنا و نکات عجیب و مخفی، همه و همه در این تریلر قابل مشاهده بود. علاقه بسیار زیاد این بازی‌ساز ژاپنی به کارگردانی در هالیوود باعث شده تا شاهد کات سین‌های فوق العاده‌ای (البته طولانی) باشیم. شخصیت‌های قدیمی متعددی در کنار کرکتر‌های جدید راویان داستان DS: On The Beach هستند و با توجه به صحبت‌های اخیر کوجیما و با نیم نگاهی به تریلر اخیر متوجه می‌شویم که آنتاگونیست‌های بازی و سایر کرکتر‌ها از تعدا خوبی بهرمند هستند و نیازی به نگرانی درباره کمبود شخصیت منفی در بازی نیست. نکات ریز و درشتی دربازی وجود دارد مثل حضور یک عینک واقعیت مجازی در کشتی که ممکن است مراحل خاص خود با Ps VR2 داشته باشد، یا عروسک سخنگو که در ادامه به برخی از مهم‌ترین آنها می‌پردازیم.

1. حضور کارگردان بخش‌های اکشن Metal Gear Solid V: Phantom Pain در این بازی در همان سمت

یکی از بهترین و جذاب‌ترین صحنه‌های تیلر On The Beach، صحنه مبارزه Higgs می‌باشد. صحنه‌ای که به لطف موسیقی شاهکار، تصویر برداری عالی و هارمونی مثال زدنی تبدیل به نقطه اوج تریلر شده است. خبر خوش این است که قرار است در بازی مشابه این صحنه را به لطف آقای شیمومورا ( کارگردان صحنه‌های اکشن ) به وفور تجربه کنیم. آقای شیمومورا علاوه بر فانتوم پین، تجربه کار روی آثاری مثل سری Devil May Cry و Bayonetta را داشته و به لطف چندین کار در سینمای ژاپن، بسیار خوش آوازه هستند.

2. عدم حضور کاپتان کلیف آنگر در دنباله بازی Death Stranding

مدس میکلسن در نقش کاپتان آنگر یگی از مهم‌ترین آنتاگونیست‌های بازی اول بود که توانست جایزه بهترین بازیگر سال در مراسم Game Awards راکسب کند ولی اخیرا کوجیما تایید کرد که این شخصیت در بازی حضور ندارد، وی افزود:

ما هردو باور داریم که پایان بندی مناسبی برای کاپتان آنگر در نسخه اول در نظر نظر گرفته‌ایم و وقتی که یک شخصیت به بهترین پایان خود می‌رسد ما آن را در اوج افتخار رها می‌کنیم.

3. رونمایی از شخصیت ال فنینگ

حضور شخصیت مونث جدیدی در تریلر به صورت مرموزی تایید شد اما نام این کرکتر همچنان یک راز است! این خانم جوان در یکیاز مهم‌ترین بخش‌های تریلر از نظر داستانی، برای اولین بار معرفی می‌شود و مشغول گوش دادن به حرف‌های سم، جورج و فرجیل می‌شود.

باتوجه به باندپیچی بودن دست ال فنینگ می‌توان این حدس را زد که این دختر همان کالبد مرموز اول تریلر است؛ این کالبد دارای قابلیت ترمیم با استفاده از آمینواسیدی است که به پروتئین تبدیل می‌شود.

ممکن است این کرکتر همان لو باشد یا اصلا می‌تواند جاسوسی از کشتی‌های رقبا باشد! هویت حقیقی ال فنینگ یکی از مهم‌ترین سوال‌های طرفداران درباره DS: On The Beach است که باید در تریلر‌های بعد پاسخ داده شود.

4. خبری از شماره 2 نیست! نام این نسخه On The Beach است.

درست است که بازی با نام DS2 معرفی شد ولی بنا به رسم همیشگی کوجیما، یک اسم خاص برای دنباله این بازی هم انتخاب شد. با توجه به نام در ساحل و تکرار آن توسط آملی می‌توان فهمید که شاهد دنیایی برخ گونه هستیم که به ارتباطات در ساحل اشاره دارد و سرنوشت سم و سایر شخصیت‌ها به این مکان گره خورده است.

ممکن است این نام گذاری به فیلمی با همین نام ربط داشته باشد. فیلم On The Beach محصول سال 1959 است که از رمانی به همین اسم اقتباس گرفته شده. داستان غم انگیز این فیلم و سرنوشت شخصیت‌های آن بسیار شبیه به DS: On The Beach  می‌تواند باشد زیرا مشکلی مشابه با آخر الزمان بازی مرگ رشته‌ای دنیای فیلم را تحدید می‌کند و همانطور که سم نتوانست به طورکامل جلوی این آخرالزمان را بگیرد، در فیلم هم کرکتر اصلی نمی‌تواند کاری کند و صرفا آن را کند می‌کند. ممکن است این پایان و شکست غم‌انگیزی که در فیلم شاهد آن بودیم در بازی هم تکرار شود و واقعا کوجیما از این فیلم کمک گرفته باشد نه فقط نام آن! در این حال و هوای انتظار DS2: On The Beach  بد نیست به تماشای این فیلم دراماتیک بنشینیم. 

نکته دیگری که تحلیل‌گران از پوستر بازی کشف کردند، متصل شدن رشته‌های پشت اسم بازی است که ممکن است حاکی از تایمل لاین متفات و خاصی است که همه چیز عکس Death Stranding اتفاق می‌افتد. هنوز از جزئیات داستانی مرگ رشته‌ای: در ساحل چیزی خاصی در دسترس نداریم ول فعلا این دو تئوری محتمل مطرح است. 

5. دشمنانی از جنس فلز و معمای جدید BB

گروهی از دشمنان که در تریلر نشان داده شد هنوز نام مشخصی ندارند ولی مقطعا می‌دانیم که نسخه پیشرفته Homo Demens هستند که باید از سر راه برداسته شوند. رهبر این گروه هیگز (Higgs) با ظاهری جدید است که مطابقا به آن اشاره خواهد شد ولی این ربات‌ها تنها مشکل ما در بازی نیستند.

در بخش‌های پایانی تریلر شاهد ارتباط ددمن با سم بودیم که از راز‌های BB-28 می‌گفت که قرار بود 4 سال پیش (پس از اولین دیدار سم با ددمن) نابود شود ولی اکنون ماجرا از چه قرار است؟

6. جورج میلر و گربه عجیب الخقه

خالق Mad Max حضور جذابی را در DS: On The Beach دارد. از آن جایی که عشق کوجیما به هالیوود و سینما مثال زدنیست پس حضور چهره‌های معروف و هالیوودی در بازی‌هایش امری کاملا عادی است. این کاراکتر عضو گروهی با علامت شبیه اختاپوس به نام DHV Magellan است که یکی دیگر از گروه‌ها و جناح‌های جدید بازی هستند. علم پزشکی این شخصیت تایید شده اما آیا جورج میلر فقط در حد یک پزشک می‌ماند یا سوپرایزی از سوی کوجیما است.

گربه شخصیت مرموز جورج میلر به اندازه خود کرکتر و یا حتی بیشتر مرموز است. ترکیبی از گربه و اختاپوس (نماد این گروه) و رفتار عجیبش باعث شده تا به یکی از سوالات مهم بازیکنان تبدیل شود که این گربه چیست؟ چرا مایع کایرالیوم را می‌نوشد؟ و چه ارتباطی میان اختاپوس و محفظه BB در تریلر اول است؟ با توجه به این سوالات متوجه می‌شویم که اختاپوس نماد مهمی در بازی به حساب می‌آید.

7. عروسک و حلقه‌های آبی

وجود یک عروسک عجیب در بازی ایده جالبی است آن هم اگر ان را اتح آکین ساخته باشد. این عروسک از همان اول دل طرفداران را برد و صحبت‌های طنز گونه‌اش می‌تواند ریتم بازی را جذاب تر کند. بسیاری از تحلیلگران اعتقاد دارند که این عروسک نقش میمیر برای کریتوس را ایفا می‌کند و راویی بخش‌هایی از داستان خواهد بود و همراه تنهایی‌های سم در سفرها است.

حلقه‌‌های عجیبی در انگشت‌های فرجایل و سم وجود دارد که گمان می‌رود نقش همان دستبند‌ها را ایفا کنند. این دستبند‌ها حکم نشانی برای گروه Bridge بودند که ممکن است در مکزیک هم از این سازو کار استفاده کنند.

8. محیط‌های جدید و چشم نواز از جمله ماه و وجود جهانی تغییر پذیر

وظیقه سم در مکزیک مصل کردن کل مکزیک و اتصال آن به امرکا است ولی طبق حرف‌های فرجایل، پدیده آخر الزمانی مرگ رشته‌ای قرار نیست به این زودی تمام شود و این کارصرفا یک قدم برزگ رو به جلو است. محیط مکزیک دارای بیابان‌های شنی، جنگل، دریا و شهر‌های ویسعی می‌باشد که باید با استفاده از تجهیزات و سازه‌هایی که ساخته‌ایم به کاوش و عملیات در این دنیا مشغول شویم. وجود طوفان‌ها و گردباد‌ها، زلزله ، سیل و دیگر بلایای طبیعی در بازی نیز تایید شده که رفتن از مبدا به مقصد را بسیار چالش برانکیز‌تر از قبل می‌کنند.

در تصاویر بسیاری از کوجیما پروداکشن Luden را مشاهده کرده‌ایم که با پرچم Kojima Production در ماه قدم می‌زند ولی آیا در این بازی هم حضو دارد؟ لحظاتی از تریلر به نمای زیبا و چشم‌ نواز ماه و پیشرفت گرافیک بازی Death Stranding 2 اختصاص داده شد که طرفداران گمانه زنی‌های بسیاری درباره سفر به ماه در بازی می‌زنند.

9. لو (Lou) و نوزاد ابتدای تریلر

در تریلر اول شاهد حضور لو بودیم که اکنون بزرگ‌تر شده و همراه فرجایل زندگی می‌کند. در سکانس بعدی این تریلر شاهد تیر خوردن لو به دست هیگز هستیم. اما آیا لو زنده مانده و در جایی دیگر بزرگ شده یا خیر؟ سرنوشت لو هم یکی از مهم ترین سوالات بی پاسخ از کوجیما است.

سم پورتر در بخشی از تریلر مشغول آشپزی در اتاقی با حضور احتمالی یک کودک و اسباب بازی‌های آن است. این اتاق دقیقا همان مکانی‌ست که در تریلر اول بازی دیدیم؛ جایی که فرجایل مشغول بازی با لوی کودک بود. به نظر سم و لو برای مدتی در یک پناهگاه و به دور از چشم بریجز مشغول زندگی با یکدیگر بودند و فرجایل هم از این موضوع خبر داشته. اما در صحنه‌ای دیگر می‌بینیم که سم و لو در فضایی برفی مشغول استراحت هستند و اینجا چند احتمال به وجود می‌آید. یا این صحنه تصویری پیش از اتفاقات مهم بازی‌ست یا یک رویایی‌ست که سم در حال دیدن آن است. پس هیچ بعید نیست که ماجرای جدید سم، آلوده به انتقام هم باشد.

معمولا تصاویر نوزادهایی که در بازی اول دیدیم نشانه‌ای بر زنده شدن دوباره سم بود چرا که او توانایی این را داشت تا پس از مرگ به زندگی (یا هر آن چیزی که در دنیای دث استرندینگ جریان دارد) برگردد. در دو تریلر بازی Death Stranding: On The Beach این نوزاد را همراه با اشک‌هایی سیاه می‌بینیم که ممکن است هیچ ربطی با سم نداشته باشد. ولی یکی از عجیب ترین تئوری‌هایی که وجود دارد این است که از دهان این نوزاد یک ربات کوچک بیرون می‌آید و ممکن است تمامی این‌ها ارتباطی با کاراکتر لو (Lou) داشته باشد.

10. وجود تایم لاین متفاوت

در چند صحنه کوتاه، سکانس‌هایی را مشاهده کردیم که به گونه‌ای سیاه و سفید بودند و فاقد رنگ خاصی می‌شدند. اگر این سکانس‌ها و معما‌های On The Beach، پوستر بازی و حرف‌های فرجایل را کنار هم بگذاریم می‌توان حدس زد که تایم لاین متفاوتی در بازی وجود خواهد داشت. پیر شدن شدید سم و پوست بهبود یافته فرانجایل نشان دهنده این است که آن‌ها نتوانسته‌اند پدیده Death Stranding را به طور کامل خنثی کننده؛ با توجه به لحظه زیر آب رفتن کشتی، می‌توان گفت که این تاثییرات در زیرآب همچنان وجود دارند و همین امر حضور دنیای وسیع زیر آب را تا حدودی نشان می‌دهد. پر واضح است که شرکت‌های Bridges و DHV Magellan قرار است باهم مکزیک را سروسامان دهند ولی باید تاثیر تایم لاین را در این موضوع دید.

11. بازگشت Higgs این بار با شکل و شمایلی عجیب

هیگز با بازی تروی بیکر باری دیگر به داستان برگشته و این دفعه ظاهر کاملا متفاوتی دارد. او حالا رهبر گروه جدیدی‌ است و سودای انتقام از سم و فرجایل را به خاطر اتفاقات بازی اول در سرش دارد. قضیه آن است که هیگز در بازی اول توسط فرجایل در ساحل آملی گرفتار شد و فرجایل هرگز او را نکشت. هیگز به دنبال نابودی زمین است چرا که جامعه و تمدن، زیست‌گاهش را به نابودی کشانده. هیگز اعتقاد دارد که دث استرندینگ یک هدیه برای بشریت بوده و آملی فرصتی بود تا به عنوان ششمین عامل نابودی تاریخ، جامعه را به طور کل نابود کند. اگرچه که آملی از هیگز سوءاستفاده کرد و همه‌ی این کارها را در راستای پیشبرد هدف خودش انجام داد و هیگز فقط یک عروسک بود. حالا او با یک ظاهری شبیه به جوکر و البته ویژگی‌های ظاهری مثل موهای آملی برگشته تا از دشمنان قدیمی خودش انتقام بگیرد.

همچنین گویا گروه جدید هیگز رسم‌های زیادی دارند و او درون یک تابوت که در آن یادبودهایی از آملی وجود دارد زندگی می‌کند. نکته دیگری که وجود دارد آن است که هیگز همچنان گردنبند آملی را همراه خودش دارد و احتمالا همین موضوع باعث شده تا راه‌ها به ساحل آملی به درستی بسته نشده باشد و هیگز توانسته به این جهان بازگردد. یکی از نکات جذابی که باز هم به کاراکتر هیگز مربوط می‌شود، سلاح یا بهتر است بگوییم گیتار او است. هیگز با استفاده از این گیتار، جریان‌های الکتریکی به دشمنانش پرتاب می‌کند و با یک حرکت هم می‌تواند تیغه محکم و تیز این سلاح را فعال کند و وارد نبرد تن به تن شود. اینکه هیگز یا حداقل سلاح او قابل بازی باشد یک علامت سوال است اما بسیاری اعتقاد دارند که هیگز دقیقا ویژگی‌های سایبرگ نینجا در بازی متال گیر را دارد.

12. فرجایل با دست‌کش‌های عجیب و غریبش

فرجایل یکی از مهم‌ترین شخصیت‌های بازی به حساب می‌آید که دیگر شرکت خود را ندارد و برای Bridge کار می‌کند. فرانجایل با کمک سم به دنبال برقراری اتصالات در مکزیک هستند. با توجه به دو تریلری که از بازی نشان داده شده، اکنون فرانجایل نقش مهم‌تری در داستان دارد.

در وصف بیشتر نکات این بازی فقط باید از واژه عجیب و غریب یا خارق العاده استفاده کرد؛ دست کش‌های فرجایل هم از این قائده مستثنی نیستند. در دو تریلر پخش شده از اهمیت نقش فرجایل آگاه شدیم که امیدواریم در تریلر‌های بعدی به سوالات پیرامون این شخصیت پاسخ داده شود.

13. کالبد اسرارآمیز

در آخرین تریلر بازی، فرجایل و کاراکتر همراهش (جورج میلر) مشغول کالبدشکافی یک بدن مرموز هستند که ویژگی‌های عجیبی دارد؛ روی دست او جای زخم‌هایی دیده می‌شود که آثار آن هم به شکل پاهای یک اختاپوس است (اشاره به اهمیت این نشانه در بازی). زیر پوست او مایع کایرالیوم جریان دارد. هنگام عمل ناگهان این شخصیت مرموز بیدار می‌شود و تمام! گمانه زنی‌های زیادی وجود دارد که این کالبد، همان ال فانینگ است ولی متاسفانه هنوز چیزی صد در صد معلوم نشده و همه این‌ها صرفا حدس و گمان هستند.  

14. گرافیک بهبود یافته و واقع گرایانه‌تر

بازی اول Death Stranding از نظر گرافیکی و بصری، یکی از چشم‌نواز ترین اثر‌های نسل هشتم بوده، حتی همین الان هم که نزدیک به 4 سال از نسل نهم می‌گذرد هنوز هم رقیب میطلبد. کوجیما بعد از مراسم تایید کرد که از گرافیک نهایی بازی نیست و هنوز یک سال برای بهبود آن زمان دارد. کوجیما افزود که منتظر شگفتی Kojima Production باشید. آخرین تریلر بازی هم حاکی از پیشرفت موشن کپچر و بهبود‌های بصری بود، اکنون باید منتظر بمانیم که کوجیما تا چه حد به آن شگفتی که درباره‌اش صحبت می‌کند نزدیک می‌شود.

هنوز هم نکات و اطلاعات بسیاری از بازی جدید کوجیما باقی مانده است ولی اگر می‌خواستیم به همه آن‌ها بپردازیم ممکن بود این لیست تا مورد 50‌ام هم ادامه پیدا می‌کرد. در مقاله‌ای که خواندید 14 مورد از مهم‌ترین اطلاعات و اخبار بازی مورد برسی قرار گرفت. 

بازی DS: On The Beach در تاریخی نامعلوم از سال 2025 به صورت انحصاری برای PS5 دردسترس قرار خواهد گرفت. 

نظر شما درباره نکات مخفی، اطلاعات و پیشرفت گرافیک بازی Death Stranding 2 چیست؟ نظرات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید. مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

8 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments