بازی The Day Before

هر آنچه باید از بازی The Day Before بدانید

عنوانی مورد انتظار و امیدوار کننده، با وجود موانع عظیم در مسیر!

بازی The Day Before یکی از مورد انتظارترین بازی‌های سال ۲۰۲۳ بوده که به دلیل مشکلات زیاد بسیاری را ناامید کرده است. اما چه چیزهایی باید از این بازی بدانیم و چرا نباید از این عنوان نااامید باشیم؟

کلمه «بحث برانگیز» تنها بخشی کوچک از اتفاقاتی که برای بازی The Day Before رخ داده را برای ما معنی می‌کند! بازی The Day Before کار خود را با سیلی از اسکرین شات‌های بسیار زیبا و چشم نواز آغاز کرد و از همان ابتدا بسیاری به این باور رسیدند که عکس‌های انتشار یافته نشان از نسخه نهایی بازی نخواهند داشت. پس از این اسکرین شات‌ها، اطلاعات بسیار اندکی از این عنوان مورد انتظار به انتشار می‌رسید و آن اطلاعات اندک عموما خبر از تاخیر در تاریخ انتشار خبر می‌دادند. این در حالی بود که ما به طور مداوم در انتظار انتشار گیم پلی رسمی از بازی بودیم!

اوایل سال ۲۰۲۳ بالاخره تیم توسعه دهنده این بازی یعنی تیم فنتستیک (Fntastic) ویدیویی ده دقیقه‌ای از گیم پلی این بازی به انتشار رساند که دقیقا طبق انتظارات هیچ شباهتی با عکس‌های انتشار یافته نداشت. به عبارت دیگر تریلر به نمایش درآمده از بازی The Day Before نمونه بارز عقب گرد نسبت به عکس‌های انتشار یافته بود. علاوه بر آن، این تریلر جزئیات بسیار کمی داشت و هرگز مبارزات بازی چه در برابر انسان‌ها به صورت بازیکن در برابر بازیکن (PvP) و چه در برابر موجودات مبتلا شده را به نمایش نگذاشت. پس از آن اخباری مبنی بر مشکلات حقوقی این بازی در سطح اینترنت پخش شد که به گفته توسعه دهندگان این مشکلات به طور کامل رفع شده‌اند.

تاریخ انتشار بازی The Day Before

بازی The Day Before‌ ابتدا برای انتشار در تاریخ ۱۰ نوامبر سال ۲۰۲۳، برابر با ۱۹ آبان ماه سال ۱۴۰۲ برنامه ریزی شده بود، با این حال توسعه دهنده چندی پیش با انتشار ویدیویی از تاخیر در تاریخ انتشار این بازی خبر دادند. به گفته توسعه دهندگان ما باید شاهد انتشار این بازی در تاریخ ۷ دسامبر سال ۲۰۲۳، برابر با ۱۶ آذر ماه سال ۱۴۰۲ در شبکه استیم باشیم. لازم به ذکر است که نسخه انتشار یافته در شبکه استیم نسخه کامل بازی نبوده و به صورت نسخه ارلی اکسس (Early Access) به انتشار خواهد رسید.

شنیدن خبر انتشار به عنوان نسخه ارلی اکسس خبر مسرت بخشی نیست، اما ماجرا زمانی طاقت فرسا شده که به گفته استودیو فنتستیک این بازی برای کنسول‌های پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس/سری اس تا زمان انتشار نسخه نهایی در دسترس قرار نمی‌گیرد. در ادامه نگاهی به جزئیات مهم بازی The Day Before خواهیم داشت.

چه چیزهایی باید از The Day Before بدانیم؟

بر خلاف عکس‌ها، اطلاعات انتشار یافته و نام بازی که همه شباهت زیادی با The Last of Us دارند، این عنوان در سبک داستانی تک نفره نیست! بازی The Day Before عنوانی شوتینگ و جهان باز در سبک MMO بوده که از دو دوربین اول و سوم شخص پشتیبانی کرده و از عناصری چون شب و روز پویا استفاده می‌کند. این بازی در منطقه خلیج شرقی آمریکا و پس از یک پاندمی عظیم که اکثر مردم را به موجوداتی زامبی مانند تبدیل کرده، رخ می‌دهد. شما باید با مبارزه در برابر زامبی‌ها و دیگر انسان در این جهان آخرالزمانی دوام بیاورید.

در حال حاضر تنها شهر قابل بازی این عنوان، شهر نیو فورچن سیتی (New Fortune City) معرفی شده که با خیابان‌ها طویل، آسمان خراش‌ها، استادیوم‌ها، مراکز خرید بزرگ و غیره، شباهت زیادی به شهر نیویورک دارد. شما در سطح شهر باید به یافتن غذا، لباس، سلاح، مهمات و غیره پرداخته تا بتوانید به مبارزه بپردازید. سلاح‌های درون بازی قدرت شخصی سازی داشته و به گفته توسعه دهندگان جزئیات آن‌ها از جمله لگد تفنگ به طبیعی‌ترین شکل ممکن طراحی شده است. این بازی همچنین از مواد منفجره چون نارنجک نیز پشتیبانی می‌کند.

وودبری چیست؟

شما در این بازی قدرت شخصی سازی شخصیت خود از همه جهت را دارید. پس از آن شما به منطقه‌ای با نام وودبری رفته، چند شخص را نجات داده و در حقیقت یک جامعه از بازماندگان تشکیل می‌دهید. شما می‌توانید در این محل به خرید و فروش و ذخیره وسایل پرداخته و از مردم جامعه عملیات دریافت کنید. تکمیل چالش‌ها و عملیات وودبری، به شما Woodberry Coin پاداش داده که می‌توانید از آن‌ها برای خرید وسایل مورد نیاز از جمله ماشین در مناطق مختلف نیو فورچن سیتی استفاده کنید. وودبری همچنین دارای بخش‌های تفریحی بوده که می‌توانید در آن‌ها وقت خود را سپری کنید.

آیا بازی The Day Before شبیه به بازی Escape from Tarkov است؟

بازی The Day Before شاید به طور مستقیم یک بازی در سبک Extraction Shooter نباشد، اما به وضوح می‌توان عناصر زیادی از این سبک را در بازی دید. هدف شما به دست آوردن سلاح مناسب برای به دست آوردن مواد مورد نیاز برای زنده ماندن است، اما آزادی عمل بیشتر و در عین حال پیچیدگی کمتری نسبت به بازی Escape from Tarkov دارد.

مبارزات بازیکن در برابر بازیکن (PvP)

همانطور که در ابتدای مطلب نیز اشاره شد، بازی The Day Before از حالت PvP نیز پشتیبانی می‌کند، با این حال این باور وجود داشته که ما شاهد همکاری میان بازیکنان برای از بین بردن دسته‌های بزرگ زامبی‌ها خواهیم بود. در عین حال شکی نیست که مبارزه بین بازیکنان در این بازی سهمگین خواهند بود. در حال حاضر ما نمی‌دانیم در صورت کشته شدن چه وسایلی از شما گم خواهد شد، اما این احتمال وجود داشته که به ازای مبلغی مشخص، برخی از وسایل را بتوان بیمه کرد.

مزرعه در بازی The Day Before؟ چرا؟

بله درست شنیدید. شما در بازی The Day Before یک مزرعه در اختیار دارید که می‌توانید آن را با استفاده از ارز درون بازی شخصی سازی کنید. در حال حاضر ویژگی‌هایی مانند ماهیگیری، کشاورزی و چوب بری در این بازی تایید نشده، با این حال انتظار می‌رود شاهد این ویژگی‌ها نیز در مزرعه خود باشیم.

چرا نسخه ارلی اکسس؟

بازی The Day Before اولین بازی بزرگ استودیو فنتستیک بوده و به گفته آن‌ها احتمال وقوع اتفاقات غیر منتظره وجود داشته که قصد دارند آن‌ها را با کمک کاربران حل کنند. طبق گزارش رسمی توسعه دهندگان، این بازی احتمالا بین شش الی هشت ماه در حالت ارلی اکسس باقی بماند. با این حال این احتمال وجود داشته که این زمان کاهش یا افزایش یابد. همچنین باید اشاره داشت که تمام ویژگی‌های مهم بازی از جمله خرید و فروش در نسخه ارلی اکسس وجود داشته و با گذر زمان شاهد عرضه محتوای جدید نیز خواهیم بود.

قیمت بازی The Day Before

ابتدا باید اشاره داشت که به دلیل احتمال تاخیر دوباره، این بازی قابل پیش خرید نیست. بازی The Day Before در زمان انتشار نسخه ارلی اکسس ۳۹.۹۹ دلار و در زمان انتشار نسخه کامل با قیمت ۴۹.۹۹ دلار عرضه می‌شود.

سیستم مورد نیاز و پیشنهادی بازی The Day Before

خوشبختانه سیستم مورد نیاز برای اجرای این بازی با توجه به استانداردهای روز چندان دیوانه وار نیست. شما برای اجرای این بازی نیازمند حداقل ویندوز ۱۰ (۶۴ بیتی)، ۱۶ گیگابایت رم و ۵۵ گیگابایت فضای خالی هستید. شما همچنین نیازمند پردازنده Intel Core i5-8400 و پردازنده گرافیکی Nvidia GeForce GTX 1060 یا نمونه مشابه تحت نام AMD برای اجرای این بازی با کیفیت پایین هستید. برای اجرای این بازی با کیفیت بالا باید پردازنده Intel Core i7-8400 و پردازنده گرافیکی Nvidia GeForce GTX 1080 Ti یا مشابه آن‌ها تحت نام AMD در اختیار داشته باشید. این بازی قابلیت اجرا در HDD را داشته، با این حال توسعه دهندگان در اختیار داشتن حافظه SSD را پیشنهاد می‌کنند.

بازی The Day Before به طور کلی و با وجود مشکلات بسیار زیاد در مسیر، هنوز عنوانی امیدوارکننده به نظر رسیده و می‌تواند عنوانی دوست داشتنی را برای سال‌های آتی در سبکی سرگرم کننده و عامه پسند ارائه دهد. نظر شما چیست؟ فکر می‌کنید این بازی می‌تواند موفق ظاهر شود؟ در انتظار نظرات شما هستیم.

5 1 رأی
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا