#مهسا_امینی

شرکت Epic Games بازی بعدی استودیوی Remedy را منتشر خواهد کرد

اپیک گیمز قدم‌های جدیدی در راستای نشر بازی بر می‌دارد

بازی بعدی Remedy

شرکت Epic Games در بیانیه‌ای رسمی از عقد همکاری با سه استودیوی مشهور از جمله Remedy Entertainment برای انتشار بازی بعدی آن‌ها خبر داد.

شرکت اپیک گیمز طی یکی دو سال اخیر، به لطف سود فراوانی که از Fortnite کسب کرد، پا به فعالیت در حوزه‌های جدیدی گذاشت. ابتدا تاسیس یک فروشگاه دیجیتالی برای بازی‌های PC و حالا هم تمرکز بیشتر روی نشر عناوین استودیوهای دیگر. این شرکت در بیانیه‌ی جدید اعلام کرد که با سه استودیو برای نشر بازی بعدی آن‌ها برای چند پلتفرم همکاری کرده است. این استودیوها شامل Remedy Entertainment خالق عناوین Max Payne، Alan Wake و Control، استودیوی Playdead سازنده‌ی آثار Limbo و Inside و در انتها هم gen DESIGN سازنده‌ی بازی The Last Guardian می‌شوند.

بازی جدید این سه استودیو قرار است توسط اپیک گیمز و تحت نام Epic Games Publishing عرضه شوند. اپیک با این همکاری قصد دارد باز هم مدل تقسیم سود بین سازنده و ناشر را تغییر دهد. کاری که در فروشگاه خود هم انجام داد و مدل ۳۰/۷۰ را به ۱۲/۸۸ تغییر داد تا سازندگان سود بیشتری ببرند. حالا در این قرارداد، اپیک روی سه مورد مانور می‌دهد که یکی از آن‌ها تقسیم سود فروش به صورت برابر و ۵۰/۵۰ است. مورد دوم آزادی عمل کامل و صد درصدی سازنده در روند ساخت بازی است و همچنین تمام حقوق معنوی اثر در اختیار خود استودیو باقی خواهد ماند. مورد آخر هم این‌که اپیک گیمز تمام هزینه‌های ساخت بازی و انتشار آن را پوشش می‌دهد.

آقای Tim Sweeny موسس و مدیرعامل این شرکت در مورد ورود اپیک گیمز به عرصه‌ی نشر می‌گوید:

ما در حال ساخت یک مدل انتشار هستیم که زمانی که با ناشران کار کردیم همیشه آن را برای خودمان می‌خواستیم.

«هکتور سانچز» رئیس Epic Games Publishing هم در مورد این همکاری صحبت‌هایی ارائه داده است:

استودیوهای gen Design، Remedy و Playdead جزو خلاقانه‌ترین و بااستعدادترین استودیوها در صنعت و با دیدگاه قدرتمند برای بازی بعدی‌شان هستند. آن‌ها کنترل تولیدی کامل خواهند داشت، در حالی که اپیک برای منابع مالی پروژه و سرویس‌ها، بودجه‌ی استواری تامین خواهد کرد.

شرکت Epic Games اعلام کرد که عناوین بعدی Remedy، Playdead و gen DESIGN طی ماه‌های آینده رونمایی خواهند شد و شاهد اطلاعات بیشتری از آن‌ها خواهیم بود.

شرکت رمدی به طور جداگانه اعلام کرد که این همکاری شامل دو پروژه خواهد بود؛ پروژه‌ی اول جاه‌طلبانه‌ترین اثر این استودیوست و یک عنوان چندنفره خواهد بود که همین حالا در پیش‌تولید قرار دارد و پروژه‌ی دوم، یک بازی کوچک‌تر است که در همان فرنچایز قرار خواهد داشت. هر دوی این آثار با انجین داخلی رمدی یعنی Northlight ساخته می‌شوند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا