1%
  • 0/10

توهین مدیر اپیک گیمز به مدیر شرکت ولو به دلیل قیمت‌گذاری ناعادلانه

گیب نیوئل احمق است

توهین مدیر اپیک گیمز به مدیر شرکت ولو به دلیل قیمت‌گذاری ناعادلانه ۰ ۲۶ اسفند ۱۴۰۲ اخبار بازی کپی لینک
توهین اپیک گیمز به ولو

مدیرعامل اپیک گیمز در پیامی با توهین به مدیر ارشد شرکت ولو (Valve)، او را به دلیل قیمت‌گذاری ناعادلانه احمق خطاب کرده است.

تیم سوئینی، مدیرعامل شرکت اپیک گیمز بعد از موفقیت چشم‌گیر فورتنایت به خاطر تقسیم ناعادلانه سود حاصل از فروش و سیستم پرداخت درون برنامه‌ای بازی‌ها میان سازنده و فروشگاه دست به اعتراض زد و چه بسا با غول‌های این حوزه از جمله اپل وارد دعوای حقوقی شد.

در این میان، اپیک گیمز برای مقابله با سیاست‌های استیم، فروشگاه اختصاصی خود را راه‌اندازی کرد. در آن زمان، استیم ۳۰ درصد از سود حاصل از فروش بازی‌ها را به خود اختصاص می‌داد که البته این رویکرد تا حدودی تغییر کرده و با توجه به میزان درآمد، نرخ بهره استیم نیز تغییر می‌کند. هرچند که همچنان سازندگان آن را ناعادلانه می‌دانند.

حال که چند سالی از این ماجراها و کشمکش‌ها می‌گذرد، در پی شکایت ولفایر از فروشگاه استیم، رسانه گیم دیسکاور کو ایمیلی از تیم سوئینی فاش کرده که در آن مدیرعامل اپیک گیمز به مدیران شرکت ولو توهین کرده است. در این ایمیل، تیم سویینی آقای گیب نیوئل، مدیرعامل ولو را یک احمق خطاب کرده است.

متن ایمیل تیم سوئینی به شرح زیر است:

در حال حاضر شما احمق‌ها به دنیا می گویید که افراد قوی و قدرتمند شرایط ویژه‌ای دارند، اما این در حالی است که ۳۰ درصد مربوط به افراد کوچک است.

لازم به ذکر است که از زمان راه‌اندازی فروشگاه اپیک گیمز در سال ۲۰۱۸ میلادی، توسعه‌دهندگان ۸۸ درصد از سود حاصل از فروش محصولات خود را به دست می‌آورند و در طرف مقابل، اپیک گیمز فقط ۱۲ درصد از این مبالغ را به خود اختصاص می‌دهد. بر این اساس، تا به امروز شماری از شرکت‌های بزرگ ناشر از جمله یوبیسافت عناوین خود را ابتدا در فروشگاه اپیک گیمز منتشر می‌کنند.

به طور کلی، اپیک گیمز چند سالی است که در حال جنگ حقوقی با غول‌های تکنولوژی است. این شرکت با وجود اینکه در برابر اپل شکست خورد، اما توانست امتیازات ارزشمندی به دست بیاورد که به واسطه آن، فروشگاه اپیک گیمز و بازی فورتنایت را به‌زودی در کشورهای اروپایی به طور غیرمستقیم (جدا از اپ استور) برای آیفون و آیپد عرضه خواهد کرد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments