ارسال پیام اضطراری ماهواره‌ای برای اندروید ممکن می‌شود

پیام اضطراری از طریق ماهواره برای اندروید

سال گذشته اپل سرویس پیام اضطراری را از طریق ماهواره معرفی کرد و حالا ظاهرا قرار است این سرویس برای کاربران گوشی‌های اندروید نیز در دسترس قرار بگیرد.

سرویس ارسال پیام اضطراری، به کاربران امکان می‌دهد به ماهواره متصل شوند و حتی زمانی که دسترسی به سرویس‌ها و خدمات تلفن همراه نیست، پیام SOS را به یک ارائه‌دهنده خدمات اضطراری ارسال کنند. شایعات حاکی از امکان ارایه سرویس اضطراری SOS به اندروید 14 بود، اما ظاهرا این اتفاق زودتر از انتظار افتاده است. بر این اساس انتظار می‌رود برنامه پیام‌‌های گوگل کاربران را قادر به ارسال پیام‌های SOS اضطراری از طریق ماهواره کند.

به‌نظر می‌رسد گوگل اقدام به ترکیب عناصر رابط کاربری برای SOS اضطراری از طریق سرویس ماهواره‌ای در برنامه Messages خود کرده که یک برنامه از پیش نصب شده در تقریباً همه تلفن‌های اندرویدی است. عملکرد فعلی SOS صرفاً یک قابلیت است و وجود آن تأیید نمی‌کند که تلفن‌های پیکسل یا سایر دستگاه‌های آینده از ارتباطات ماهواره‌ای پشتیبانی کنند. اما به‌نظر می‌رسد گوگل قصد دارد این برنامه را به جای یک سرویس جدید، در پیام‌رسان خود جای دهد.

قرار دادن سرویس پیام اضطراری از طریق ماهواره در برنامه پیام‌های گوگل منطقی است زیرا به‌عنوان یک برنامه پیامک پیش‌فرض در اکثر تلفن‌های اندرویدی ارایه می‌شود. البته جزئیات این سرویس از جمله اینکه کدام گوشی‌ها از این ویژگی پشتیبانی می‌کنند و اجرای دقیق آن توسط گوگل هنوز مشخص نیست. گمانه‌زنی‌ها حاکی از احتمال ارایه این ویژگی در گوشی پیکسل 8 است.

از سوی دیگر خبرهایی منتشر شده که حاکی از ارایه این سرویس توسط سامسونگ نیز است و حتی گفته می‌شود ممکن است ابتدا آن را در سری جدید گلکسی S24 در دسترس قرار دهد که به‌این ترتیب به کاربران امکان اتصال به ماهواره را می‌دهد. به‌علاوه، از آنجایی که سامسونگ از اندروید استفاده می‌کند، احتمالاً به زودی SOS اضطراری را از طریق عملکرد ماهواره‌ای اضافه خواهد کرد.

این ویژگی به کاربران امکان می‌دهد که در موقعیت‌های خطرناک بتوانند از سرویس‌های امداد و نجات کمک بگیرند و در شرایطی که دسترسی به سرویس‌ها و خدمات تلفن همراه نیست، مثلا گوشی آنتن نمی‌دهد با ارسال پیام و موقعیت جغرافیایی، درخواست کمک کنند. در همین راستا پیشتر خبری منتشر شده بود که در سال گذشته کاربران در مناطقی از آلاسکا توانسته بودند با اتصال ماهواره‌ای مشابه در گوشی آیفون 14 جان خود را نجات دهند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا