#مهسا_امینی

واکنش ایلان ماسک به حالت جدید بازی DOOM

استدلال مخالفان NFT برای این همه بدبینی چیست؟

حالت جدید بازی DOOM

به گزارش وب‌سایت Niche Gamer، در حالت جدید بازی DOOM، تمامی دشمنان در بازی با تصاویر NFTهای مجموعه‌ی Bored Ape Yacht Club، که اخیراً از نظر پایین‌ترین میزان قیمت از کریپتوپانک پیشی گرفته است، جایگزین می‌شود.

در جدیدترین نسخه بازی DOOM، به جای تیراندازی به میمون‌هایی که سر راه بازیکن سبز می‌شوند، بازیکنان باید از آن‌ها عکس بگیرند تا میمون‌ها را بکشند و مبالغ دیوانه‌کننده‌ای پول به دست آورند.

ایده این قابلیت جدید در میان مخالفان NFT به یک شوخی به نام «راست کلیک‌‌کنندگان» اشاره دارد. این افراد استدلال می‌کنند هنر کریپتو در واقع بی ارزش است. زیرا هر کسی می‌تواند آن را به صورت رایگان دانلود کند. در واقع، هر NFT تنها یک رسید در یک بلاکچین غیرمتمرکز است.

طی ماه‌های گذشته، فردی در استرالیا تمام تصاویر مرتبط با NFT ها را در اتریوم و سولانا به‌صورت رایگان منتشر کرد. در اوایل ماه جاری، ایلان ماسک با انتشار یک میم (Meme) توکن‌های غیرقابل تعویض را مورد تمسخر قرار داد. او همچنین با طعنه به قابلیت عکس‌گرفتن از NFTها در حالت جدید بازی DOOM و تبدیل آن‌ها به دلار واکنش نشان داد.

تقابل گیمرها و NFTها

خیل عظیمی از گیمرها و به‌طور کلی جامعه‌ی بازی‌های پرطرفدار نسبت به شور و شوق ارزهای دیجیتال شناخته‌شده بسیار بدبین بوده‌اند. استدلال‌ها برای مخالفت با استفاده از ارز دیجیتال در بازی‌ها بر این مبناست، که عمدتاً به‌عنوان ابزاری برای سفته‌بازی و پول‌شویی به ضرر محیط‌زیست استفاده می‌شوند. همچنین تهدیدی برای فراوانی دیجیتال در اینترنت به حساب می‌آیند.

برنامه‌یDiscord، یک سرویس چت مبتنی بر بازی، پس از مواجهه با مخالفت جامعه، مجبور شد برنامه‌های خود برای پذیرش اتریوم را کنار بگذارد.

در همین راستا، کمپانی GSC Game World، توسعه‌دهنده‌ی بازی اتریشی پس از دریافت بازخوردهای منفی فراوان از طرفداران، برنامه‌های NFT خود را کنار گذاشت.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا