#مهسا_امینی

آیا The Elder Scrolls 6 برای پلی‌استیشن 5 هم عرضه می‌شود؟

سیاست بتزدا چیست؟

Elder Scrolls 6 برای پلی‌استیشن 5

اطلاعات منتشر شده حاکی از آن است که بازی The Elder Scrolls 6 احتمالا برای کنسول نسل نهمی پلی‌استیشن 5 عرضه می‌شود.

همان‌طور که می‌دانید چند ماه پیش شرکت مایکروسافت اقدام به خریداری ZeniMax Media کرد و با این اتفاق استودیوی بتزدا به ردموندی‌ها تعلق گرفت. از مهم‌ترین بازی‌هایی که مالکیت آن‌ها در اختیار Bethesda Softworks قرار دارد، می‌توان به آی‌پی‌های Doom ،Fallout ،Dishonored و همچنین The Elder Scrolls اشاره کرد. بعد از خریداری بتزدا توسط مایکروسافت، این نگرانی برای گیمرها پیش آمد که در آینده تمامی بازی‌های جدید این استودیو به صورت انحصاری برای کنسول‌های ایکس‌باکس و سیستم عامل ویندوز عرضه می‌شوند و کاربران پلتفرم‌های دیگر از آن‌ها بی‌بهره می‌مانند.

تیم استوارت که مدیر اجرایی ایکس‌باکس به حساب می‌آید، پیرامون خرید بتزدا توسط مایکروسافت و برنامه‌های بلند مدت آن اعلام کرد این استودیو قصد ندارد بازی‌های خود را از سونی و نینتندو جدا کند. طبق گفته‌های او، قرار است این عناوین با بهترین کیفیت برای کنسول‌های ایکس‌باکس و به طور کلی سیستم‌های مایکروسافت عرضه شوند و کاربران پلتفرم‌های دیگر از تجربه‌ی بازی‌ها محروم نمی‌مانند.

به تازگی وبلاگ رسمی پلی‌استیشن به انتشار The Elder Scrolls 6 برای پلی‌استیشن 5 اشاره کرده است. نکته‌ی قابل توجه آن‌ است که این یک اعلامیه نبوده و سونی صرفا به عرضه‌ی عنوان مورد انتظار بتزدا برای کنسول نسل نهمی خود اشاره کرده است. با این حال با توجه به سیاست‌های مایکروسافت و بتزدا، می‌توانیم نسبت به انتشار این بازی جذاب برای پلی‌استیشن 5 امیدوار باشیم. البته، این نکته که The Elder Scrolls 6 با بهترین کیفیت در دسترس کاربران رایانه‌های شخصی و ایکس‌باکس سری ایکس قرار می‌گیرد، قطعی خواهد بود.

لازم به ذکر است که هنوز تاریخ انتشار بازی مورد انتظار The Elder Scrolls 6 از سوی توسعه‌دهندگان اعلام نشده است. با وجود آن‌که این عنوان در سال ۲۰۱۸ میلادی معرفی شده، اما هنوز از زمان عرضه‌ و پلتفرم‌های مقصد بی‌خبر هستیم.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا