1%
  • 0/10

آیفون ۱۶ شاید نمایشگر ۱۲۰ هرتزی داشته باشد

قابلیت گوشی‌های ۲۰۰ دلاری به آیفون ۸۰۰ دلاری می‌آید

آیفون ۱۶ شاید نمایشگر ۱۲۰ هرتزی داشته باشد ۰ ۰۲ مهر ۱۴۰۲ اخبار فناوری کپی لینک
آیفون ۱۶ نمایشگر ۱۲۰ هرتزی

شواهد حاکی از آن است که اپل می‌خواهد بالاخره نمایشگر ۱۲۰ هرتزی را به گوشی‌های آیفون ۱۶ و ۱۶ پلاس اضافه کند.

تقریبا از سال ۲۰۲۰ بود که شرکت‌های بزرگ فناوری آرام آرام به استفاده از نمایشگرهای ۱۲۰ هرتزی روی گوشی‌های خود روی آوردند. این قابلیت در ابتدا به گوشی‌های بالارده محدود بود اما حالا حتی گوشی‌های اقتصادی هم آن را دارند. در این بین فقط اپل است که روی گوشی‌های ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ دلاری‌اش این قابلیت را اضافه نکرده و دلیل آن هم این است که کاربران برای لذت بردن از گوشی باید پول بیشتری برای خرید مدل‌های پرو بدهند.

اما اینطور که به نظر می‌رسد، در سال ۲۰۲۴ که از آیفون‌های سری ۱۶ رونمایی خواهد شد دیگر شاهد چنین تفاوتی بین دو مدل پرو و استاندارد نخواهیم بود. ظاهرا اپل تصمیم دارد سال آینده یک گوشی قدرتمند تحت عنوان آیفون ۱۶ اولترا را به عنوان بهترین گوشی خود راهی بازار کند. در این میان، یک آیفون ۱۶ پرو با امکانات کمتر از مدل اولترا را هم شاهد خواهیم بود اما نمایشگر ۱۲۰ هرتزی، چیزی است که مشترکا در تمام گوشی‌های این سری وجود خواهد داشت.

اضافه شدن نمایشگر ۱۲۰ هرتزی پرو موشن به سری آیفون ۱۶ علاوه بر اینکه کار کردن با آن‌ها را لذت‌بخش‌تر می‌کند، بلکه به لطف فناوری به کار رفته در آن سبب می‌شود حواشی اطراف نمایشگر گوشی‌های آیفون ۱۶ و ۱۶ پلاس هم به مراتب کمتر شوند. یعنی اپل با یک تیر می‌تواند چند نشان بزند و این موضوع قطعا به فروش بالای مدل‌های استاندارد کمک زیادی خواهد کرد.

از سری آیفون ۱۶ چه می‌دانیم؟

به صورت کلی اگر خبرها و شایعات فعلی درست باشند، اپل می‌خواهد در کنار دوربین‌های قدرتمند کنونی، سه دوربین کوچک هم به آیفون ۱۶ اولترا اضافه کند که احتمالا در راستای هماهنگی با هدست اپل ویژن پرو خواهد بود. همچنین این گوشی و مدل پرو به تراشه‌ی A18 پرو مجهز خواهند شد در حالی که برای دو مدل استاندارد و پلاس از A17 پرو به عنوان قلب تپنده استفاده خواهد شد.

توجه داشته باشید تصویر بالا صرفا جهت به تصویر کشیدن ادعایی است که در رابطه با سه دوربین کوچک آیفون ۱۶ اولترا مطرح شده و اصلا واقعی نیست. اما اینکه آیفون ۱۶ و ۱۶ پلاس به نمایشگر ۱۲۰ هرتزی مجهز می‌شوند کاملا منطقی است چرا که سال آینده دیگر این قابلیت‌ها نیستند که مدل‌های پرو را از استاندارد متمایز می‌کنند، بلکه قابلیت‌های مبتنی بر واقعیت افزوده یا مجازی است که تفاوت ایجاد خواهد کرد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments