#مهسا_امینی

واکنش الکترونیک آرتس به چیترها و هک بازی FIFA 22

سیستم عوض خواهد شد

هک بازی FIFA 22

اخیرا کاربرانی که موفق به هک بازی FIFA 22 شده‌اند، اکانت بازیکنان بیچاره‌ای که تیم‌های آلتیمیت خود را با پول و زحمت جمع کرده بودند را می‌دزدند! با این وجود، چنین وضعیتی باید توسط سازندگان نظارت شود و به همین جهت نیز شرکت الکترونیک آرتس (Electronic Arts) به آن واکنش نشان داده است.

شکی وجود ندارد که سری بازی‌های FIFA همیشه از عناوین مورد علاقه بسیاری از کاربران دوستدار ورزش فوتبال بوده و همچنان هست. با این وجود وقتی که یک بازی خیلی محبوب می‌شود و افراد زیادی به سمت آن می‌روند، همیشه عوامل هکر و چیترها در آن موج خواهند زد! درست به مانند بازی Call of Duty: Warzone که با نزدیک به ۱۰۰ میلیون کاربر، هر ماهه هزاران متقلب در آن بن می‌شوند.

با این وجود در Warzone، نهایتا شما بن شدن چیترهایی را می‌بینید که دارای قابلیت‌هایی مثل Aim Assist برای هدف‌گیری خودکار و یا Wallhack برای دیدن دشمنان از پشت دیوار هستند؛ در حالی که در بازی FIFA 22، هکرها کمی متفاوت بوده و اکانت کاربران را هدف قرار می‌دهند! یه نحوی که پس از یک آنالیز از اینکه کدام کاربر بیشترین پول را صرف بازی خود کرده، ناگهان آن را هک می‌کنند و اکانت او را هم شاید بعدها به فروش بگذارند!

این دزدی‌ها، به صورت هک در بازی FIFA 22 مدتی است که پس از عرضه این عنوان جریان داشته و حال شدت گرفته است. به همین دلیل نیز شرکت الکترونیک آرتس پس از بن کردن اکانت نزدیک به ۳۰,۰۰۰ کاربر متقلب که از یک باگ برای گرفتن بازیکن رایگان در آلتیمیت پک‌ها استفاده می‌کردند، حال دست به کار شده و یک توئیت رسمی بر ضد هکرهایی که اکانت با ارزش افراد را می‌دزدند اعلام کرده است. در این توئیت، اظهار شده که ظاهرا هکرها هدفشان صرفا اکانت‌ها و ارز داخل FIFA 22 نبوده، بلکه آن‌ها به صورت مستقیم به بخشی از سرور اصلی دسترسی دسترسی پیدا کرده‌اند تا با رفتن به جزئیات داخل بازی، اکانت و پول آن‌ها را بدزدند. این کار نه‌تنها خود الکترونیک آرتس را هم با مشکل مواجه کرده، بلکه به کلی امنیت سیستم بازی را مختل کرده است!

طبق اعلام رسمی، هکرها از ضعف موجود در سیستم پشتیبانی سرور استفاده کرده‌اند و از همین راه وارد آن شده‌اند. این ضعف ظاهرا یک خطای انسانی بوده و در نتیجه، همه اطلاعات را در اختیار افراد هکر گذاشته است. الکترونیک آرتس در توئیت نوشته که تحقیقات برای پیدا کردن عاملان این حمله سایبری شروع شده و به محض پیدا شدن اکانت‌های هک شده بازی FIFA 22 آن‌ها به دست صاحب‌های اصلی باز خواهند گشت.

لازم به ذکر است که برای جلوگیری از هک مجدد بازی FIFA 22 ظاهرا سازندگان قصد دارند تا به کلی هم سیستم پشتیبانی را به روزرسانی کنند، هم اینکه راه‌های محافظت از حساب کاربری افراد را بیشتر در نظر بگیرند. این کار احتمالا باعث می‌شود تیم پشتیبانی مدتی در دسترس نباشد، اما در نهایت، ارزشش را خواهد داشت تا دیگر کسی انقدر راحت بازی را هک نکند.

در آخر نیز جالب است بدانید که جدای از مسئله هک شدن بازی FIFA 22 ظاهرا الکترونیک آرتس مشکل دیگری را هم برای آینده این فرنچایز ورزشی سر راه خود دارد. در واقع چند ماه پیش گزارش شد که نام FIFA احتمالا باید تا مدتی دیگر از روی این سری برداشته شود، چراکه برند مختص به فدراسیون جهانی فوتبال است. حال برای اینکه قرارداد این شرکت با فدراسیون ادامه‌دار باشد، الکترونیک آرتس پیشنهاد ۱ میلیارد دلاری را به فیفا داده که اگر قبول نشود، شاید نام عناوین بعدی سری کاملا عوض شوند!


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا