الکترونیک آرتز به دنبال خرید WB Games است؟

قراردادی به ارزش دو تا چهار میلیارد دلار!

الکترونیک آرتز خرید WB Games

در جریان تازه‌ترین جلسه‌ی گزارش مالی الکترونیک آرتز (Electronic Arts)، بلیک یورگنسن (Blake Jorgensen)، مدیر ارشد مالی این کمپانی، به طور غیرمستقیم به خرید WB Games و حق امتیاز بازی‌های آن اشاره کرده است.

اگر اخبار دنیای بازی‌های ویدیویی را در رسانه سرگرمی دنبال کرده باشید، حتما اطلاع دارید که در اواخر خرداد ماه، خبری مبنی بر فروش بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت برادران وارنر به ارزش چهار میلیارد دلار در سراسر فضای مجازی منتشر شد. قضیه از این قرار است که کمپانی AT&T، شرکت مادر WB Games، بنا به دلایل نامشخص قصد دارد تا بخش بازی‌های ویدیویی خود را به قیمت چهار میلیارد دلار به حراج بگذارد که در این صورت، استودیوهای راک‌استدی (Rocksteady) و ندررلم (NetherRealm) به همراه حق امتیاز آثار آن‌ها از جمله بتمن، Harry Potter و Lord of the Rings به خریدار جدید واگذار خواهد شد.

وب‌سایت معروف CNBC ادعا کرد که کمپانی‌های نام‌آشنای صنعت بازی‌های ویدیویی همچون اکتیویژن بلیزارد، تیک-تو اینتراکتیو، الکترونیک آرتز و مایکروسافت به دنبال خرید شرکت سرگرمی‌های تعاملی برادران وارنر بوده و هر یک به خاطر تصاحب حق امتیاز تعدادی از مجموعه‌های پرطرفدار، حاضر به پرداخت چهار میلیارد دلار هستند. در حالی که تا به امروز جزئیات بیشتری از ابعاد این خبر منتشر نشده، اما چندی پیش شرکت الکترونیک آرتز در تازه‌ترین جلسه‌ی ارائه‌ی گزارش مالی به خرید احتمالی این کمپانی اشاره کرده است.

آقای بلیک یورگنسن، مدیر مالی الکترونیک آرتز، در پاسخ به سوالات سهام‌داران مبنی بر خرید بخش بازی‌های ویدیویی برادران وارنر اعلام کرد که هم‌اکنون این مورد جالب‌تر از هر زمان دیگری است و EA همواره بهترین استودیوهای بازی‌سازی را خریداری می‌کند. با توجه به اینکه شرکت سرگرمی‌های تعاملی برادران وارنر و استودیوهای زیرمجموعه‌ی آن تا به امروز عناوین بزرگی از جمله Mortal Kombat و Batman را روانه بازار کرده‌اند و هر یک در میان بازیکنان از محبوبیت بسیار بالایی برخودار هستند، به نظر می‌رسد که یورگنسن نیز به طور غیرمستقیم به خرید این شرکت توسط الکترونیک آرتز اشاره کرده است.

نکته جالب اینجا است که ظاهرا شرکت الکترونیک آرتز چیزی در حدود دو الی چهار میلیارد دلار برای خرید و تصاحب شرکت سرگرمی‌های تعاملی برادران وارنر در نظر گرفته است. بر این اساس، به نظر می‌رسد که این کمپانی نامدار برای عقد قرارداد چند میلیارد دلاری، در حال مذاکره با AT&T است. البته، لازم به ذکر است که هیچ کدام یک از دو طرف به صراحت و به صورت رسمی در این خصوص سخن نگفته‌اند و تمامی گفته‌های فوق صرفا برگرفته از اشاره‌های غیرمستقیم بلیک یورگنسن به سوال سهام‌داران است.

از این رو، هنوز نمی‌توان با قاطعیت شرکت الکترونیک آرتز را مالک جدید WB Games دانست و باید منتظر ماند و دید که مدیران این کمپانی‌ها چه واکنش‌های در رابطه با گمانه‌زنی‌های اخیر از خود نشان خواهند داد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا