#مهسا_امینی

سازندگان از سلاح‌های بازی Dying Light 2 می‌گویند

تعداد سلاح‌ها نزدیک به رقم ۲۰۰ است

سازندگان از سلاح‌های بازی Dying Light 2 می‌گویند سورنا رضایی ۰ ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ اخبار بازی
سلاح‌های بازی Dying Light 2

استودیو تکلند ساعاتی قبل جدیدترین قسمت مجموعه ویدیویی Dying 2 Know را منتشر کرده که روی سلاح‌های بازی Dying Light 2 تمرکز دارد.

قسمت دوم Dying Light نخستین بار در سال ۲۰۱۸ میلادی رونمایی شد و طی این مدت، فراز و نشیب‌های متعددی را پشت سر گذاشته است. Dying Light 2 برای انتشار در سال ۲۰۲۰ میلادی برنامه‌ریزی شده بود اما شرایط مطابق انتظار پیش نرفت و تکلند مجبور شد عرضه را تا اطلاع ثانوی به تعویق بیاندازد. با رخ دادن این اتفاق، پروژه برای مدتی در سکوت خبری فرو رفت. این برهه زمانی به قدری طولانی بود که شایعه‌های زیادی مبنی بر پیچیده شدن فرایند توسعه به فضای مجازی آمد. حتی برخی منابع مدعی شده بودند مدیران استودیو درک درستی از چشم‌انداز خود نداشته و نمی‌دانند چه اهدافی برای محصول جدید خود دارند.

تکلند در سال ۲۰۲۱ میلادی سکوت کرکننده خود را شکست و نه تنها ویدیوهای جدیدی را با محوریت گیم پلی به نمایش گذاشت، بلکه از نام کامل Dying Light 2 رونمایی کرد. آن‌ها همچنین در گیمزکام ۲۰۲۱ حاضر شده و اعلام کردند بازی اوایل دسامبر سال جاری میلادی در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. در شرایطی که به نظر می‌رسید فراز نشیب‌ها به انتها رسیده، استودیو لهستانی مجبور شد انتشار را باری دیگر تاخیر زده و آن را به سال ۲۰۲۲ موکول کند. به این موارد باید متهم شدن کریس اولون (Chris Avellone) به آزار و اذیت جنسی را افزود. در پی این اتفاق، استودیوهای مختلف از جمله تکلند سریعا واکنش نشان داده و اعلام کردند همکاری‌شان با نویسنده مشهور به انتها رسیده یا بخش‌هایی که او نوشته بود، بازنویسی شده‌اند.

تکلند اخیرا جدیدترین قسمت مجموعه ویدیویی Dying 2 Know را در وب سایت یوتیوب به اشتراک گذاشته است که به سلاح‌های بازی Dying Light 2 می‌پردازد. شایمن استراس (Szymon Strauss) تهیه‌کننده بازی بوده و فردی است که جلوی دوربین حاضر می‌شود. کاربر در نسخه اول می‌تواند به گشت و گذار در محیط پرداخته و بسیار راحت سلاح‌های سرد مانند شمشیر را بیابد. از آنجایی که ۲۰ سال از نسخه اول می‌گذرد، چاقو، شمشیر و دیگر سلاح‌های سرد بسیار کمیاب و گران قیمت شده‌اند. بدین ترتیب، کاربر در نسخه دوم مجبور خواهد بود از قطعات اوراقی برای ساخت سلاح مد نظر بهره ببرد.

تهیه‌کننده Dying Light 2 در بخش دیگری از صحبت‌های خود فاش کرد تمامی سلاح‌ها بسته به کلاسی که در آن قرار می‌گیرند طول عمر دارند؛ سلاحی مانند تبر بسیار کمیاب بوده و طول عمر بیشتری دارد اما برخی دیگر پس از چند نبرد شکسته و غیرقابل‌استفاده می‌شوند. شایمن استراس در ادامه صحبت‌های خود توصیه می‌کند کاربر حداقل دو سلاح دست‌ساز آماده کند: یکی برای دشمنان معمولی و دیگری برای دشمنان چالش‌برانگیز. او همچنین در ثانیه‌های پایانی اعلام کرد برای طراحی سلاح‌ها از فرهنگ‌ها و برهه‌های تاریخی مختلف الهام گرفته‌اند. در ضمن، نزدیک به ۲۰۰ سلاح در بازی وجود خواهد داشت.

قسمت جدید مجموعه ویدیویی Dying 2 Know علی‌رغم طولانی بودن تنها چند ثانیه گیم پلی را در خود جای داده و تقریبا تمام آن را گفتگویی دونفره تشکیل می‌دهد. با این حال، اگر می‌خواهید شخصا صحبت‌های شایمن استراس را بشنوید، می‌توانید به این لینک مراجعه کنید. در ضمن، طبق اطلاعاتی که قبلا منتشر شده بودند، خبری از سلاح‌های گرم نبوده و کاربر پس از رسیدن به نقطه مشخصی از داستان تنها قادر به ساخت شاتگان خواهد بود.

در انتها، لازم به ذکر است بازی Dying Light 2 در تاریخ ۱۵ بهمن سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۴ فوریه سال ۲۰۲۲ میلادی) برای کنسول‌های نسل هشتم، نهم و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا