ویدیو پشت صحنه Dune روی گریم سنگین شخصیت بارون تمرکز دارد

بارون، بزرگ خاندان هارکونن به شمار می‌رود

شعبه بریتانیا وارنر اخیرا ویدیو پشت صحنه Dune را در کانال یوتیوب خود منتشر کرد که نزدیک به ۳ دقیقه زمان داشته و گریم سنگین شخصیت بارون را نشان می‌دهد.

Dune یک رمان بوده که در دهه ۶۰ میلادی عرضه شد. اثر فرانک هربرت (Frank Herbert) نه تنها یکی از بهترین کتاب‌های علمی-تخیلی در تاریخ ادبیات جهان لقب گرفت، بلکه روی نویسندگان و کارگردانان زیادی تاثیر گذاشت؛ تاثیراتی که به وضوح می‌توان در فرنچایز جنگ ستارگان و استار ترک مشاهده کرد. ثبت چنین موفقیت‌هایی باعث شد تلماسه مورد توجه استودیوها قرار گرفته و بارها برای ساخت اقتباس سینمایی یا سریالی‌اش تلاش شود؛ تلاش‌هایی که نتیجه قابل‌توجهی به همراه نداشتند.

دنی ویلنوو (Denis Villeneuve) که با Arrival و Blade Runner 2049 ثابت کرده بود به خوبی از پس ساخت فیلم‌های علمی-تخیلی برمی‌آید، تلماسه را برای دومین بار به یک اثر سینمایی تبدیل کرده است. او برای جدیدترین فیلم خود از چهره‌های شاخصی استفاده کرده که برای مثال می‌توان به تیموتی شالامی (Timothée Chalamet)، ربکا فرگوسن (Rebecca Ferguson)، اسکار ایزاک (Oscar Isaac)، زندیا (Zendaya)، جیسون موموآ (Jason Momoa) و دیو باتیستا (Dave Bautista) اشاره کرد. نام استلان اسکاشگورد (Stellan Skarsgård) هم در تیم بازیگری دیده می‌شود. او از معدود هنرپیشه‌های سوئدی است که در هالیوود فعالیت دارد.

شعبه بریتانیا وارنر اخیرا ویدیو پشت صحنه Dune را در یوتیوب منتشر کرده که نزدیک به ۳ دقیقه زمان دارد. این کلیپ در ابتدا دنی ویلنوو را نشان می‌دهد که در حال گفتن جملاتی در تمجدید دونالد موآت (Donald Mowat) مدیر تیم گریم و چهره‌پردازی است. در ادامه هم صحبت‌های دونالد را می‌شنویم که تاکید دارد فرآیند طراحی و چهره‌پردازی شخصیت‌های داستان به خصوص بارون بسیار پیچیده بود. در صورتی که با رمان تلماسه آشنایی ندارید، باید بگوییم بارون بزرگ خاندان هارکونن بوده و فرد بسیار چاقی است، تا جایی که برای بلند شدن به دستگاه‌های ضدجاذبه و نگهدارنده نیاز دارد.

بارون ولادیمیر هارکونن از ثروت بسیار زیادی برخوردار بوده، هوش زیادی داشته، به شدت شرور است و یکی از اصلی‌ترین دشمنان خاندان آترایدز به شمار می‌رود. این شخصیت در فیلم سینمایی Dune توسط استلان اسکاشگورد به تصویر کشیده می‌شود. اسکاشگورد در یکی از مصاحبه‌های اخیر خود فاش کرد گریم او ۸ سال به طول می‌انجامید؛ فرآیندی که بخشی از آن در ویدیو پشت صحنه Dune قابل‌مشاهده است. هنرپیشه سوئدی همچنین تاکید داشت مخاطبان در فیلم با نسخه‌ای متفاوت و جدید از بارون مواجه خواهند شد.

داستان فیلم تلماسه در آینده‌ای دور جریان دارد. اگرچه یک پادشاهی کنترل همه چیز را به دست گرفته، سه خاندان آترایدز، هارکونن و کورینو نقش بسزایی در بقای حاکمیت ایفا می‌کنند. پادشاه که از محبوبیت روزافزون آترایدزها در میان مردم ترسیده، تصمیم می‌گیرد وظیفه مدیریت یک سیاره به نام آراکیس را روی دوششان بگذارد. دوک لتو آترایدز می‌داند این دستور یک توطئه از سوی دشمنانش است اما بنا به دلایلی پذیرفته و به سیاره مورد نظر نقل مکان می‌کند. در ادامه شاهد خیانت و رخ دادن نبردی عظیم هستیم.

دنیل ویلنوو در کنار کارگردانی، وظیفه آماده‌سازی فیلمنامه Dune را هم بر عهده داشت. از آنجایی که تلماسه یک رمان طولانی است، تصمیم گرفت داستان را در قالب دو اثر سینمایی روی پرده نقره‌ای بیاورد. وارنر و لجندی پیکچرز که سرمایه‌گذاران پروژه به شمار می‌روند، تا به این لحظه با ساخت قسمت دوم و پایانی موافقت نکرده‌اند. در ضمن، فیلم مزبور از تاریخ ۳۰ مهر سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۲۲ اکتبر) به صورت همزمان به سینماهای آمریکا و سرویس استریم HBO Max خواهد آمد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا