1%
  • 0/10

نظر کریستوفر نولان درباره فیلم Dune: Part Two چیست؟

کارگردان افسانه‌ای راجع به این دنباله چه نظری دارد؟

نظر کریستوفر نولان درباره فیلم Dune: Part Two چیست؟ ۰ ۲۹ بهمن ۱۴۰۲ سینمای جهان کپی لینک
فیلم Dune: Part Two

کریستوفر نولان (Christopher Nolan) اخیرا اعلام کرده که فیلم Dune: Part Two را تماشا کرده است و نظر خود را در رابطه با این ساخته مورد انتظار دنی ویلنوو (Denis Villeneuve) به اشتراک گذاشته است.

دومین قسمت از مجموعه فیلم‌های Dune به کارگردانی دنی ویلنوو اخیرا نقد درخشانی از سوی کریستوفر نولان دریافت کرده است. دنی ویلنوو، کارگردان مطرح کانادایی پس از موفقیت اولین قسمت از اقتباس کتاب تلماسه نوشته فرانک هربرت (فرانک هربرت) قرار است تا به زودی با دنباله‌ای به دنیای آراکیس (Arrakis) بازگردد. تیموتی شالامی (Timothée Chalamet) برای رهبری فیلم Dune: Part Two در نقش پل اتریدیز (Paul Atreides) بازگشته است و قرار است به همراه چهره‌های مختلف تازه و آشنا مثل زندایا (Zendaya) در نفش چانی (Chani)، ربکا فرگوسن (Rebecca Ferguson) در نقش لیدی جسیکا (Lady Jessica)، کریستوفر واکن (Christopher Walken) در نقش صدام چهارم (Shaddam IV)، آستین باتلر (Austin Butler) در نقش فیض-روثا هارکونن (Feyd-Rautha Harkonnen) و فلورنس پیو (Florence Pugh) در نقش پرنسس ایرولان (Princess Irulan) فصل جدیدی از اقتباس سینمایی Dune را رقم بزند.

با توجه به این که قسمت اول فیلم Dune که در سال ۲۰۲۱ اکران شد، نقدهای قوی و درخشانی دریافت کرده است، قطعا انتظارات از دنباله پرستاره آن بسیار بالا است. حالا به تازگی کریستوفر نولان کارگردان افسانه‌ای آثار مهمی مثل فیلم Inception، فیلم The Prestige، فیلم Oppenheimer، فیلم Interstellar و سه‌گانه The Dark Knight دومین قسمت از فیلم Dune را تماشا کرده و نقد بسیار مثبت خود را در رابطه با آن به اشتراک گذاشته است. او این اثر را با فیلم ماندگار Star Wars: The Empire Strikes Back مقایسه بسیار از آن تعریف کرد.

تازه‌ترین ساخته دنی ویلنوو در تاریخ یک مارس ۲۰۲۴ (۱۱ اسفند ۱۴۰۲) در سالن‌های سینمای سراسر دنیا اکران خواهد شد. این کارگردان از همین حالا برنامه دارد تا قسمت سوم این مجموعه را با اقتباس از کتاب Dune Messiah کارگردانی کند، با این حال همه چیز به موفقیت و عملکرد مالی قسمت دوم بستگی دارد. البته به نظر می‌رسد که ویلنوو برنامه دارد تا پیش از این که به سراغ ساخت قسمت سوم برود، فیلم دیگری را کارگردانی کند و سپس بعد از یک فاصله به سراغ قسمت سوم برود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments