ناتی‌داگ برای ساخت بازی برای پی‌سی نیرو استخدام می‌کند؟

شایعاتی مبنی بر عرضه‌ی بازی The Last of Us Part 2 برای PC به وجود آمده است

ناتی‌داگ ساخت بازی روی PC

شرکت ناتی‌داگ آگهی استخدام برای یک برنامه‌نویس گرافیک منتشر کرده است. آیا این استودیو قصد ساخت بازی برای پی‌سی دارد؟

بدون شک ناتی‌داگ یکی از بهترین و پراستعدادترین استودیو‌های بازیسازی در تاریخ است. این استودیو در کارنامه‌ی خود عناوین متعدد خوبی را به ثبت رسانده که از آن‌ها می‌توان به Crash Bandicoot، Jak and Daxter، Uncharted و The Last of Us اشاره کرد.

شرکت ناتی‌داگ به تازگی لیست شغل‌های خود را به‌روزرسانی کرده که به یک برنامه‌نویس گرافیک نیاز دارند. این برنامه‌نویس باید معماری‌ کارت‌های گرافیکی امروزی مانند Nvidia و AMD آشنا باشد و بتواند با DirectX12 یا Vulkan کار کند. همین باعث شده که شایعاتی مبنی بر احتمال عرضه‌ی The Last of Us Part 2 برای پی‌سی ایجاد شود.

در گزینه‌ی دیگر برای استخدام این برنامه‌نویس گرافیکی نوشته شده که آن فرد باید تجربه‌ی برنامه‌نویسی برای کنسول یا PC داشته باشد. ما همه می‌دانیم که شرکت ناتی‌داگ از سال ۲۰۰۱ تابعه‌ی کمپانی سونی بوده و بازی‌های این شرکت تنها برای کنسول‌های پلی‌استیشن منتشر می‌شود. برای همین سوالات بسیار زیادی به وجود آمده که چرا ناتی‌داگ باید به دنبال کسی باشد که در ساخت بازی در پی‌سی تجربه دارد؟

هم کنسول پلی‌استیشن ۴ و هم کنسول نسل بعدی سونی از کارت گرافیک شرکت AMD پشتیبانی می‌کند؛ برای همین تاکید آن‌ها روی Nvidia و DirectX12 کمی غیر معمول است؛ از طرفی دیگر به تازگی شایعات بسیار زیادی به وجود آمده که بازی Horizon: Zero Dawn برای پی‌سی منتشر خواهد شد.

بازی The Last of Us Part 2 در تاریخ ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ (۲۹ می ۲۰۲۰) به صورت انحصاری برای کنسول پلی‌استیشن ۴ منتشر می‌شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا