#مهسا_امینی

ساخت دنباله‌ی District 9 رسما آغاز شده است

این اثر District 10 نام دارد

ساخت دنباله‌ی District 9

نیل بلومکمپ فیلمنامه‌نویس و کارگردان کانادایی-آفریقایی با انتشار یک پست در حساب توییتری خود اعلام کرد ساخت دنباله‌ی District 9 آغاز شده است.

ملاقات انسان‌ها و بیگانگان فضایی، یکی از ایده‌های جذاب ژانر علمی-تخیلی به شمار می‌رود. District 9 که برداشت متفاوتی این ایده به شمار می‌رود، در سال ۲۰۰۹ میلادی روی پرده‌ی نقره‌ای رفت و تحسین منتقدان را برانگیخت. داستان در آینده‌ای نزدیک روایت می‌شود. بیگانگان به واسطه‌ی یک سفینه به سیاره‌ی زمین آمده اما اجازه ندارند از منطقه‌ای که برایشان تعیین شده خارج شوند. شخصیت اصلی فردی به نام ویکوس فان در مروه است که برای سازمان «چندملیتی متحد» کار می‌کند؛ سازمانی که وظیفه دارد به امور بیگانگان پرداخته و راه حلی را برای مشکلاتشان بیابد. او طی اتفاقاتی با یکی از بیگانگان تعامل برقرار کرده و تصمیم می‌گیرد به آن در فرار از منطقه‌ی ۹ کمک کند.

پس از اینکه اکران سراسری District 9 به اتمام رسید، گمانه‌زنی‌های زیادی برای ساخت قسمت دوم به وجود آمد. کاربران دو دلیل برای اثبات ادعای خود داشتند: دلیل اول، موفقیت تجاری فیلم بود. اولین ساخته‌ی نیل بلومکمپ (Neill Blomkamp) در مقابل بودجه‌ی ۳۰ میلیون دلاری خود بیش از ۲۱۰ میلیون دلار فروخت؛ دلیل دوم، نحوه‌ی پایان‌بندی قسمت اول بود. موجود بیگانه نهایتا موفق می‌شود به کمک ویکوس از منطقه‌ی ۹ فرار کرده و خود را به سفینه‌ی مادر برساند. چنین پایانی، احتمال بازگشت او و تلاش برای نجات دیگر بیگانگان را به وجود آورد؛ زیرا آن‌ها شرایط خوبی در زمین نداشتند. در این میان، نباید از نقش بلومکمپ غافل شد که بارها صحبت از ساخت پیش درآمد یا دنباله را به میان آورد.

نیل بلومکمپ با انتشار یک پست در حساب کاربری توییتر خود اعلام کرد ساخت دنباله‌ی District 9 آغاز شده است. این پروژه District 10 نام داشته و مراحل اولیه‌ی تولید را پشت سر می‌گذارد. به بیان دقیق‌تر، بلومکمپ با همکاری تری تچل (Terri Tatchell) مشغول نوشتن فیلمنامه است. تچل پیش از این در ساخت District 9 و Chappie با فیلمنامه‌نویس و کارگردان کانادایی-آفریقایی همکاری داشت. در ضمن، بلومکمپ هیچ گونه جزئیاتی را به اشتراک نگذاشت تا سوال‌های زیادی بی‌پاسخ بمانند؛ برای مثال، نمی‌دانیم داستان در چه زمانی جریان داشته و حول محور چه موضوعی می‌چرخد. همچنین مشخص نیست شخصیت‌های قدیمی بازمی‌گردند یا چهره‌های جدیدی را ملاقات می‌کنیم.

در حالی که اعلام خبر ساخت دنباله‌ی District 9 خوشحالی گروهی از طرفداران فیلم‌های علمی تخیلی را به همراه داشته، عده‌ای دیگر چندان به سرنوشت پروژه خوش‌بین نبوده و احتمال می‌دهند هرگز ساخته نشود؛ مانند اتفاقی که برای پروژه‌های پیشین نیل بلومکمپ رخ داد. او در یک برهه‌ی زمانی قرار بود Alien 5 را بسازد که حکم یک دنباله را برای فیلم‌های قدیمی داشت. طرح بلومکمپ نهایتا کنار گذاشته شد تا ریدلی اسکات (Ridley Scott) تا بار دیگر سکان مجموعه فیلم‌های بیگانه را به دست بگیرد. در پی این اتفاق، او به پروژه‌ی ریبوت پلیس آهنی پیوست اما با گذشت مدتی تیم تولید را ترک کرد.

در حال حاضر اطلاعاتی از زمان انتشار District 10 موجود نیست.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا