تعداد مشترکان دیزنی پلاس از مرز ۲۸ میلیون نفر فراتر رفت

پلتفرم استریم دیزنی، در مسیر ۶۰ میلیونی شدن

تعداد مشترکان دیزنی پلاس

در حالی که حدودا دو ماه از آغاز به کار سرویس استریم دیزنی می‌گذرد، تعداد مشترکان آن از مرز ۲۸ میلیون نفر عبور کرد. این سرویس اواسط نوامبر لانچ شده بود.

یک روز پس از اینکه دیزنی پلاس در آمریکای شمالی در دسترس قرار گرفت، شرکت دیزنی اعلام کرد طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ میلیون کاربر در این سرویس ثبت نام کرده‌اند. چنین رقمی برای یک نرم‌افزار یا سرویس استریم بسیار قابل‌توجه بوده و نشان می‌داد دیزنی پلاس با ارائه‌ی محتوای جذاب می‌تواند به یکی از بزرگ‌ترین ارائه‌دهندگان استریم در جهان تبدیل شود.

پس از این اتفاق، بسیاری از کاربران و کارشناسان انتظار داشتند تا دیزنی روند افزایش تعداد مشترکان دیزنی پلاس را به صورت مرتب اعلام کند اما این شرکت از انجام این کار امتناع کرد و گفت تعداد مشترکان تا کنفرانس مالی بعدی اعلام نخواهد شد. روز موعود فرا رسید و همان‌طور که انتظار می‌رفت، در جریان کنفرانسی که به منظور ارائه‌ی آمارهای مالی برگزار شده بود، تعداد مشترکان سرویس استریم دیزنی اعلام شد. بر این اساس، با گذشت دو ماه از آغاز به کار، تعداد مشترکان از مرز ۲۸ میلیون نفر فراتر رفت. باب ایگر (Bob Iger)، مدیرعامل دیزنی، درباره‌ی این اتفاق گفت:

عملکرد بسیار خوبی در نخستین سه ماهه داشته‌ایم که بخش عمده‌ی آن به خاطر دیزنی پلاس بوده است؛ سرویسی که فراتر از انتظارهای ما ظاهر شد. معتقد هستیم به لطف کلکسیون شگفت‌انگیزی از برندها، محتوای برجسته و جدیدترین تکنولوژی، سرویس‌های استریم ما که شامل دیزنی پلاس، هیولو و ای‌اس‌پی‌ان پلاس می‌شود، شرایط مناسبی را برای رشد متداوم ما در عرصه‌ی رسانه‌های پویا مهیا می‌کند.

برخی از کاربران و کارشناسان معتقد بودند ثبت نام ۱۰ میلیون کاربر طی یک روز، به خاطر حالت آزمایشی و هفت روزه‌ای بوده که دیزنی به علاقه‌مندان پیشنهاد می‌دهد. با این حال باید در نظر گرفت که بسیاری از کسانی که موعد هفت روزه‌ی آن‌ها به پایان می‌رسد، ثبت نام خود را تمدید می‌کنند؛ پس چنین نظریه‌ای نمی‌تواند تعداد ثبت نام‌ها و کاربران فعال این شبکه را زیر سوال ببرد. دیزنی همچنین پیش‌بینی کرد تعداد مشترکانش تا سال ۲۰۲۴ میلادی بین ۶۰ الی ۹۰ میلیون نفر خواهد بود.

رسیدن به چنین آماری به‌هیچ‌وجه دور از ذهن نیست. در حال حاضر تنها کاربران ایالات متحده‌ی آمریکا، کانادا، هلند، استرالیا و نیوزیلند می‌توانند از محتواهای قرارگرفته روی دیزنی پلاس استفاده کنند. شرکت دیزنی قصد دارد تا در بهار سال جاری میلادی این سرویس را برای کاربران بریتانیا و اکثر کشورهای اروپای شرقی هم در دسترس قرار دهد که این کار می‌تواند باعث افزایش قابل‌توجه در تعداد مشترکان شود. همچنین نباید فراموش کرد که تا قبل از پایان سال جاری میلادی سه سریال مورد انتظار روی این پلتفرم قرار می‌گیرد.

فصل‌ اول‌ دو سریال The Falcon and the Winter Soldier و WandaVision به‌ترتیب از ماه‌های آگوست و دسامبر قابل‌ تماشا خواهند بود. مشترکان همچنین می‌توانند از ماه اکتبر به تماشای فصل دوم The Mandalorian بنشینند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا