مدیرعامل دیزنی به‌زودی نام واقعی بیبی یودا را فاش خواهد کرد

باب ایگر: استفاده از «بیبی یودا» در شرکت ممنوع است!

مدیرعامل دیزنی

باب ایگر، مدیرعامل دیزنی نام واقعی شخصیت بیبی یودا را می‌داند اما ترجیح می‌دهد در شرایط کنونی درباره‌ی آن صحبت نکند.

پس از دو سال انتظار بالاخره پخش سریال The Mandalorian از پلتفرم دیزنی پلاس آغاز شد. این سریال از همان ابتدا مورد توجه‌ی مخاطبان و منتقدان قرار گرفت که بیبی یودا یکی از دلایل این اتفاق بود. اگرچه نام واقعی این شخصیت هنوز فاش نشده و کاربران فضای مجازی از او به‌عنوان بیبی یودا (Baby Yoda) یاد می‌کنند اما این شخصیت دوست‌داشتنی به یکی از پدیده‌های سال ۲۰۱۹ میلادی تبدیل شده است.

باب ایگر (Bob Iger)، مدیرعامل دیزنی به مناسبت آغاز اکران فیلم Star Wars: The Rise of Skywalker، مصاحبه‌ای را با یکی از رسانه‌ها انجام داده است. در این میان، سوالاتی هم پیرامون سریال The Mandalorian و بیبی یودا پرسیده شد. طبق صحبت‌های مطرح شده، جان فاوریو (Jon Favreau) اصلا دوست ندارد که این شخصیت مرموز با نام «بیبی یودا» صدا زده شود.

نحوه‌ی اشاره کردن ما به کودک با روشی که کاربران فضای مجازی استفاده می‌کنند تفاوت دارد. استفاده از «بیبی یودا» در شرکت ممنوع است! در اولین ایمیل‌هایم به جان فاوریو از «بیبی یودا» استفاده می‌کردم که همین موضوع باعث توبیخ من شد. استفاده از این نام خیلی ساده است اما فاوریو چند بار تاکید کرد که چنین کاری نکنم. نام این شخصیت، بیبی یودا نیست. فکر می‌کنم مردم شدیدا می‌خواهند نام واقعی او را بدانند. من نام واقعی او را می‌دانم و به همین دلیل هم فعلا از محافظان بیشتری استفاده می‌کنم؛ زیرا نمی‌خواهم فردی سرم حقیقت به من تزریق کند.

این‌طور که باب ایگر از بیان نام واقعی این شخصیت مرموز در سریال The Mandalorian طفره می‌رود، به‌نظر می‌رسد نام واقعی بیبی یودا به یک راز بزرگ در دنیای جنگ ستارگان گره خورده است. این احتمال هم وجود دارد که نکته‌ی خاصی پیرامون بیبی یودا وجود نداشته و سازندگان تصمیم گرفته‌اند برای افزایش میزان جذابیت سریال هیچ اشاره‌ای به نام واقعی او نکنند تا زمان مناسب فرا برسد. فرضیه‌ی دوم چندان منطقی به‌نظر نمی‌رسد و به احتمال زیاد فاش شدن نام واقعی بیبی یودا اتفاقی مهم در روند داستانی The Mandalorian خواهد بود.

مدیرعامل دیزنی در بخش دیگری صحبت‌های خود به موضوع عروسک‌ها و اسباب‌ بازی‌های بیبی یودا پرداخت. معمولا همزمان با آغاز پخش یک فیلم سینمایی یا سریال، محصولات مرتبط با آن به‌طور همزمان به بازار عرضه می‌شوند اما این اتفاق برای The Mandalorian رخ نداد. باب ایگر گفت اگر همزمان با پخش قسمت اول این سریال، عروسک‌های بیبی یودا در بازار عرضه می‌شدند، غافل‌گیری پیرامون معرفی این شخصیت به‌طور کامل از بین می‌رفت. ایگر در ادامه‌ی صحبت‌های خود درباره‌ی دلایل انتخاب جان فاورو به‌عنوان سازنده‌ی اولین سریال لایو اکشن جنگ ستارگان صحبت کرد:

ما به جان ایمان داشتیم، نه فقط به‌خاطر اینکه قصه‌گوی خوبی است، بلکه همانند جورج لوکاس (George Lucas) می‌داند چطور از تکنولوژی به نفع داستان و صد البته مخاطبانی که قصه را می‌شنوند استفاده کند. بنابراین، وقتی جان ایده‌ی ساخت این سریال را مطرح کرد، سریعا به این نتیجه رسیدیم که این محصول جدا از روایت عالی قصه، قرار است قوانین مختص به خود را داشته باشد. در نتیجه، انتخاب جان به‌عنوان سازنده‌ی سریال چندان تصمیم سختی نبود.

قسمت پایانی فصل اول سریال The Mandalorian این آخر هفته پخش خواهد شد. فصل دوم این سریال هم در دست ساخت قرار دارد اما هنوز تاریخ دقیقی برای پخش آن از طریق پلتفرم دیزنی‌پلاس اعلام نشده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا