شرکت‌های دیزنی و نتفلیکس تولید محصولات خود را به حالت تعلیق درآوردند

لازم است بگوییم که دلیل، شیوع کروناست؟

شرکت‌های دیزنی و نتفلیکس

شرکت‌های دیزنی و نتفلیکس با توجه به شیوع گسترده‌ی کرونا و اعلام وضعیت بحرانی در جهان، تولید محصولات تلویزیونی خود را به حالت تعلیق درآوردند.

شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان، ابتدا برگزاری نمایشگاه‌های مختلف را با مشکل مواجه کرد و سپس تاریخ اکران فیلم‌های متعددی را به تاخیر انداخت. حالا هم تولید فیلم و سریال‌ها را متوقف می‌کند. شرکت‌های دیزنی و نتفلیکس در پی همین اپیدمی تصمیم گرفته‌اند تا تولید محصولات خود را تا زمانی نامعلوم متوقف کنند.

شرکت دیزنی در ابتدا فعالیت مجتمع‌های تفریحی Disneyland و Walt Disney World را معلق و سپس دستور توقف ساخت چندین فیلم از جمله Shang-Chi و The Little Mermaid را صادر کرد. حالا هم مجبور شده است تا اقدام مشابهی را برای سریال‌های تلویزیونی خود انجام دهد. برای مثال فیلمبرداری Genius: Aretha به مدت سه هفته تعطیل گشت و فصل جدید سریال Grey’s Anatomy هم فعلا ادامه نخواهد یافت. در این بین بیشترین توجه شامل سریال‌های دیزنی‌پلاس و به‌خصوص سریال‌های مرتبط با دنیای سینمایی مارول است. سه سریال The Falcon and the Winter Soldier و WandaVision و Loki هم جزو آثاری هست که پروژه‌ی تولیدشان به خاطر شیوع کرونا متوقف گردیده است.

شرکت دیزنی به جز این اتفاق، مجبور شد اکران برخی فیلم‌های خود مثل لایو اکشن Mulan و فیلم‌های Antlers و The New Mutants را به تعویق بیندازد.

از سوی دیگر شرکت نتفلیکس هم وضعیت مشابهی دارد. این شرکت پروژه‌های خود در آمریکا و کانادا را فعلا ادامه نمی‌دهد تا زمانی که اپیدمی کرونا به وضعیت مناسبی برسد. این توقف تولید، پروژه‌های بزرگ نتفلیکس مثل فصل چهارم Stranger Things و فصل هفتم Grace & Frankie را هم در بر می‌گیرد. نتفلیکس مدت زمانی برای این حالت مشخص نکرده است، اما با توجه به اعلام دولت این کشور، حداقل دو هفته طول خواهد کشید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا