#مهسا_امینی

سازندگان دو بازی Dishonored و Prey مشغول کار روی یک پروژه جدید هستند

چه عنوانی در انتظار بازیکنان است؟

سازندگان بازی Dishonored

هاروی اسمیت (Harvey Smith)، خالق سری دیس آنرد، چندی پیش در گفت‌وگویی رسما اعلام کرد که با بازگشت به آستین، به همراه سازندگان دو بازی Dishonored و Prey روی پروژه‌ی جدیدی مشغول به کار است.

استودیوی آرکین که ساخت دو بازی پرطرفدار Dishonored و Prey را در کارنامه خود دارد و با انتشار آن‌ها، حسابی در میان بازیکنان نیز محبوب شده، چند وقتی است که روی ساخت یک بازی جدید تحت عنوان Deathloop مشغول به کار است؛ اثری که برای نخستین بار در مراسم E3 2019 به به طور مختصر به نمایش گذاشته شد و سپس در جریان رونمایی از بازی‌های کنسول نسل نهم سونی یعنی پلی‌استیشن 5، شاهد نمایش بخشی از گیم‌پلی آن بودیم. این عنوان شوتر اول شخص که روایت‌گر داستان دو کاراکتر است که در یک چرخه زمانی گیر افتاده‌اند، قرار است در بهار سال جاری میلادی در دسترس بازیکنان قرار گیرد.

در این میان، شواهد امر گویای این موضوع است که استودیوی آرکین فارغ از ساخت Deathloop، روی توسعه‌ی یک اثر دیگر نیز فعالیت می‌کند. به بیان دقیق‌تر، چندی پیش هاروی اسمیت (Harvey Smith)، خالق سری دیس آنرد، در گفت‌وگویی با Vandal رسما اعلام کرد که به همراه دیگر سازندگان دو بازی Dishonored و Prey، مشغول کار روی پروژه جدیدی است که هیچ ارتباطی با دث‌لوپ ندارد. به گفته‌ی این بازی‌ساز خلاق، او به مدت چهار سال شعبه‌ی آستین استودیوی آرکین را به مقصد شعبه‌ی لیون ترک کرده بود و سپس در اواخر روند توسعه‌ی بازی Dishonored 2، دوباره به آستین بازگشته است. حال، اسمیت مدعی است که با همکاری سازندگان دیس‌آنرد، چندی وقتی است که روی یک بازی جدید کار می‌کند.

هاروی اسمیت در این خصوص توضیح می‌دهد:

در حالی که دینگا باکابا، کارگردان بازی، و سباستین میتون، مدیر هنری، در حال حاضر نیز با تیم لیون همکاری می‌کنند، اما من با آن‌ها و در این تیم صرفا در ساخت نسخه‌ی اول مجموعه‌ی Dishonored کار کرده‌ام. برای نخستین بار، ما Dishonored را به طور مشترک در هر دو استودیوی لیون و آستین خلق کردیم و سپس برای ساخت دنباله‌ی این فرنچایز، من به مدت چهار سال به لیون رفتم.

خالق سری دیس آنرد در ادامه می‌گوید:

با این حال، راف تن به جابه‌جایی نداد و در آستین ماند و در ادامه با ریکاردو باره و سوزان کات و افرادی که در حال حاضر با آن‌ها فعالیت می‌کنم، روی ساخت بازی Prey مشغول به کار شد. در پایان فرآیند توسعه‌ی بازی Dishonored 2، من دوباره به آستین برگشتم. از این رو، من در تیم سازنده‌ی بازی Deathloop نیستم و هیچ نقشی در روند ساخت آن نیز ندارم. هم‌اکنون من روی پروژه‌ی دیگری مشغول به کار هستم و با افرادی همکاری می‌کنم که پیش‌تر دو بازی Dishonored و Prey را ساخته‌اند.

در حال حاضر اطلاعاتی در خصوص پروژه‌ی بعدی هاروی اسمیت و سازندگان دو بازی Dishonored و Prey در دسترس نیست و چه بسا هنوز نام اصلی و حتی نام رمزی این پروژه به اشتراک گذاشته نشده است. با این حال، از آنجا که بازی جدید استودیوی آرکین یعنی دث‌لوپ در تاریخ ۳۱ اردیبهشت ماه سال آینده (مصادف با روز ۲۱ می سال ۲۰۲۱ میلادی) روانه بازار خواهد شد، انتظار می‌رود که طی ماه‌های آینده اطلاعات بیشتری در رابطه با این پروژه تقدیم بازیکنان شود.

از طرفی، از آنجا که شرکت بتزدا وظیفه‌ی انتشار بازی‌های استودیوی آرکین را برعهده دارد، با توجه به اینکه کمپانی مایکروسافت چند ماه پیش حق امتیاز و مالکیت بتزدا را خریداری کرده، ممکن است که پروژه‌ی بعدی خالقان سری دیس آنرد در انحصار کنسول‌های ایکس‌باکس و پلتفرم رایانه‌ی شخصی باشد و چه بسا به احتمال قوی نیز شاهد عرضه‌ی آن در سرویس گیم‌پس خواهیم بود.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا