1%
  • 0/10

ساخت بسته ‌گسترش‌دهنده بازی Disco Elysium کنسل شده است

و به دنبال آن تعدیل نیروی کار

ساخت بسته ‌گسترش‌دهنده بازی Disco Elysium کنسل شده است ۰ ۲۸ بهمن ۱۴۰۲ اخبار بازی کپی لینک
گسترش‌دهنده بازی Disco Elysium

اطلاعات منتشر شده بیان می‌دارند روند ساخت بسته ‌گسترش‌دهنده بازی Disco Elysium کنسل و به دنبال آن بخشی از اعضای استودیو از کار خود برکنار شده‌اند.

اطلاعات منتشر شده بیان می‌دارند یک چهارم از کل اعضای استودیو ZA/UM که حدود 24 نفر از اعضا را شامل می‌شود به دنبال توقف و کنسل شدن بسته گسترش دهنده عنوان مورد بحث با تعدیل نیروی کار مواجه شده‌اند. بسته‌ گسترش‌دهنده‌ای که به گفته تیم سازنده یک یا دو سالی تا اتمام ساخت آن فاصله باقی مانده بود.

براساس گزارش منتشر شده از سوی نشریه GLHF، بسته گسترش دهنده بازی Disco Elysium که با نام رمز X7 شناخته می‌شد، سومین پروژه‌ای است که در طول چند سال اخیر توسط این توسعه‌دهنده کنسل یا به صورت نامعلومی روند ساخت آن متوقف شده است. پیش از این نیز گفته‌ها حاکی از آن بودند تولید دنباله عنوان مورد بحث در سال 2022 متوقف شده و پس از آن که در سال 2023 نیز صحبت‌هایی پیرامون ساخت دوباره آن مطرح شده، به دلیل اختلافات به وجود آمده بین اعضای ارشد قبلی آن، مجددا تولید آن در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است. هم‌چنین گفته می‌شد ساخت یک بازی جدید در ژانر سای-فای نیز در سال 2023 متوقف شده است.

نشریه GLHF به گفته تعدادی از منابع نزدیک به تیم سازنده، در حال حاضر تعداد 24 نفر از اعضای استودیو ZA/UM با خطر از دست دادن کار خود مواجه بوده و در حالی که این موضوع بیشتر معطوف تیم تولید بسته گسترش‌دهنده X7 می‌شود برخی از اعضای غیر توسعه‌دهنده مانند افراد بخش اداری و اعضایی که روی پروژه X7 نیز مشغول به کار نبودند تحت تاثیر مسئله تعدیل نیروی کار واقع خواهند شد.

به دنبال انتشار خبر اولیه، به‌روزرسانی پیرامون این مسئله به اشتراک گذاشته شد و طی آن، مصاحبه صورت گرفته با دو نفر از اعضای استودیو ZA/UM، جزئیات بیشتری در خصوص وضعیت به وجود آمده در استودیو پس از اخراج تعدادی از کارمندان و اعضای تیم توسعه دهنده را به اشتراک گذاشت. در همین راستا Dora Klindžić از نویسندگان اصلی استودیو، دو ماه انتهایی تولید بسته ‌گسترش‌دهنده بازی Disco Elysium را همراه با کرانچ، خستگی و درگیری فراوان توصیف کرد. از سوی دیگر Argo Tuulik که آخرین نویسنده حاضر در تیم سازنده به شمار می‌رود توصیف نمود که ایشان و دیگر کارمندان از طریق یک تماس تصویری از کنسل شدن روند ساخت پروژه X7 و تعدیل نیروی کاری باخبر شده‌اند.
بازی Disco Elysium در سال 2019 عرضه و به واسطه داستان‌سرایی خود با تحسین فراوانی خود مواجه شد. پیش از این اعلام شده بود یک اقتباس تلویزیونی از این اثر نیز در حال ساخت قرار دارد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments