1%
  • 0/10

ساخت کنسول جدید نینتندو رسما تایید شد!

پشتیبانی از سوییچ طی سال‌های آینده ادامه خواهد داشت

ساخت کنسول جدید نینتندو رسما تایید شد! ۰ ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ کنسول‌های بازی کپی لینک
ساخت کنسول جدید نینتندو

مسئولان شرکت در جریان جلسه‌ی Nintendo’s Corporate Management Policy صحبت‌هایی را انجام داده‌اند که حکم تاییدی بر ساخت کنسول جدید نینتندو به شمار می‌رود.

مایکروسافت و سونی قصد دارند نسل جدید کنسول‌ها را با دو محصول متفاوت آغاز می‌کنند که اتفاقی بی‌سابقه در صنعت بازی‌های ویدیویی به شمار می‌رود. شرکت‌ها معمولا نسل را با یک کنسول آغاز کرده و در ادامه مدل‌های جدید را روانه‌ی بازار می‌کنند. با در نظر گرفتن این تحول در سیاست‌گذاری، گمانه‌زنی‌هایی مطرح شد مبنی بر اینکه نینتندو هم احتمالا از چرخه‌ی پنج ساله‌ی کنسول‌های خود فاصله گرفته و نسل جدید محصولاتش را زودتر از زمان مورد انتظار به بازار می‌فرستد؛ گمانه‌زنی‌هایی که حالا با اطمینان می‌توان گفت حقیقت ندارند.

جلسه‌ی Nintendo’s Corporate Management Policy چندی پیش با هدف گفتگو درباره‌ی استراتژی‌ها و فعالیت‌های تجاری شرکت برگزار شد. شونتارو فوروکاوا (Shuntaro Furukawa) مدیرعامل نینتندو در بخشی از صحبت‌های خود اطمینان خاطر داد نینتندو سوییچ تا به این لحظه تنها نیمی از طول عمر خود را گذرانده است. این کنسول هیبریدی نخستین بار در مارس سال ۲۰۱۷ میلادی وارد بازار شد. از همین رو، پیش‌بینی می‌شود نسل هشتم کنسول‌های نینتندو تا سال ۲۰۲۳ یا ۲۰۲۴ در مرکز توجه‌ها باشد. فوروکاوا در ادامه‌ی صحبت‌های خود اضافه کرد شرکت آن‌ها به دنبال پشتیبانی بیشتر سوییچ در سال‌های آتی بوده و قصد دارند این کار را با انتشار بازی‌های جدید انجام دهد. علاوه بر این‌ها، ساخت کنسول جدید نینتندو رسما تایید شد. در ادامه می‌توانید دیگر اطلاعات منتشر شده در جریان جلسه را مطالعه کنید:

  • بازی‌های موبایل نینتندو مجموعا بیش از ۶۵۰ میلیون بار دانلود شده‌اند. این رقم شامل دانلودهای اولیه می‌شود. به بیان دیگر، اگر کاربری مجبور به حذف یک بازی و نصب دوباره‌ی آن شد، تنها یک بار محسوب شده است.
  •  در حال حاضر بیش از ۲۰۰ میلیون اکانت نینتندو وجود دارد.
  • مشترکان سرویس نینتندو سوییچ آنلاین از مرز ۲۶ میلیون نفر گذشته است.

اگرچه هیچ گونه جزئیاتی در اختیار اصحاب رسانه یا علاقه‌مندان قرار نگرفت اما دو احتمال پیرامون کنسول جدید نینتندو وجود دارد: احتمال اول این است که کنسول جدید در واقع مدل قوی‌تر نینتندو سوییچ باشد؛ مدلی که برخی از رسانه‌ها با نام نینتندو سوییچ پرو می‌شناسند؛ احتمال دوم و پایانی هم این است که چشم بادامی‌ها تمایل به عرضه‌ی مدل قوی‌تر کنسول نسل هشتمی خود نداشته و خود را برای انتشار یک محصول کاملا جدید آماده می‌کنند. شانس به حقیقت پیوستن احتمال دوم بسیار پایین است؛ زیرا تمامی گزارش‌های اخیر به آماده‌سازی و انتشار مدل قدرتمندتر سوییچ اشاره داشته‌اند. اینطور که به نظر می‌رسد، نینتندو به دنبال دستیابی به وضوح تصویر 4K روی جدیدترین محصول خود است.

در پایان، لازم به ذکر است نسل هشتم رسما با انتشار ایکس‌باکس سری ایکس و ایکس‌باکس سری اس در تاریخ ۲۰ آبان (مصادف با ۱۰ نوامبر) به پایان می‌رسد. کنسول‌های جدید سونی هم دو روز بعد به بازارهای جهانی خواهند آمد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments