#مهسا_امینی

میزان فروش بازی Diablo Immortal سبب عصبانیت بیش از حد کاربران شده است!

سیاست‌های بلیزارد برای دیابلو ایمورتال، به سود توسعه دهنده و به ضرر کاربران!

میزان فروش بازی Diablo Immortal

میزان فروش بازی Diablo Immortal شاید سبب شادی توسعه دهندگان این بازی شود، ولی سبب عصبانیت بسیاری از کاربران شده و همین موضوع آن را تبدیل به بدترین بازی متاکریتیک از نظر کاربران کرده است! اما چرا؟ دلیل این موضوع چیست؟

شرکت Blizzard به تازگی بازی جدید خود از سری بازی دیابلو با نام Diablo Immortal را به انتشار رسانده و این بازی در مدتی کوتاه، تبدیل به یکی از پر بحث‌ترین بازی‌های سال‌های اخیر دنیای بازی‌های ویدیویی شده و متاسفانه بسیاری از بحث و سخنان، اشاره به نکات منفی بازی Diablo Immortal دارند! یکی از بزرگ‌ترین دلایل انتقادات منفی کاربران، تلاش بسیار زیاد این بازی برای کسب درآمد از پرداخت‌های درون برنامه‌ای است. همانطور که می‌دانید بازی Diablo Immortal در حقیقت یک بازی موبایل رایگان بوده که تیم بلیزارد تصمیم گرفت آن را در اختیار کاربران رایانه‌های شخصی نیز قرار دهد. این حقیقت که بازی Diablo Immortal به کاربران اجازه نمی‌دهد به طور نامحدود برای دریافت الماس‌های ۵ ستاره تلاش کنند، سبب عصبانیت بیش از حد کاربران شده و بسیاری این بازی را عنوانی P2W (Pay to Win = پول بده برنده شو!) می‌دانند.

به تازگی یکی از استریمرهای این بازی با نام Quin69 بیش از ۲۵ هزار دلار نیو زیلند را برای دریافت تنها یک الماس ۵ ستاره صرف کرده است و تنها هدف او اعتراض به سیستم درآمد بازی Diablo Immortal بوده است! پس از متوجه شدن سایر کاربران، این بازی تبدیل به ضعیف‌ترین بازی تاریخ وبسایت متاکریتیک از دید کاربران شد. این خبر که بازی Diablo Immortal در دو هفته ابتدایی عرضه خود بیش از ۲۴ میلیون دلار برای بلیزارد سود داشته، بدون شک سبب عصبانیت بسیاری از کاربران شده و در عین حال خبری عالی برای اکتیویژن بلیزارد است. ناگفته نماند که این سود هنگفت، می‌تواند در آینده نه چندان دور سبب کاهش حالت P2W این بازی و بازگشت کاربران به آن شود.

از یک سو، رقم ۲۴ میلیون دلار، رقمی سرسام آور است و ما متوجه این موضوع می‌شویم که کاربران در عین دوری از این بازی، به خرید درون بازی خود ادامه می دهند. از سوی دیگر، ما پیش‌تر و پس از گذشت دو هفته از انتشار بازی‌های موبایل بزرگ چون Honor of Kings، Genshin Impact، PUBG Mobile، Pokémon GO و Candy Crush Saga شاهد سودهایی با ارقام بیش از ۲۴ میلیون دلار بوده‌ایم!

از نو با توجه به سود خیره کننده بازی‌های اعلام شده، سود ۲۴ میلیون دلاری بازی Diablo Immortal چندان تحسین برانگیز نیست. بازار بازی‌های موبایل در کشور آمریکا طی ماه می سال ۲۰۲۲، فروشی برابر با ۱.۹ میلیارد دلار را به ثبت رسانده است. شکی نیست که فروش بازی Diablo Immortal با گذشت زمان به شدت کاهش می‌یابد و تنها درصد کمی از کاربران مشتاق به خرید درون بازی و پیشرفت در بخش PvE (Player versus Environment = بازیکن در برابر محیط) بوده و به این کار ادامه می‌دهند. در بخش PvP (Player versus Player = بازیکن در برابر بازیکن) نیز معمولا بسیاری از کاربران پس از مدتی علاقه خود را به بازی‌های نیازمند پرداخت هزینه‌های گزاف از دست داده و این بازی را رها می‌کنند و از سوی دیگر، افرادی که پول کمتری صرف این بازی کرده‌اند، در برابر افرادی که به طور مداوم پول خود را صرف چنین بازی‌هایی می‌کنند شکست خورده و بیش از پیش این بازی را رها می‌کنند.

به طور کلی، ما انتظار فروش بالای بازی Diablo Immortal را داشتیم، با این حال نیاز به پرداخت پول زیاد در این بازی می‌تواند سبب کاهش چشم گیر کاربران شود. ناگفته نماند که بازی Diablo Immortal دست آوری آیتم‌های خوب با پراخت هزینه بالا را نیز تضمین نمی‌کند.

نظر شما درباره سیاست‌های بلیزارد و سیستم پرداخت درون برنامه‌ای بازی Diablo Immortal چیست؟ شما فکر می‌کنید که بلیزارد مستحق این میزان فروش بازی Diablo Immortal است؟ منتظر نظرات شما هستیم.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا