#مهسا_امینی

تریلر جدید گیم‌پلی Diablo 4 با محوریت معرفی Rogue

اطلاعاتی از جهان بازی، سیستم شخصی‌سازی، حالت PvP و...

پس از انتشار شایعه‌ها و گمانه‌زنی‌های متعدد، سرانجام شرکت بلیزارد اینترتینمنت (Blizzard Entertainment) در جریان رویداد بلیزکان سال جاری تریلر جدید گیم‌پلی Diablo 4 را به اشتراک گذاشت که در کنار نمایش جهان بازی، به معرفی کلاس جدید Rogue می‌پردازد.

در آستانه‌ی برگزاری رویداد بلیزکان سال جاری میلادی، شایعه‌های مختلفی در رابطه با بازی مورد انتظار دیابلو 4 به گوش می‌رسید که این مراسم چندی پیش مطابق انتظار برگزار شد و شرکت نامدار بلیزارد اینترتینمنت در جریان این رویداد ضمن معرفی از جدیدترین اثر خود که در واقع نسخه‌ی ریمیک اثر Diablo 2 است، تریلر جدیدی از گیم‌پلی بازی مورد انتظار دیابلو 4 منتشر کرد؛ ویدیویی که حسابی مورد توجه هواداران مجموعه قرار گرفته و بخش‌هایی از جهان بازی را به نمایش می‌گذارد.

در کنار این ویدیو، همان‌طور که پیش‌تر شایعه شده بود، تیم سازنده در نهایت از کلاس جدید به نام Rogue رونمایی کرد. در وهله‌ی اول، این کلاس شباهت زیادی به Demon Hunter در بازی محبوب دیابلو 3 دارد. تریلر جدید منتشر شده از بازی که بیشتر روی نمایش این کاراکتر تمرکز دارد، نشان می‌دهد شخصیت جدید با استفاده از شمشیر، خنجر و کمان خود با دشمنان به مبارزه می‌پردازد و ضربات آن به صورت زنجیره‌ای خواهد بود. با توجه به نوع سلاح، بازیکنان می‌توانند از فاصله‌ی نزدیک دشمن خود را از پا دربیاورند. هرچند این بدان معنا نیست که مبارزات صرفا در محدوده‌ی نزدیکی صورت خواهد گرفت، چرا که با استفاده از سلاح تیر و کمان و افکت Shadow Magic می‌توانید از راه دور به دشمنانتان حمله کنید.

از دیگر قابلیت‌های این کاراکتر می‌توان به استفاده از سم برای کشتن و نابودی دشمنان اشاره کرد. علاوه بر این، به نظر می‌رسد که این شخصیت نسبتا سرعت بالایی دارد و جدا از آن، به طور کلی به نظر می‌رسد که سبک و استایل‌های مختلفی برای بازیکنان در نظر گرفته شده تا هر یک مطابق سلیقه و مهارت خود، در این کلاس به مبارزه و نابودی دشمنان بپردازند.

در خلال معرفی کلاس روگ، تیم سازنده جزئیاتی نیز از جهان بازی به اشتراک گذاشته است. بر اساس اظهارات سازندگان، همان‌طور که گفته شده بود، دنیای بازی به صورت جهان‌باز بوده و گشت و گذار و اکتشاف در گوشه و کنار بازی جزء یکی از مهم‌ترین کارها در بازی به شمار می‌رود. برای مثال، برای حل معماهای متنوع می‌توانید به مناطق مختلف بازی سفر کنید و در این میان، هیولاهای مختلفی را شکست دهید. با نابودی هر هیولا، پاداش‌هایی از جمله مانت (Mounts) دریافت می‌کنید که این مانت‌ها در عملکرد و نحوه‌ی تجربه‌ی شما تاثیرگذار خواهد بود. برخی از مانت‌ها باعث می‌شوند تا سرعت شما در سفر و همچنین ساختن کمپ زیاد شود. برخی دیگر این امکان را برای شما فراهم می‌کند که اسب و غنیمت‌های خود را شخصی‌سازی کنید.

نکته جالب دیگر این است که بازیکنان می‌توانند کمپ‌های خود را در نزدیکی محل زندگی هیولاها احداث کنند. این موضوع باعث می‌شود تا ایمنی کمپ شما دو چندان شده و استراتژی نبرد بهتری داشته باشید. هرچند، گفتنی است که به طور کلی کمپ‌ها برای ایجاد سرپناه برای مردم قبلیه استفاده می‌شود. از طرفی، گفته شده که به محض تاسیس کمپ جدید، مجموعه‌ای از فروشندگان، تجار، ماموریت‌ها و ورودی‌های مختلف به محل زندگی هیولاها در دسترس بازیکنان قرار می‌گیرد.

تریلر جدید گیم‌پلی Diablo 4

دیگر اطلاعات جدید منتشر شده از بازی در خصوص حالت PvP یا همان حالت بازیکن در مقابل بازیکن است. با استناد بر گفته‌های بلیزارد، مبارزات این بخش تنها در منطقه‌ی مخصوصی به نام سرزمین‌های نفرت (Fields of Hatred) صورت می‌گیرد. شرکت در این مبارزه‌ها کاملا اختیاری بوده و هیچ اجباری برای حضور در نبردهای بازیکن در مقابل بازیکن وجود ندارد. با این حال، در صورت شرکت در این حالت و نابودی بازیکنان حریف و یا کشتن هیولاها می‌توانید آیتم‌هایی تحت عنوان Shards of Hatred جمع‌آوری کنید. این آیتم در واقع شباهت زیادی با سیستم لوت حالت Dark Zone در بازی محبوب The Division دارد.

آیتم‌های مذکور در اصل ناخالص هستند و بازیکنان نمی‌توانند از آن به عنوان ارز درون بازی استفاده کنند. به همین خاطر، ابتدا باید با شرکت در یک سری رویدادهای خاص، آیتم‌ها را خالص سازی کنید تا به ارز درون بازی تبدیل شوند. روند خالص سازی چندان راحت و آسان نیست، چرا که در هنگام تبدیل آیتم‌ها به ارز درون بازی، سایر بازیکنانی که در نزدیکی موقعیت شما حضور دارند، از این امر مطلع می‌شوند و بی‌شک برای تصاحب آن به شما حمله خواهند کرد. از این رو، باید حسابی از ذرات مزبور مراقبت کنید و در مکانی آرام آن را خالص و به ارز درون بازی تبدیل کنید.

ماجرا زمانی جالب می‎شود که حتی برای تصاحب این ذرات، می‌توانید به دوست خود هم خیانت کنید و ذرات را از آن بدزدید! در صورتی که این روند را برای چند بار متعدد انجام دهید و به دوستان خود خیانت کنید، وضعیت شما به Vessel of Hatred تغییر می‌کند. در این وضعیت نه تنها عملکرد و خیانت شما به سایر بازیکنان اطلاع داده می‌شود، بلکه همه بازیکنان می‌توانند شما را پیدا کرده و پس از کشتنتان، پاداش دریافت کنند. البته، زنده ماندن در این وضعیت برای بازیکن خائن پاداش‌های بزرگی را به همراه دارد.

لازم به ذکر است بازی مورد انتظار دیابلو 4 که برای اولین بار در مراسم بلیزکان سال ۲۰۱۹ میلادی معرفی شده بود، همچنان مراحل ساخت و توسعه‌ی خود را در شرکت بلیزارد اینترتینمنت طی می‌کند. متاسفانه تا به امروز تاریخ دقیقی برای انتشار بازی از سوی سازندگان مشخص نشده، اما طبق بسیاری از گمانه‌زنی‌ها، این عنوان در سال جاری میلادی برای کنسول‌های ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن 4 و همچنین پلتفرم رایانه‌ی عرضه خواهد شد. از طرفی، با توجه به ورود کنسول‌های جدید به بازار، به نظر می‌رسد که بازی علاوه بر انتشار روی کنسول‌های نسل هشتم، برای ایکس‌باکس سری ایکس | اس و پلی‌استیشن 5 نیز منتشر می‌شود. البته، گفتنی است که عرضه‌ی بازی برای پلتفرم‌های نسل نهم هنوز توسط بلیزارد اینترتینمنت تایید نشده است.

تریلر جدید گیم‌پلی Diablo 4

علاوه بر انتشار تریلر گیم‌پلی بازی دیابلو 4 و همچنین معرفی کلاس مذکور، شرکت بلیزارد به صورت رسمی از نسخه‌ی ریمستر بازی پرطرفدار Diablo 2 پرده برداشت. این عنوان در واقع Diablo 2: Resurrected نام دارد که ویکاریس ویژنز وظیفه‎ی ساخت و توسعه‌ی آن را برعهده گرفته است. استودیوی مزبور که زیرمجموعه‌ی بلیزارد به شمار می‌رود، طی سال‌های گذشته روی نسخه‌ی ریمستر یا ریمیک بازی‌های شاخصی کار کرده که برای مثال می‌توان به Crash Bandicoot N. Sane Trilogy اشاره کرد. ریمستر دومین دیابلو نه تنها بازی را شامل می‌شود، بلکه بسته‌ی الحاقی Lord of Destruction را هم در خود جای داده است. این بسته‌ی الحاقی جدا از کلاس‌ها و سلاح‌های جدید، پرده‌ی پنجم داستان را به تصویر می‌کشد.

همان‌طور که انتظار می‌رود، نسخه‌ی ریمستر دیابلو 2 از لحاظ گرافیک فنی بهبود چشم‌گیری نسبت به نسخه‌ی اصلی داشته و جزئیات محیط و کاراکترها، تکسچرها، انیمیشن‌ها و افکت‌ها برای نسل کنونی بهینه شده است. از طرفی، این نسخه در وضوح تصویر 4K اجرا می‌شود و تیم سازنده مدعی است که نورپردازی نیز به صورت خواهد بود. در آخر، لازم به ذکر است که این عنوان مورد انتظار در تاریخ نامشخصی از سال جاری میلادی با قیمت ۳۹.۹۹ دلار برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن 4، پلی‌استیشن 5، ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری اس، ایکس‌باکس سری ایکس، نینتندو سوییچ و رایانه‌های شخصی عرضه می‌شود.

در پایان این خبر، فراموش نکنید که نظرات شخصی خود در رابطه با گیم‌پلی دیابلو 4 و همچنین بازسازی اثر دیابلو 2 را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا