ساخت فصل نهم Dexter رسما تایید شد؛ بازگشت قاتل محبوب پس از هفت سال!

قسمت‌های جدید پاییز سال آینده روی آنتن می‌روند

ساخت فصل نهم Dexter

با توجه به گزارشی که ساعاتی قبل در فضای مجازی منتشر شد، شبکه‌ی شوتایم ساخت فصل نهم Dexter را در دستور کار قرار داده است.

شبکه‌ی شوتایم با همکاری کلاید فیلیپس (Clyde Phillips) رمان Darkly Dreaming Dexter را به یک سریال تلویزیونی با نام Dexter تبدیل کرده و از سال ۲۰۰۶ میلادی روی آنتن برد. این اثر نهایتا در سال ۲۰۱۳ میلادی و با پخش فصل هشتم به پایان رسید. داستان روی فردی به دکستر مورگان تمرکز دارد که به عنوان کارشناس آثار خون در بخش جنایی پلیس میامی مشغول به کار است. او در ساعت آزادش به شکار قاتلینی می‌پردازد که به روش‌های مختلف موفق شده‌اند قانون را دور زده و از چنگال عدالت فرار کنند. این اثر نه تنها مورد استقبال بینندگان قرار گرفت، بلکه توانست عملکرد بسیار خوبی را در مراسم‌های اهدای جوایز به نمایش بگذارد. طبق آمارهای رسمی، محصول شوتایم مجموعا ۱۳ بار نامزد دریافت جوایز مختلف امی شد.

چهار فصل ابتدایی Dexter تحسین جهانی را به همراه داشت اما کیفیت سریال در ادامه با افت مواجه شد، تا جایی که فصل آخر، به خصوص پایان‌بندی‌اش اعتراضات و حواشی بسیاری را به وجود آورد. در حالی که مخاطبان انتظار داشتند دکستر نهایتا بمیرد، او مرگ خودش را جعل کرده و سپس به عنوان یک انسان معمولی زندگی آرامی را آغاز کرد. در حالی که بسیاری از طرفداران به خاطر انتخاب چنین پایانی خشمگین بودند، عده‌ی دیگری احتمال ساخت قسمت‌های جدید را مطرح کردند. حال و با گذشت حدودا هفت سال، گمانه‌زنی‌های گروه دوم به خقیقت تبدیل شده است.

وب سایت The Hollywood Reporter با انتشار یک گزارش مدعی شد ساخت فصل نهم Dexter در دستور کار شبکه‌ی شوتایم قرار گرفته است. مایکل سی. هال (Michael C. Hall) که نقش اصلی سریال را بر عهده داشت، بار دیگر به عنوان دکستر مورگان جلوی دوربین ظاهر خواهد شد. کلاید فیلیپس هم بازمی‌گردد تا به عنوان شورانر روی روند ساخت نظارت داشته باشد. او بنا به دلایلی پس از پایان فصل چهارم از تیم تولید جدا شده و صندلی خود را به فرد دیگری سپرده بود. در ضمن، جان گلدوین (John Goldwyn)، سارا کلتون (Sara Colleton)، بیل کارارو (Bill Carraro) و اسکات رینولدز (Scott Reynolds) به عنوان تهیه‌کنندگان اجرایی انتخاب شده‌اند.

با توجه به اطلاعات شده، فصل نهم Dexter ادامه‌ی سریال را به تصویر کشیده و در قالب یک مینی سریال پخش خواهد شد. از همین رو، نباید انتظار داشت حتی در صورت مورد استقبال قرار گرفتن از سوی منتقدان یا مخاطبان ادامه‌اش ساخته شود. گری لوین (Gary Levine) مدیر شوتایم اینترتینمنت درباره‌ی ساخته شدن ادامه‌ی این سریال گفت:

Dexter نه تنها برای میلیون‌ها طرفداراش، بلکه برای ما هم سریال ویژه‌ای به شمار می‌رفت؛ زیرا سال‌ها قبل به شبکه‌ی ما کمک کرد تا در مرکز توجه‌ها قرار بگیرد. تنها در صورتی قصد داشتیم ادامه‌ی سریال را به تصویر بکشیم که ایده‌ی نوآورانه‌ای پیدا کرده باشیم که از لحاظ کیفیت با سریال برابری کند. با خوشحالی به اطلاع شما می‌رسانم کلاید فیلیپس و مایکل سی. هال آن ایده‌ی نوآورانه را پیدا کرده‌اند. بی‌صبرانه منتظر آغاز روند فیلمبرداری و نمایش محصول نهایی به تمام جهان هستیم.

از آن‌جایی که فصل جدید قرار است ادامه‌ی Dexter را به تصویر بکشد، انتظار می‌رود شخصیت‌هایی که در جریان پایان‌بندی زنده مانده‌اند را بار دیگر ملاقات کنیم. با این حال، به غیر مایکل سی. هال هنوز بازگشت هیچ بازیگر دیگری رسما تایید نشده است.

در انتها، لازم به ذکر است روند فیلمبرداری اوایل سال آینده‌ی میلادی آغاز می‌شود تا برای پخش در پاییز آماده باشد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا