تریلر جدید Cyberpunk 2077 سلاح‌های مختلف بازی را به نمایش می‌گذارد

گونه‌های مختلف اسلحه‌ها

همان‌طور که انتظار می‌رفت، استودیوی لهستانی سی‌دی پروجکت رد (CD Projekt Red) چندی پیش با انتشار تریلر جدید Cyberpunk 2077 از سلاح‌های مختلف و گونه‌های متعدد بازی پرده برداشت.

دومین قسمت از برنامه نایت سیتی وایر (Night City Wire) شب گذشته به طور رسمی برگزار شد که در جریان آن، استودیوی سی‌دی پروجکت رد اطلاعات مختلفی از بازی مورد انتظار و بزرگ خود یعنی سایبرپانک 2077 به اشتراک گذاشت. پس از ارائه جزئیات بیشتر در خصوص روش‌های مختلف شروع بازی، نوبت به نمایش سلاح و تجهیزات جنگی رسید که گویا این بخش از بازی، مشابه سایر بخش‌ها با دقت فراوان طراحی شده و آزادی عمل بازیکنان برای مبارزه و نابودی دشمنان خود بسیار زیاد خواهد بود.

با استناد بر تریلر منتشر شده، انواع سلاح‌های سایبرپانک 2077 در سه نوع متنوع است که شامل سلاح‌های فنی، سلاح‌های هوشمند و سلاح‌های قدرتی می‌شود. آقای پاول کاپالا (Pawel Kapala)، طراح ارشد گیم‌پلی بازی، مدعی است که سلاح‌های قدرتی در واقع شباهت زیادی با سلاح‌های معاصر دارند و قدرت تخریب و نابودی آن‌ها به شدت زیاد است. تفاوت اصلی این نوع سلاح با دیگر تجهیزات جنگی، در بهم چسباندن گلوله‌ها است که طبیعتا میزان آسیب‌رسانی بسیار بالایی دارند.

سلاح‌های فنی در واقع نوع ساده‌ای از تجهیزات جنگی بازی به شمار می‌روند که بازیکنان به راحتی می‌توانند از مادهای مختلف برای آن‌ها استفاده کنند. در آخر، سلاح‌های هوشمند به فناوری موشکی هدایت شونده مجهز شده و قابلیت تشخیص و ردیابی دشمنان را دارد، به طوری که پس از شلیک، قادر است همزمان چندین دشمن را ردیابی و نابود کند. در ادامه تریلر منتشر شده، تیم سازنده به طور مختصر به سلاح Cyberware و بخش Melee اشاره کرده است. گفتنی است که سیستم شخصی سازی سلاح به مواردی همچون صدا خفه‌کن، اسکوپ و تنظیمات خروجی سلاح محدود می‌شود.

استودیوی سی‌دی پروجکت رد مدعی است که در حال حاضر روی بخش مبارزات سلاح سرد یا همان Melee مشغول به کار است و با اختصاص تمام تمرکز خود به این بخش، سعی در بهبود آن دارد. این بخش از کاتانا و حالت‌های مختلف آن همچون کاتانا حرارتی نیز تشکیل شده که بی‌شک تجربه‌ی مهیج و لذت‌بخشی را برای بازیکنان در هنگام مبارزه تن به تن به ارمغان می‌آورد. در ادامه به طور مختصر به معرفی سلاح‌های بازی Cyberpunk 2077 می‌پردازیم:

معرفی سلاح‌های بازی Cyberpunk 2077

تفنگ سایبرپانک 2077
  • Carnage

شات‌گان قدرمند از نوع سلاح قدرتی با عملکرد پمپی که قابلیت شلیک در ابعاد بزرگ را دارد.

اسلحه سایبرپانک 2077
  • Tsunami Nekomata

این اسلحه تیرانداز یا به اصطلاح اسنایپ، یک سلاح تخصصی فنی به شمار می‌رود که به راحتی می‌تواند سطوح مختلف را سوراخ و دشمنان پشت مانع را نابود کند. دامنه این تفنگ تک تیرانداز را می‌توان برای چندین بار بار مختلف ارتقا داد.

سلاح‌های بازی Cyberpunk 2077
  • TKI-20 Shingen

TKI-20 Shingen در واقع یک اسلحه مخصوص زیر-ماشین به شمار می‌رود که به کمک رادارهای خود، امکان ردیابی را برای شما فراهم می‌کند. این اسلحه در گروه سلاح هوشمند قرار دارد که با فعال سازی آن، گلوله‌هایی را به صورت هدف‌دار شلیک می‌کند. به لطف این سلاح، نه تنها دشمنانی که در آن منطقه قرار دارند، نابود می‌شوند، بلکه سایر اهداف که به گوشه و کنار منطقه نیز فرار می‌کنند، به لطف سیستم ردیابی از بین خواهند رفت.

شمشیر Cyberpunk 2077
  • Thermal Katana

این سلاح ویژه Katana در واقع یکی از سلاح‌های سرد یا همان Melee است که لبه‌های بیش از اندازه داغی دارد. همان‌طور که گروه سلاح پیداست، در مواقعی که قصد دارید به آرامی و در خفا دشمنان خود را نابود می‌کنید، می‌توانید از کاتانا حرارتی استفاده کنید.

سلاح‌های Cyberpunk 2077
  • Mantis Blades

این به‌روزرسانی Cyberware، یک سایبرنتیک از نوع دامنه نزدیک بوده که از شرکت آراساکا راهی بازی شده است. این ارتقا، تیغه‌های بازوی بزرگی به شکل V است که مشابه سلاح کاتانا حرارتی، می‌تواند در برخوردهای نزدیک و همچنین در مواقع مخفی‌کاری مورد استفاده بازیکنان قرار گیرد.

سلاح‌های سایبرپانک 2077
  • Gorilla Arms

این سلاح تا حدودی شکل ساده‌ شده‌ی Mantis Blades محسوب می‌شود که بیشتر برای مبارزه‌های غیرمسلح مورد استفاده قرار می‌گیرد. به لطف این سلاح، قدرت و استقامت شما در برابر نبردهای غیرمسلح بیشتر از حالت عادی خواهد بود. مدل ارتقا یافته‌ی آن یعنی مانتیس بلید، بیشتر امکان نابودی و تخریب برجک‌ها را برای شما فراهم می‌کند.

سلاح Cyberpunk 2077
  • Projectile Launch Systems

یکی دیگر از نسخه‌های جدید Cyberware که شاهد آن بودیم، سلاح سیستم پرتابه Projectile بود که به V، یک لوله پرتاب اضافه می‌کند. همانطور که در تریلر مذکور نشان داده شده، بازوی V در این سلاح به یک پرتاب‌کننده‌ی موشک تبدیل می‌شود.

در پایان این خبر، لازم به ذکر است که بازی مورد انتظار Cyberpunk 2077 در تاریخ ۲۹ آبان ماه امسال (مصادف با ۱۹ نوامبر سال ۲۰۲۰ میلادی) توسط شرکت نامدار سی‌دی پراجکت برای پلتفرم‌های ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن 4، گوگل استادیا و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد. این در حالی است که این عنوان پیش‌تر برای عرضه در روز ۲۷ شهریور ماه (۱۷ سپتامبر) برنامه ریزی شده بود. به علاوه، با توجه به ورود دو کنسول نسل نهم در اواخر سال جاری میلادی، عرضه این اثر مورد انتظار برای ایکس‌باکس سری ایکس و پلی‌استیشن 5 رسما تایید شده و چه بسا خریداران نسخه‌ی نسل هشتم، با دریافت یک به‌روزرسانی نسبتا حجیم به رایگان قادر به ارتقای بازی برای کنسول‌های نسل بعد خواهند بود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا