#مهسا_امینی

نسخه‌ی جدید بازی Destiny برای موبایل‌ها منتشر خواهد شد؟

عنوان Destiny 3 در راه است

بازی جدید Destiny

طبق آگهی تازه‌ای که درباره بازی جدید Destiny منتشر شده، به نظر می‌رسد که سازندگان این سری در استودیو بانجی (Bungie) از همین الان برای دوران پس از انواع و اقسام بسته‌های الحاقی Destiny 2 هم برنامه‌های بسیاری دارند؛ مانند ساختن یک عنوان با گیم پلی تازه و همچنین اضافه کردن کاربران پلتفرم موبایل به جمع افرادی که با کنسول و رایانه شخصی بازی را تجربه می‌کنند!

هنگامی که برای اولین بار بازی Destiny 2 معرفی شد، کاربران عملا به دو دسته تقسیم می‌شدند؛ اول افرادی که به شدت مشتاق تجربه یک عنوان تازه و ادامه داستان Destiny با گیم پلی جدید و پیشرفته بودند، و دوم هم کاربرانی که به سختی می‌توانستند با تمامی آیتم‌هایی که سال‌ها برای به دست آوردن آن‌ها در Destiny تلاش کرده بودند خداحافظی کرده و به عنوان جدید کوچ کنند. این مورد باعث شده بود تا حتی افرادی به استودیو سازنده ایراداتی را بگیرند که چرا پس از چند سال یک بازی بزرگ را رها کرده و به سراغ دنباله‌ای رفته است که باعث می‌شود تا تلاش کاربران قدیمی سوخت شود. با این وجود می‌بینیم که Destiny 2 هرطور که بود بالاخره جای خود را در میان طرفداران پیدا کرد و حال به عنوان یکی از بازی‌های آنلاین و مهمی شناخته می‌شود که حتی سال‌ها بعد از عرضه هنوز هم تعداد کاربران آن رو به افزایش است.

به هر حال انتشار انواع بسته‌های الحاقی مختلف برای Destiny 2 باعث شده تا همچنان تازه بماند و از طرفی داستان جذاب آن که حدودا یک دهه پیش شروع شده بود ادامه پیدا کند. اما هرقدر هم که محتوای این بازی قانع‌کننده بوده و برای کنسول‌های نسل نهمی هم عرضه شده باشد، در زمانی خاص لازم است تا با آن خداحافظی کنیم! این یعنی خطر حضور Destiny 3 کاربران قدیمی را تهدید می‌کند و احتمالا تا چند سال دیگر شاهد عرضه آن خواهیم بود.

بازی جدید Destiny می‌تواند راه اشتباه گذشته را جبران کند!

در حال حاضر استودیو بانجی حداقل تا دو سال دیگر (یا شاید هم بیشتر) محتوای کافی برای تامین نگه داشتن Destiny 2 را دارد، اما چنان که به نظر می‌رسد آگهی‌های استخدامی مختلف برای یک عنوان جدید در این سری منتشر شده است؛ آگهی‌هایی که اینبار خبر از ارائه عنوان احتمالی Destiny 3 روی پلتفرم موبایل را می‌دهند!

در واقع بازی‌های سری Destiny برای پلتفرم‌های مختلف عرضه شده‌اند و استودیو بانجی به خوبی توانسته است تا زمینه را برای کاربران کنسول‌های مختلف و همچنین پلتفرم رایانه شخصی فراهم کند تا از تجربه جذاب ماجراجویی در قلمروهای مختلف با دوستان لذت ببرند. با این وجود بانجی هنوز یک پلتفرم را تحت پوشش قرار نداده است؛ پلتفرمی که می‌تواند جمع بازیکنان بازی جدید Destiny را به حدی بالا ببرد که سازندگان حتی فکرش را هم نمی‌کردند!

در لیست آگهی تازه منتشر شده از استودیو بانجی برای جذب نیرو، لحاظ شده که تیم به یک طراح بخش هنری نیاز دارد که عملا برای شروع کار ساخت بازی‌های ویدیویی حیاتی محسوب می‌شود. با این وجود هنگامی که متن آگهی را با دقت مطالعه می‌کنیم، ظاهرا آن‌ها به دنبال جذب طراحی هستند که بتواند در بخش‌های مختلف در ساخت یک بازی AAA سری Destiny برای پلتفرم موبایل همکاری کند. حال از آنجا که بازی Destiny 2 در حال حاضر به اواخر عمر خود نزدیک می‌شود، دو حالت وجود خواهد داشت؛ یکی اینکه بازی جدید Destiny صرفا مخصوص کاربران موبایل طراحی شده باشد، دوم هم اینکه بازی Destiny 3 برای تمامی پلتفرم‌ها از جمله اندروید و iOS عرضه شود که احتمال آن به شدت بیشتر است.

به هر حال ساختن پورت موبایلی مورد تازه‌ای نیست و در گذشته نیز دیده بودیم بازی‌هایی مانند PUBG: Mobile و Call of Duty: Mobile عرضه شوند و موفقیت چشمگیری را هم به دست آورند. همچنین عنوانی مانند فورتنایت در گوشی‌های موبایل عملا این دسترسی را به شما می‌دهد که بتوانید با دیگر کاربران کنسولی و پلتفرم رایانه شخصی رقابت کنید و احتمالا همین مورد هدف بازی جدید Destiny خواهد بود. اما اینکه این عنوان در چه تاریخی عرضه خواهد شد هنوز معلوم نیست و تا سال‌ها بعد هم مشخص نخواهد شد!

لازم به ذکر است که در حال حاضر سازندگان در استودیو بانجی هنوز هیچ موردی درباره عرضه یک بازی موبایلی یا Destiny 3 را تایید نکرده‌اند و همه چیز در حد احتمال قرار دارد. این در حالی است که به تازگی تریلرهایی درباره بسته الحاقی جدید بازی Destiny 2 به نام The Witch Queen منتشر شده که ظاهرا با یک کراس اور بین این عنوان و Halo همراه خواهد بود.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا