همکاری جیمز گان با بخش کمیک‌های دی سی برای هماهنگی با فیلم و سریال‌ها

یک برنامه کامل و یکپارچه برای آینده دنیای دی سی

همکاری جیمز گان با بخش کمیک‌های دی سی برای هماهنگی با فیلم و سریال‌ها عرفان بدری ۰ ۰۲ دی ۱۴۰۱ دی‌سی
همکاری جیمز گان با بخش کمیک‌های دی سی

به تازگی خبر رسیده است که در برنامه‌های جدیدی که استودیو دی سی (DC Studios) برای دنیای دی سی (DCU) دارد، قرار است شاهد همکاری جیمز گان با بخش کمیک‌های دی سی باشیم. بنابراین بخش فیلم‌ها و سریال‌های دی سی در آینده روابط نزدیکتر با بخش کمیک‌ها خواهد داشت.

در اوایل ماه نوامبر سال میلادی جاری، جیمز گان (James Gunn) که احتمالا بیشتر از هر چیزی برای کارگردان مجموعه فیلم‌های Guardians of the Galaxy برای دنیای سینمایی مارول و فیلم The Suicide Squad و سریال Peacemaker برای دنیای دی سی شناخته می‌شود، رهبری و ریاست دنیای دی سی و شرکت تازه‌تاسیس استودیو دی سی را بر عهده گرفت. او که در کنار پیتر سفرن (Peter Safran) کار می‌کند، تا به الان تغییرات گسترده‌ای را ایجاد کرده است که برخی از این تغییرها با واکنش‌های بسیار مثبتی روبرو شده‌اند و بخشی هم با اعتراض و انتقاد طرفداران دنیای توسعه‌یافته دی سی (DCEU) که توسط زک اسنایدر (Zack Snyder) شکل گرفته بود.

شاید یکی از مهم‌ترین تغییراتی که هم اکنون توسط جیمز گان در دنیای دی سی ایجاد شده است، مربوط به تغییر چند بازیگر اصلی آن باشد. مدتی پیش رسما اعلام شد که هنری کویل (Henry Cavill) که مدت کوتاهی قبل به نقش سوپرمن بازگشته بود و حضور کوچکی در فیلم Black Adam داشت، از این نقش کنار گذاشته شده است و در آینده یک بازیگر جوانتر جای او را خواهد گرفت. همچنین گزارش‌هایی هستند که خبر از لغو شدن ساخت فیلم Wonder Woman 3 و کنار گذاشته شدن گل گدوت (Gal Gadot) از نقش زن شگفت‌انگیز خبر می‌دهند. علاوه بر این، بازیگر نقش بلک آدام یعنی دواین جانسون (Dwayne Johnson) نیز پس از این که اعلام شد این شخصیت در فصل اول داستان‌سرایی جدید دنیای دی سی جایی نخواهد داشت، اعلام کرد که از این نقش کنار گذاشته شه است.

با توجه به این بازسازی بزرگ برای دنیای دی سی که در آن قرار است تمام فیلم‌ها، سریال‌های تلویزیونی، انیمیشن‌ها و حتی بازی‌های ویدئویی در یک جهان اتفاق بیفتند و با هم در ارتباط باشند، ممکن است خیلی‌ها این سوال برایشان مطرح شود که این تغییرات چه معنایی می‌تواند برای کمیک‌هایی داشته باشد که الهام‌بخش داستان‌های آینده دنیای دی سی هستند. این طور که به نظر می‌رسد، جیمز گان در این زمینه نیز سخت کار می‌کند.

استودیو دی سی با بخش کمیک‌های دی سی همکاری می‌کند

این طور که به نظر می‌رسد، قرار است شاهد همکاری جیمز گان با بخش کمیک‌های دی سی نیز باشیم. رهبر دنیای دی سی و استودیو دی سی اخیرا در پاسخ به یکی از طرفداران در پلتفرم رسانه‌ای ماستودون (Mastodon) از این همکاری خبر داد. این طرفدار که امیدوار بود بخش فیلم‌ها و سریال‌ها بیشتر با بخش کمیک‌های دی سی هماهنگ باشد، از جیمز گان پرسیده بود:

من از دیدن برنامه‌هایی که شما و پیتر برای دنیای دی سی در پیش گرفته‌اید، هیجان‌زده هستم. می‌دانم که این در اختیار شما نیست، اما امیدوارم که ما شاهد هماهنگی بهتر با انتشارات دی سی برای داشتن مجموعه‌ها و تجدید چاپ‌ها برای شخصیت‌هایی باشیم که استودیو دی سی در معرض دید عموم قرار می‌دهد، باشیم.

جیمز گان هم در پاسخ به این طرفدار تائید کرد که او در حال حاضر با دوستش، جیم لی (Jim Lee) روی این موضوع کار می‌کند. جیم لی، مدیر ارشد خلاقیت فعلی بخش کتاب‌های کمیک دی سی است و به نظر می‌رسد که این دو در حال بررسی راه‌هایی برای ایجاد هماهنگی‌های بهتری میان بخش انتشارات دی سی و پروژه‌های استودیو دی سی هستند.

این همکاری جدید چه معنایی خواهد داشت؟

همکاری جیمز گان با بخش کمیک‌های دی سی می‌تواند منجر به چیزهای مختلفی شود. با توجه به این که داستان‌های ابرقهرمانی که روی پرده سینماها اکران می‌شوند، به عنوان اقتباسی از شخصیت‌ها و داستان‌هایی عمل می‌کنند که در برخی از موارد برای چندین دهه است که وجود داشته‌اند، دقت به وفاداری به کمیک‌های موضوعی است که برای بسیاری از طرفداران از اهمیت زیادی برخوردار است. بنابراین، شنیدن این که جیمز گان در حال حاضر تلاش زیادی برای همکاری با بخش انتشارات دی سی دارد، نشانه مثبتی است.

با این حال، این ارتباط میان جیمز گان و جیم لی نباید به عنوان نشانه‌ای از این که دنیای دی سی جدید از نظر وفاداری به کمیک‌ها دقیق‌تر عمل می‌کند، در نظر گرفته شود. به هر حال، رهبر دنیای دی سی و استودیو دی سی، سابقه طولانی و بزرگی در ایجاد تغییرات قابل توجه در داستان‌های اقتباسی از کمیک‌ها دارد تا به بهترین نحو از منبع اقتباس خود استفاده کند، همان طور که در فیلم The Suicide Squad و سه‌گانه Guardians of the Galaxy نیز دیده می‌شود.

در تلاش برای داشتن بهترین فروش و تبلیغ محصولات و رسانه‌های مختلف، شرکت‌هایی مانند مارول و دی سی اغلب تلاش می‌کنند تا حس انسجام ایجاد کنند. جیمز گان و جیم لی احتمالا می‌تواهند اطمینان حاصل کنند که شخصیت‌های مهم برای دنیای دی سی جدید، به همان نسبت در کمیک‌ها نیز از توجه کافی برخوردار هستند، چه از طریق داستان‌های جدید و چه از طریق انتشار مجدد کتاب‌های کمیک قدیمی.

علاوه بر این، دی سی ممکن است بخواهد تلاش کند تا شخصیت‌هایش در رسانه‌های مختلف ظاهر و رفتار نسبتا مشابهی داشته باشد. به طور مثال، بازی آینده و مورد انتظار استودیوی راکستدی (Rocksteady) یعنی Suicide Squad: Kill the Justice League شخصیت ددشات (Deadshot) را به عنوان یک فرد سیاه‌پوست به تصویر می‌کشد و شباهت‌هایی به این شخصیت در فیلم Suicide Squad که در سال ۲۰۱۶ اکران شد و ویل اسمیت (Will Smith) آن را به تصویر کشید، دارد. با این حال در کتاب‌های کمیک معمولا او را به عنوان یک فرد سفیدپوست می‌بینیم.

البته تمام این گفته‌ها در حد حدس و گمان است و تنها زمان است که به طرفداران نشان خواهد داد که این همکاری چه معنایی برای دنیای دی سی دارد، اما این که جیمز گان از اهمیت انتشارات دی سی و کمیک‌های آن آگاه است، باعث دلگرمی است.

3 2 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا