بازی Suicide Squad: Kill the Justice LEague

هر آنچه از بازی Suicide Squad: Kill the Justice League می‌دانیم

بازی جدید راکستدی رنگ و بوی شاهکاری تازه می‌دهد!

1%
  • 0/10
هر آنچه از بازی Suicide Squad: Kill the Justice League می‌دانیم ۰ ۱۴ خرداد ۱۴۰۱ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

استودیو راکستدی (Rocksteady)، توسعه دهنده سری بازی محبوب Batman Arkham در حال توسعه بازی جدید خود یعنی Suicide Squad: Kill the Justice League بوده که در دنیایی یکسان با سری بازی Batman Arkham اتفاق می‌افتد و همین موضوع بهانه‌ای عالی برای نگاهی عمیق به تمام اطلاعات مربوط به این بازی است.

آخرین بازی استودیو راکستدی یعنی Batman: Arkham Kinght طی سال ۲۰۱۵ انتشار یافت و حال ما در حدود هفت سال است که از بازی‌های فوق العاده محبوب این استودیو محروم مانده‌ایم. پروژه جدید در دست توسعه آن‌ها یعنی بازی Suicide Squad: Kill the Justice League عنوانی Co-Op با پشتیبانی از حداکثر چهار نفر در سبک شوتر بوده که همین موضوع به معنی تفاوت بسیار زیاد این بازی با سری بازی اخیر اکشن تک نفره آن‌ها است. البته از سوی دیگر این بازی احتمالا شباهت بسیاری با بازی‌های Batman Arkham خواهد داشت، چون همانگونه که در ابتدا اشاره شد بازی Suicide Squad: Kill the Justice League‌ در دنیایی یکسان با دنیای سری بازی Batman Arkham رخ می‌دهد.

تاریخ انتشار بازی Suicide Squad: Kill the Justice League

در حالی که این بازی در زمان رونمایی ابتدایی و سپس انتشار تریلرها، برای عرضه طی سال ۲۰۲۲ برنامه ریزی شده بود، با تصمیم استودیو راکستدی با تاخیر مواجه شد و باید منتظر عرضه آن طی سال ۲۰۲۳ باشیم. شما اگر به صفحه اختصاصی این بازی در شبکه استیم مراجعه کنید، تنها با عدد ۲۰۲۳ برای تاریخ انتشار روبه رو می‌شوید و اگر به صفحه اختصاصی این بازی در فروشگاه پلی استیشن مراجعه کنید، در عوض تاریخ انتشار بازی، با کلمه Announced به معنای معرفی شده روبه رو می‌شوید.

چه چیزهایی از بازی Suicide Squad: Kill the Justice League می‌دانیم؟

بازی Suicide Squad: Kill the Justice League عنوانی Co-Op با پشتیبانی از حداکثر چهار نفر در سبک شوتر بوده و اتفاقات آن مدتی پس از سه گانه Batman Arkham در Superman’s Metropolis رخ می‌دهند. دنیای ما در این بازی حالا تحت سلطه برینیاک (Brainiac) بوده و آماندا والر (Amanda Waller) از اعضای ارشد دولت، قصد دارد با جمع آوری تیم تسک فورس ایکس (Task Force X) و مقرر ساختن آن‌ها در آرکهام اسایلوم (Arkham Asylum) کارهای بزرگی انجام دهد. والر با در اختیار گرفتن چند نفر از شرورترین افراد آرکهام، قصد ورود به شهر و کشتن اعضای جاستیس لیگ (Justice League) که به نظر بسیاری از آن‌ها تحت کنترل برینیاک هستند را دارد.

تیم تسک فورس ایکس شامل هارلی کویین (Harley Quinn)، کاپیتان بومرنگ (Captain Boomerang)، ددشات (Deadshot) و کینگ شارک (King Shark) می‌شود. والر به آن‌ها دستور داده جاستیس لیگ را قلع و قمع کنند و در صورتی که از عهده این کار بر نیایند، مغز هر چهار نفر را منفجر خواهد کرد! جاستیس لیگ در حاضر تشکیل شده از سوپر من (Superman)، فلش (The Flash)، گرین لنترن (Green Lantern) و احتمالا برخی اعضای دیگر است که در آینده با آن‌ها آشنا خواهیم شد. ناگفته نماند که واندر وومن (Wonder Woman) نیز در این بازی حضور داشته ولی با توجه به تریلرهای منتشر شده، مانند اعضای جاستیس لیگ تحت کنترل برینیاک نیست و حتی شاهد درگیری کوتاه او با سوپر من در آخرین تریلر منتشر شده بودیم.

طی تریلرهای منتشر شده، ما شاهد حضور برخی دیگر از شخصیت‌های دنیای دی سی از جمله گیزمو (Gizmo) شخصیت منفی Teen Titans و اسوالد کابلپات (Oswald Cobblepot) معروف به پنگوئن (Penguin) به همراه عینک یک چشمی شکسته او از سری بازی بتمن آرکهام بودیم. در تریلرهای منتشر شده همچنین اشارات بسیار واضحی به بتمن شده، با این حال ما هرگز شاهد حضور فیزیکی او نبوده‌ایم. از آنجایی که این بازی پس از اتفاقات سه گانه بتمن آرکهام رخ می‌دهند، احتمال مرگ بتمن و نبود او نیز بسیار بالا است، با این حال باید دید چه اتفاقاتی در این بازی رخ می‌دهند.

گیم پلی که تابدین لحظه از عنوان جدید راکستدی منتشر شده، بیشتر بر همکاری، نحوه حرکت و تیراندازی در این بازی تمرکز کرده است. برای مثال، هارلی کویین از تفنگی استفاده کرده که هوک‌هایی را به سمت پلتفرم‌هایی خفاش مانند وصل کرده و به نحوی به او اجازه پرواز و تاب خوردن می‌دهد. کاپیتان بومرگ از تکنولوژی خاصی استفاده کرده که مانند سپر عمل می‌کند. ددشات با استفاده از جت پک پرواز کرده و همچنین از آن به عنوانی سلاحی کارآمد استفاده می‌کند و در پایان کینگ شارک به لطف پرش‌های بلند و همچنین سرعت زیاد خود ضربات سهمگینی به فضای اطراف و دشمنان وارد می‌کند. تیم تسک فورس ایکس با استفاده از این قابلیت‌های خود به مبارزه نیروهای برینیاک رفته و صحنه‌های اکشن بی نظیری را خلق می‌کنند.

تریلرهای منتشر شده اطلاعات جذاب دیگری را نیز در اختیار ما قرار دادند. برای مثال، ما در صحنه‌ای کوتاه شاهد ماشینی با سمبل بتمن در بخش جلویی آن روبه رو شدیم. این ماشین بت موبیل یا حداقل بت موبیلی که ما در سری بازی بتمن آرکهام شناختیم نیست، با این حال ما گمان داریم که نمایش این ماشین در تریلرها، به وجود مکانیسم ماشین سواری در بازی Suicide Squad: Kill the Justice League اشاره دارد.

چه چیزهایی از بازی Suicide Squad: Kill the Justice League می‌خواهیم؟

پیش از هر چیز، ما انتظار یک بازی کاملا جدید از استودیو راکستدی داریم. این توسعه دهنده بسیار دوست داشتنی، پیش‌تر خود را بارها و بارها با عناوین عالی خود به ما ثابت کرده و عناوین لایسنس شده آن‌ها نه تنها جز بهترین بازی‌های لایسنس شده، بلکه به گفته برخی جز بهترین بازی‌های تاریخ گیم هستند. سه گانه بتمن آرکهام به معنای واقعی از همه نظر شاهکار بود. این سری بازی از همه لحاظ، از جمله داستان سرایی و جلوه‌های بصری بی نظیر بود. از همین رو انتظار ما بسیار از بازی Suicide Squad: Kill the Justice League بالا بوده و دوست نداریم عنوانی مشابه با عناوین پیشین در اختیار ما قرار گیرد.

راکستدی به طور رسمی تایید کرد که بازی Suicide Squad: Kill the Justice League در دنیای سری بازی آرکهام بتمن رخ داده و ما انتظار داریم که تمام اتفاقات سری بازی بتمن آرکهام فراموش نشده باشند و این بازی از همان جایی که سری بازی بتمن آرکهام پایان یافت آغاز شود. البته ما در شهری دیگر در این دنیا هستیم و در همین راستا احتمالا حضور شخصیت‌ها جدید وجود دارد، ولی امیدواریم شخصیت‌هایی که در سری بازی بتمن آرکهام از بین رفته‌اند، به بازی Superman’s Metropolis باز نگردند. برای مثال شاهد بازگشت جوکر (Joker) که در سری بازی بتمن آرکهام کشته شد نباشیم!

در بحث افزوده شدن شخصیت‌های جدید، ما امیدواریم که پس از انتشار اولیه بازی، شخصیت‌های جدید قابل بازی در دسترس ما قرار گیرد. از جمله شخصیت‌های جوخه انتحاری که کاربران شدیدا علاقه به بازی کردن با او دارند می‌توان به پیس میکر (Peacemaker) اشاره داشت. همچنین ما دوست داریم شخصیت‌های جدید از جمله آکوامن (Aquaman) نیز در برابر ما ظاهر شوند.

بازی Suicide Squad: Kill the Justice League برای چه پلتفرم‌هایی انتشار می‌یابد؟

اینگونه به نظر می‌رسد که بازی Suicide Squad: Kill the Justice League تنها برای کنسول‌های نسل نهمی پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس/سری اس و همچنین رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد. باید به این نکته اشاره داشت که راکستدی هرگز خبری مبنی بر انتشار بازی خود برای کنسول‌های نسل هشتمی پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان منتشر نکرده است، با این حال برخی منابع ادعا دارند که استودیو راکستدی در ابتدا توسعه این بازی را برای کنسول‌های نسل هشتمی را نیز در دستور کار خود داشته ولی پس از مدتی این بخش از پروژه را لغو کرده و بازی را به طور انحصاری برای کنسول‌های نسل نهمی توسعه داده و به همین صورت نیز انتشار خواهد داد.

سیستم مورد نیاز بازی Suicide Squad: Kill the Justice League

متاسفانه تا به این لحظه استودیو راکستدی از سیستم مورد نیاز بازی جدید خود رونمایی نکرده و اگر به صفحه استیم مربوط به این بازی بروید، بخش سیستم مورد نیاز به طور کامل خالی است، با این حال از آنجایی که این بازی احتمالا تنها برای نسل نهم کنسول‌ها عرضه خواهد شد، باید انتظار سیستم مورد نیاز قوی برای اجرای این بازی در رایانه‌های شخصی داشته باشیم.

اطلاعاتی درباره بخش چند نفره بازی Suicide Squad: Kill the Justice League

همانطور که پیش‌تر اشاره شد، این بازی بیشتر بر حالت Co-Op چهار نفره تمرکز دارد، با این حال راکستدی اعلام کرد که این بازی به راحتی به صورت تک نفره قابل اجرا است. طبق شایعات منتشر شده این بازی از قابلیت Split-Screen پشتیبانی نخواهد کرد، با این حال باید تا انتشار خبر رسمی از طرف استودیو توسعه دهنده در این باره منتظر ماند.

بازی Suicide Squad: Kill the Justice League بدون شک یکی از بزرگ‌ترین بازی‌های سال ۲۰۲۳ خواهد بود که اگر مطابق با قول‌ها، تریلرها و اطلاعات انتشار یافته عرضه شود، می‌توان آن را جز بهترین بازی‌های سال آینده و همچنین سال‌های اخیر دانست، با این حال باید تا انتشار کامل این بازی صبر کرد و از حالا پیش داوری نکرد. نظر شما چیست؟ فکر می‌کنید این بازی تا چه میزان موفق شده و در چه حد ظاهر می‌شود؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments