برنامه‌های بزرگ دی سی برای ریبوت بتمن

بزودی یک بتمن جدید را در دنیای دی سی خواهیم دید

ریبوت بتمن

جیمز گان (James Gunn)، رهبر استودیو دی سی (DC Studios) و دنیای دی سی (DCU) اخیرا به برنامه‌های بزرگ خود برای ریبوت بتمن (Batman) اشاره کرده است.

جیمز گان و همکار او پیتر سفرن (Peter Safran) در حال برنامه‌ریزی برای آینده فیلم‌ها و سریال‌های دی سی هستند، آثاری که در یک دنیای جدید با نام دنیای دی سی جریان دارند و قرار است تحت رهبری این دو فیلمسازی باتجربه، یک مجموعه منظم و قدرتمند را مانند دنیای سینمایی مارول (MCU) بسازند.

جیمز گان اخیرا خبر از آماده‌سازی برنامه دنیای دی سی داده است و همچنین اطلاعات رسمی را در رابطه با آن به اشتراک گذاشته است. او مدتی پیش اعلام کرد که در آینده قرار است شاهد یک سوپرمن کاملا جدید و جوانتر در دنیای دی سی باشیم، بنابراین هنری کویل (Henry Cavill) که مدتی پیش پس از چند سال، دوباره به این نقش بازگشته بود و در فیلم Black Adam‌ یک حضور کوتاه داشت، از این نقش کنار گذاشته است.

با این حال، تا قبل از این تنها وضعیت سوپرمن مشخص شده بود و اطلاعی از آینده بتمن نداشتیم، تا این که الان رسما جیمز گان خبر از برنامه‌های بزرگ دی سی برای ریبوت بتمن داده است. مدتی پیش گزارش شده بود که جیمز گان و پیتر سفرن به دنبال وارد کردن بتمن رابرت پتینسون (Robert Pattinson) و دنیای بتمن مت ریوز (Matt Reeves) به دنیای دی هستند، با این حال پس از انتشار این گزارش، جیمز گان سریعا آن را تکذیب کرد.

اکنون کارگردان فیلم The Suicide Squad و سریال Peacemaker که ریاست استودیو دی سی را بر عهده دارد، اطلاعاتی را از برنامه‌هایش برای آینده بتمن در دنیای دی سی ارائه کرده است.

یک ریبوت بتمن دیگر در راه است

این طور که به نظر می‌رسد، بتمن جدید و ریبوت‌شده دنیای سینما قرار است تا نقش مهمی در دنیای دی سی داشته باشد. جیمز گان در پاسخ به یکی از طرفداران در حساب کاربری توئیتر خود که گفته بود، بتمن قرار بود بخش بزرگی از دنیای دی سی باشد، به سادگی جواب داد که او بخش بزرگی از دنیای دی سی است.

با توجه به این که رئیس استودیو دی سی اخیرا تائید کرده است که دنیای بتمن مت ریوز با دنیای دی سی جدید ادغام نخواهد شد، این به آن معنا خواهد بود که این جهان نوپا که طرفداران منتظرند تا هر چه زودتر، بیشتر از آن بدانند و ببینند، دارای یک نسخه جدید و ریبوت‌شده از شوالیه تاریکی گاتهام خواهد بود.

همچنین به جز این، جیمز گان مدتی پیش با انتشار توئیتی اشاره کرده بود که تکامل بعدی مجموعه دنیای دی سی با تمرکز روی شناخته‌شده‌ترین شخصیت‌ها و در کنار آن، به طور همزمان شخصیت‌های کمتر شناخته‌شده رقم خواهد خورد. او در این رابطه گفت:

ما به طور همزمان روی شناخته‌شده‌ترین و برخی از شخصیت‌های کمتر شناخته‌شده تمرکز خواهیم کرد.

برنامه‌های بزرگ جیمز گان برای بتمن چیست؟

با این اوصاف، این طرح‌های بزرگی که جیمز گان و پیتر سفران در چشم‌انداز جدید خود برای دنیای دی سی برای شوالیه تاریکی دارند، در واقع چه چیزی می‌توانند باشند؟ البته که منطقی است انتظار داشته باشیم در این دنیای جدید، بتمن و البته سوپرمن نقش بسیار پررنگی داشته باشند و بخشی جدایی ناپذیر از آن باشند.

برخی از طرفداران حدس می‌زنند که بزودی شاهد رونمایی رسمی از سه‌گانه جدید بتمن در دنیای دی سی خواهیم بود. بعضی از طرفداران نیز حدس می‌زنند که بتمن جدید دنیای سینما قرار است تا زودتر و در خارج از فیلم اختصاصی خود معرفی شود. حتی احتمال دارد که شاهد معرفی بروس وین (Bruce Wayne) در فیلم جدید سوپرمن باشیم.

البته حالا که بن افلک (Ben Affleck)، بازیگر سابق شخصیت بتمن در دنیای توسعه‌یافته دی سی (DCEU) از این نقش کنار گذاشته شده است، به این معنی نیست که او به طور کامل از دنیای دی سی نیز خارج شده است و نمی‌تواند در آن جایی داشته باشد. خود جیمز گان مدتی پیش اشاره کرده بود که حالا که هنری کویل از نقش سوپرمن کنار رفته است، به او یک نقش جدید را در دنیای دی سی پیشنهاد داده است. او همچنین از علاقه بن افلک برای کارگردانی یک فیلم برای دنیای دی سی خبر داده است، بنابراین در حال مذاکره با او و پیدا کردن یک پروژه مناسب است تا نهایتا بن افلک آن را کارگردانی کند. حتی این احتمال وجود دارد که بن افلک، کارگردانی فیلم ریبوت بتمن را بر عهده بگیرد.

مدت‌ها پیش از این که مت ریوز و رابرت پتینسون با فیلم The Batman برداشت منحصر به فرد خود را از بتمن ارائه کنند، بن افلک قرار بود تا در یک فیلم انفرادی از شخصیت بتمن که در دنیای توسعه‌یافته دی سی جریان داشت، بازی کند و همچنین آن را کارگردانی کند. بنابراین منطقی است که ستاره دو فیلم Batman V Superman: Dawn of Justice و Justice League بخواهد تا در موقعیت یک کارگردان، آن برداشتی که قبلا می‌خواست را از بتمن بسازد.

در حال حاضر، تنها کاری که طرفداران می‌توانند انجام دهند، منتظر ماندن است، زیرا هر روز اخبار و شایعات مختلفی منتشر می‌شوند که برخی از آن‌ها درست و برخی از آن‌ها نادرست هستند. حیمز گان اعلام کرده است که قرار است تا در اوایل سال ۲۰۲۳ شاهد اولین نگاه به طرح جدید و رسمی دنیای دی سی باشیم.

4.1 7 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا